Lill

aed???

Lugesin just hommikul mäemamma blogi ja tal seal 2 nädalat tagasi oli aiapostitus. Milline näeb ta hekk välja praegu ja milline 2015. Mõnusalt muigama võttis küll, sest mul on sama lugu, vaat, et hullemgi veel. Ma ei saa üldse aru, mis toimub. Mitte midagi ei kasva. Ma olen suvelilli juba rohkem kui 10 aastat kasvatanud – noh vahelduva eduga ja no sellist asja, et mul täanseks päevaks pole mitte ükski Marise lemmiklill betuunia õitsema hakanud – pole veel olnud. Teised kah, nagu on ja ei ole ka ja sellised nirud kõik. Kusjuures ma mulla ostsin täitsa poemehe soovituse peale, aga midagi on seal ikka totaalselt nässus. Kõik ülejäänu on kah selline väike ja niru, nii et järelikult on s…muld või ma ka ei tea mis. Näiteks aias on liiliad, mis mulle vähemalt vööni, sellised paksu varrega ja jõulised. Need, mis siin vist alati kasvanud on. Paar tükki istutasin kevadel ümber ja nende pikkuse võib vabalt kahe sõrme vahel ära mõõta. Ja just ühe käe kahe sõrme vahel…pisikesed nirud libled..

Ma arvan, et ikka mulla süü, sest muru on kah niru, aga kõik meie lootused on siiski s… pandud. Sügisel peab tooma ja küll siis kõik kasvama hakkab.

Või siis on see mingi ilmselge vihje, et peab ikka Räpina tee jalge alla võtma, sest kahe kõrva vahelt on midagi puudu ja nüüd näidatakse seda ilmselge vihjena…

See häda ja kaeblemine lausa sundis tegema ka mõned ENNE pildid, et ma siis ka 2015 saaks näidatama, millistest nigelatest tingimustest ma sellise ilu olen välja meelitanud :)

tikril on küll igal aastal vähem marju, aga selle parempoolsel pildil on Kalle suvetöö ja sinna on muru värskelt külvatud…

et siis 2015 on siin ilus muru ja võimsad marjapõõsad…

eelmine sügis istutasin ebajasmiinid. Nüüd lugesin ja ise oma ninaga tundsin ka, et need ei lõhnagi. Eks tuleb minna nende lõhnavate jahile ka. Näete jah seal parempoolsel pildid kuskil keskel on imepisike oranz täpp – teoorias siis ligi meetrine võimas liilia :)

Noh samas…tüüpilise naisena oli ikka vaja enne aur välja lasta. Käisin just vaatasin oma eelmist aia postitust ja ütleme nii, et edasiminek on siiski silmaga näha…

Teine Kalle selle suve projekt. Paistab küll ilus roheline, aga tegelikult on seal ikka pärispalju umbrohtu, sest Kalle tõi lihtsalt uue mulla peale ja need visad võitlejad tulevad sealt lihtsalt läbi. Naat meie suur lemmik näiteks.

Rubriigid: minu aed. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

2 kommentaari postitusele aed???

  1. maris kirjutab:

    Ma usun, et Petuuniad lihtsalt nii ilusas kohas ei kasva. Soovitan saialilli ja kresse. Mõlemad kenad talulillled.

  2. Kadi kirjutab:

    Sa oled liiga kriitiline…anna aega aiale…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.