Lill

sünnipäev

Ma arvan, et see inimene, kes ütleb, et talle tema sünnipäev korda ei lähe, ei armasta iseennast. Kui juba mitte iseennast, siis kuidas veel kedagi teist. Noh ma saan aru, et võib-olla need lisanduvad aastad mingist ajast alates ei pane just rõõmust lakke hüppama, aga väike tähelepanu toob ikka päikese välja. Mulle küll meeldivad sünnipäevad ja päeva õnnestumisest piisab ainult sellest, et keegi teine teeks seda, mida ma ootasin :)

See on nüüd siis see triki koht. Eriti just meestele… Sa võid ju täiesti otse öelda ja ikkagi võib juhtuda, et õigel päeval pööritab teine silmi, et aaa päriselt tahtsid nii, ma arvasin, et see oli nali. Selles vallas tulevad koos veedetud aastad kasuks. Mitte, et mees nüüd silmist tõde lugeda oskaks, aga on lihtsalt tuttav ja armas ja oma kui jälle midagi “valesti” on.

Ma küsisin luba, et kas võib hommikumantli lugu rääkida. Ma ikka vihjasin täiesti otse, et ma tahaks seda valget hemtexi hommikumantlit – paks ja soe ja mis põhiline – puuvillane. Käterätikuid olen juba poetanud vannituppa nagi otsa ja siis õhanud, et ohh kui mõnus. Kallele küll need rätikud ei meeldi, sest need ei ole karedad ja ainult karedad rätikud kuivatavad normaalselt – mehed…

Paar päeva enne ütles, et tal on kingitus ostetud :) … aga see oli vale hommikumantel. Hoopis teisest poest ja 100% polüester. Juba kaugelt näha, et see pole see. Egas midagi…sõitsime koos linna ja ma läksin seda ümbervahetama (pluusi vastu ;). Samal ajal helistas sõbranna Külli ja ma sain ainult sissejuhatuse teha kui ta juba hüüdis, et mul pole mõtet enam edasi rääkida. Ta nimelt higistab juba pikemat aega jõuluvana toodud polüester hommikumantlis ;) ja unistab Hemtexi omast :)

Kollased lilled, mida ma järjekindlalt juba 15 aastat olen saanud, ei meeldi mulle ka juba viimased 10 aastat ja nüüd ma siis ütlesin ka ;) Kuidas ta siis ei näe, et kui ma koju ostan, siis kas valgeid või roosasid :)

Kuna aga meie peres on tugev naiste ülekaal, siis nemad juba teavad täpselt kuidas asjad käivad. Kui hommikul suuremad “vaikselt” minema hiilisid, et mulle all üllatust ette valmistada, siis raputas Kärt mind, et emme ärka üles, me peame ka alla üllatust tegema minema. Tegi nats mõistmatut nägu kui ma talle seletasin, et üllatust tehakse mulle ja mina pean magama. Magasime siis igaks juhuks koos edasi.

Sõime torti, kihutasime poole ampsu pealt Kallega õue, sest kolmel nõial oli umbes 10 minuti pärast luuda vaja ja peaaegu õigel ajal said kolm kostümeeritud nõida ka uksest välja. Kui me Ketlinit kooli juures maha panime, siis avastasime, et kaasas oli küll luud, aga koolikotti mitte :) – nii meie pere moodi. Õhtupoolikul ajasime Kalle varem poliitiliselt koosolekult ära ja sõitsime Pärnusse. Jätkame meie pere traditsiooni, et minu sünnipäeval saavad kingitusi hoopis lapsed. Nende suur soov oli spa külastus (kõiki basseine kutsuvad nemad spaadeks) ja viis legendi dvd :) Said mõlemat. Meie saime kohvikukülastuse , topelt. Teine kohvik, mida oli ka plaan külastada on puhkepäeviti suletud ja 1. mai on ju seda päeva väärt, et kohvik kinni oleks… naljakas…millal siis veel lahti olla :)

Tulles tagasi selle päeva ilusa osa juurde, siis telefon piiksus fb õnnesoove terve pika päeva jooksul. Ühest küljest on muidugi armas kõiki neid õnnesoove saada, aga ma tean omast käest, et kui enamus neist mulle tänaval vastu tuleks ja kui neil just kaelas suurt silti – mul on täna sünnipäev – ei ole, siis poleks mul õrna aimugi, millal neile õnne soovida. Nüüd aga viskab sulle kenasti kasti ette ja ütleb, soovi neile õnne. Kusjuures Küllil pidi olema selline telefon, mis lisaks käsib ka koos pidu pidada ;)

Vot pidudega on keeruline, neid ei ole küll juba aastaid ette tulnud. Oma viga muidugi ja mõtlesin, et järgmine aasta kui asi ümmarguseks kisub, siis võiks ju sellise pika laua asja teha ;) … tagasi fb juurde. Muidugi oli väga armas kui telefon piiksus, aga telefonikõne on ikkagi see, mida teevad pärissõbrad :) …isegi kui see kogemata vastamata kõnede hulka jääb…

Mis mulle veel eriti meeldis, et ise ettevõtjana sain endale planeerida töövaba päeva ja ka järgmise päeva, nii et tühja neist aastatest ja valest hommikumantlist , mulle meeldib minu elu ja inimesed minu ümber :)

Rubriigid: Krista. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

4 kommentaari postitusele sünnipäev

 1. Red Whortleberry kirjutab:

  Palju õnne! Kõik tuleb väga tuttav ette:) Ja siis need lilled – ta teab ju hästi, et mu lemmiklilled on pojengid ning mul ongi sünnipäev pojengide õitsemise aegu, sellest hoolimata tuuakse aegade algusest peale mingeid kauakestvaid nahksete lehtedega sügis/talvelilli. Et peavad kaua vastu;)

 2. maris kirjutab:

  Vedas, ma helistasin ja kohe hommikul! Järgmisel aastal tulen pika laua taha ka.

 3. Helen kirjutab:

  Ma purskusin siin arvuti taga hommikumantli jutu peale kõva häälega naerma. Andsin mehele seda lugeda, et näe, meist kirjutatakse. :) Tema siis küsis, et mismõttes, sul ju pole TÄIESTI polüester hommikumantel. Ehk et, mina higistan juba aastaid taolises sünnipäevakingi hommikumantlis. Ma ikka mitu aastat ei julgenud seda välja öelda ka, ikkagi kingitus ja puha… Mingi aeg ikka tunnistasin üles, aga näe, info läks ühest kõrvast sisse ja teisest välja järelikult…. :)

 4. Kadi kirjutab:

  Olen Sinu eelviimase ja tagant kolmanda lõigu usku. Tõeline sõber helistab, saadab kaardi või tuleb ise :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.