Lill

Aasta aias – juuni

Kõik , mis möödas on SIIN. Kui ma nüüd ise seda maikuud vaatan, siis võrreldes selle ajaga on meie aiast saanud tõsine dzungel. Nüüd on siis meie aia taimed jõudnud oma kasvuga nii kaugele, et kitsaks jääb neil. Tegelikult juba eelmine aasta võtsin paar põõsast vahelt ära, et kuidagi kitsas on ja juba on nad selle vahe kõik täis kasvatanud. No ja naabiraiast võin näha kui suureks need põõsad tegelikult kasvada kavatsevad.

Üks kurb uudis on meie aias ka…Nimelt meie imeilus kuldvihm otsustas poolenisti ära kuivada. Kuna meil pole õrna aimugi kui vana ta võiks olla, võib olla ka tegu vanadussurmaga. Kalle ütles ainult, et hea et kuidagi ei ole seda puud oma isiklike asjadega sidunud, nüüd oleks ikka väga kahju olnud. Nimelt see puu on nii kenasit juba algusest peale kahest puust kokku keerdunud. Aga pole midagi…meil juba värava kõrval kasvab uuus tubli tegelane ;)

Kui ma nüüd seda kuldvihma linki otsisin (suvekodu panin otsingusse) tuli sealt eelmiste aastate pilte suvisest aiast, kus ikka taimed olid vähemalt poole väiksemad. Ma kevadel juhtusin ühest ajakirjast lugema aiaga seotud müütidest ja sealt võis lugeda, kuidas enamik aiaga seotud soovitustest on ilmselgelt liialdatud. Näiteks kasta tuleb ainult esimesel aastal, edaspidi peaksid taimed juba ise väga hästi hakkama saama…. ja saavadki. Palju vett jääb alles ;)

_MG_9995

see on meie aia kõige ilusam osa :)

_MG_9999

_MG_0002

_MG_0009

No siin kohas näiteks üks paari aasta tagune pilt oli SELLINE … see pilt kus maasikakorv on ka pildil…no kõik need okaspõõsad on vahepeal nii suureks kasvanud, et vahet enam polegi. Lisaks on mõned naabri vaarikad kah kampa löönud, aga kuna neil see aasta marjad külge tulevad, siis sügiseni võivad nad jääda…

_MG_0011

_MG_0015

_MG_0019

_MG_0029

Kuna seda nö välikööki ei ole me praktiliselt mitte ühtegi korda sihtotstarbeliselt kasutanud. No me ei ole grilli-tsilli inimesed lihtsalt. Siis nüüd tekkis mõte ehitada see üldse kinniseks suve-töö-tahanollaüksi-toaks. Ahi sisse ja saab Kalle äkki talvel ka mõnikord naistest rahus raamatut lugeda ;)

_MG_0056

lastetool ja toalilled.

_MG_0042

söödav lillepeenar.

_MG_0032

hostadest ma kirjutan ükskord kohe pikemalt…

_MG_0033

_MG_0039

_MG_0058

Mina olen ka pildi peal…mul on aias kaks lemmikkohta- võrkkiik ja see valge pink seal taga…

_MG_0049

Kalle  tegi selle pildi…meie hommikusöögipiknik :)

_MG_0034

Rubriigid: KODU. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

2 kommentaari postitusele Aasta aias – juuni

  1. Katrin kirjutab:

    Ketlin on selliste patsidega väga nunnu :)))

  2. Katrin kirjutab:

    Lisaks sellele, et Sa oled fantastiline piltnik, oled Sa ka tõeline rohenäpp! Imeilus aed on teil ja iga aastaga aina ilusamaks muutub :)
    Kuldvihmast on küll hirmus kahju.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.