Lill

Ristimise päev

_MG_9900

Kui eelmised tüdrukud on mõlemad talvel sündinud, siis ootasime nende ristimisega nii kaua, et oleks ilm juba natuke soojem. No kui ikka väljas on -20, siis pole ju eriti mõnus kui sulle küll natuke soojemas, aga siiski, külmas kirikus vett pähe kallatakse. Kärdiga oli aga vastupidi, tema ristimine tuli teha varem. Siis kui veel päike paistab ja õues on soe.

Ilus kuupäev valitud, oligi nii, et ilm nagu tellitud.  Me oma ettevalmistused viisime miinimumini…tellisime neti avarustes kiidetud kohvikust 2 soolast ja ühe magus kringli ning oma lemmiktordi. Laupäeva tegime puhkepäevaks ja pühapäeva hommiku jätsime koristamiseks. Kärt tubli inimene teadis, et on tema päev ja magas mõnuga kuni kirikusse minekuni. Ülejäänud pere jooksis mööda maja ringi…kaks suuremat koristasid ees ja kaks väiksemat ajasid tagant järgi jälle segamini.

Kõik kulges nagu planeeritud…kuni helistas Kalle, kes tüdrukutega tordi järgi sõitis, et tema vist jättis rahakoti autokatusele ja nüüd see on ära lennanud. Ilma paanikata sõitis siis koju tagasi, et minult uus kaart võtta. See ei olnud meil küll planeeritud..nii et kohe tuli helistada minu emale, et nemad hoopis peaksid lastesöögile ehk siis maisipulkadele poodi järele minema, sest sinna Kalle küll enam ei jõua….Selle aja jooksul oli ka üks armas inimene juba Kalle rahakoti üles leidnud ja ka üle andnud…nii et edasi läks tegevus jälle graafiku järele….

Kirikusse jõudsime peaaegu õigel ajal ja jälle oli minu ema see, kes ristiema pisikese kirsimari magama uinutas, et me ülejäänud sirges rivis seista saaksime. Nagu ikka selliste sündmuste puhul…ma küll püüan kuulata, aga mõtted ise lähevad oma rada ja lõpuks ikkagi ei mäleta, mis seal täpselt räägiti. Nagu ka Liisu ristimisel, pidas kõne Kalle ja kirikuõpetaja kuulas koos teistega… Vot Eveli küll kuulas, mis see Kalle rääkis?

Edasi jalutasime koju ja pidasime pidu…tõenäoliselt kõige viimast meie nõmme majas… päike paistas ja ilm oli nagu tavaline suvi :) … kõigiga ma jälle ei jõudnud rääkida, aga viimased külalised läksid ära siis kui pime oli. No ja juba kolmas kord tuleb tänada minu ema…sest terve maja ja õu säras puhtusest juba ennem kui viimane külaline lahkus.

Kärt jõudis silmad lahti hoida ainult kirikus. Kusjuures tegi ta seda väga tõsise näoga….ja nutma ei hakanud üldse ja oli vapralt kogu ristimise aja oma ristiema süles. Ristimiskleit on olnud nüüd igal tüdrukul erinev. Kui Ketlinil ja Liisul oli minu tehtud, siis Kärdi kleit on tegelikult Liisu oma, aga kuna Liisu kasvas enne ristimist kleidist välja, siis jäi kleit järgmist tüdrukut ootama. Kogu koduse peo magas Kärt mul linas kõhu peal, ärgates üles ainult söömiseks…

Ketlin ja Liisu tundsid ennast väga vabalt. Ketlin kirikus isegi liiga vabalt. Kui Kärdi risti õnnistati, siis võttis ka Liisu oma risti kaelast ära ning viis kirikuõpetajale ning grupipildi pealt tahtis Ketlin kindlasti kirikuõpetaja kõrval seista.

Kokkuvõttes oli üks väga armas päev, armsate inimeste seltsis ja ristiema juba täna hommikul küsis, et kuidas Kärdil läheb. Nimelt anti talle kaasa infoleht, kus kirjas, mida ristivanem tegema peab…. :)

aaa….pilte ei teinud mina, sest nagu näha, olen isegi mina mõne pildi peal. Marje tegi, aga ma tutvuse poolest sain kogu musta materjali endale ja tegin pildile näo oma nägemise järgi…. suur aitäh igaljuhul !!!!!!

[Gallery not found]
Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

8 kommentaari postitusele Ristimise päev

 1. pille kirjutab:

  Palju õnne nii kauni ja olulise sündmuse puhul!

 2. Merike kirjutab:

  Piduliku sündmuse puhul palju, palju õnne!
  Tarkuse-teri issilt!
  Asjalikkust emmelt!
  Hoolimist ja armastust õekestelt!

  Kallistused ja paid Kärdile!

 3. maris kirjutab:

  ja krentu jutule tahaks veel lisada, et kalle alustas oma kõnet nii: juba kolmas kord saan ma oma tütre ristimisel sõna võtta ja millegipärast on mul tunne, et ega see viimaseks korraks ei jää…

 4. maris kirjutab:

  …ja nutma ei hakanud üldse ja oli vapralt kogu ristimise aja oma ristiema süles…
  miks ta olekski pidanud nutma? see ristiema paistab ju igati lahke proua olvat.

 5. kroonijuveel kirjutab:

  Oi Krista, nii šeff soeng! Palju õnne teie imearmsale perele!

 6. Katrin kirjutab:

  Krentu jutu peale meenub vägisi teleseriaal “Seitsmendas taevas” :) Armas :)

 7. Krentu kirjutab:

  Oli tõesti üks imearmas päev ja imearmas pidu teie imearmsas kodus. Sellest aiast hakkan ma küll puudust tundma, nii et peaks vist uute elanikega tutvust sobitama :)
  Ja Kalle pidas väga liigutava ja mõnusalt lihtsa kõne sellest, kuidas Jumalal on iga inimesega oma plaan. Igal inimesel on oma ülesanne ja keegi pole siia ilma juhuslikult sündinud. Iga inimene peaks aga pühendama aega sellele, et mõtiskleda, mis on tema ülesanne ja miks ta just sellesse aega, riiki, perre jne on sündinud. Lugema märke. Siis on hoopis ilusam elada. Ja ka Kärdile soovis Kalle, et temal oleks tahet ja tarkust kunagi selle üle mõelda ja leida üles see oma tee ja eesmärk. Oh, ma hakkan nüüd jälle vesistama nii. Kirikuski oli tegu et mitte silmavärvi laiali ajada :)
  Mulle on meeldinud alati need kõned, mida Kalle on õhtujuhina pidanud, aga kõnede järgi otsustades, on just kirikuõpetaja kutse see, mis Kallele on ette nähtud.

 8. Katrin kirjutab:

  Nii ilus :) Silmad märjad kohe…
  Sul on väga kena soeng, Krista! Esimene pilt Ketlinist on vahvalt õnnestunud :)
  Kärt on mõnusalt asjaliku näoga, teab kohe, mis käsil ;) Hästi armsad tüdrukud on teil!!!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.