Lill

Ehitus

Ma täitsa usun, et nende vahepealsete titejutttudega olen ma kõik ehitushuvilised lugejad kaotanud, sest olgem ausad, isegi minul oli vahepeal tunne, et ei lähe meil see ehitus kuidagi edasi. Nüüd tundub, et natuke ikka läheb ja see tuleb ju jäädvustada.

Liisu tuba.

Liisu tuba pidi valmis saama sünnipäevaks ja siis suveks ja siis Ketlini kooliminekuks. Ok Ketlin päris koolis veel ei ole, aga see aeg kaob kuhugi nii märkamatult ja kui meil raha pada kah veel üles kaevamata on, siis ei saa ka väga sõrmi nipsutada, et olgu olla. Aga…natuke …ok palju on vaieldud ja hetkel näed tuba välja selline. Esialgu tassisin toa lihtsalt tühjaks ja niimoodi on ta siis juba vist 2 aastat seisnud :)

Paremale peaks tulema kahe tagumise posti vahele pesa, kus Kärt ja Liisu magada saavad ning kõige siinpoolsemast postist siia poole tuleb pisike garderoob.

Vaidlusi põhjustav teema on, et kui palju ja kuhu laudis tuleb ja mis sinna tuleb, kuhu laudis ei tule. Kaldseina peale tuleb kindlasti laudis ja aknalaua alla ja sealt edasi kuni ahjuni tuleb ka…väga suure tõenäosusega. Ülespoole tahaks mina ja Liisu tapeeti, aga Kalle tahaks savikrohvi. Kui nüüd juhtub siin keegi targem lugema, siis mida sinna tapeedi alla panna võiks. Küprokit Kalle ei taha, sest see pidi kõmisema ja kui ikka hakkab hallitama, siis on jama. Aga mida muud?

Ahi jääb ka sisse ning see voodi, mis seal jalad püsti seisab, selle peaks korda tegema ja see läheb järgmisse tuppa :) Korda tegemise jaoks panin ennast restaureerimise kursusele kirja, aga voodiga ma vist kohe laiama ei lähe.

Nii palju töötd on ära tehtud, et lauamaterjal sai ostetud ning kaks korda värvitud. Pärnust ostsime, Massul värvisime ja seda, kuidas lauad meile koju jõuavad, peab veel mõtlema…

Pärast pikka ja keerulist vaidlust  ning veenmistööd kahe mehe vastu, aretasime sellise laudade kuivatussüsteemi ja ise olen rahul :) Korraga värvisime kahekesi kuute lauda ja siis tõstsime kuivama. Kuna lauad on 5m pikad, siis oli ruumi vaja rohkem kui saalil kõrgust. Noh ja kui ma seal juba pintsel käes ringi käisin, siis varandust näed jagub ning ülepintseldatud sai nii mõnigi “mööblitükk”

Selle kõige parempoolse kapi tahaks teha pesumasina-kuivati kapiks, aga see idee tahab veel maha müümist :)

Noh ja kuna me juba Massul olime, siis ei hakka eraldi postitust tegema…..et siis Massu kugu, mis sai alguse SIIT

See on Kalle projekt ja tema ideed ja teostused. Koos ehitajate ja Priaga nad neid asju ajavad ja nii meie maakodust saigi hoopis külakeskus. Nats naljakas lugu sellega on, sest projekt koosnes kolmest etapist ja kui Pria kenasti kahte esimest toetast, siis kolmas etapp sai eitava vastuse. Eks neid põhjuseid võib otsida siit ja sealt ja kolmandast kohast ja inimlikust seisukohast saan ma aru, et nad ju juba said, et miks neile veel, aga asi jäi poolikuks ja nii tobedalt, et kasutusele võtta on seda keeruline, sest kolmandasse etappi oli sissekirjutatud küttesüsteem ja esimene korrus :). Eks neil on neid objekte ka palju ja näpuga järge ajavaid inimesi palju ja igaüks ajab omal paberil, sest kohapeal kontrollimas käib ju ainult see inimene, kes vaatab, et kas see sein on ika seda värvi ja kas see tool on olemas, mis osteti….või vähemalt mina sain niimoodi aru. Kalle igatahes ei ole veel alla andnud ja loodab, et kui järgmine aasta mööda saab, siis äkki tulevad uued rahad ja üks ääremaa küla saab endale väga ilusa keskuse…

Sest see, mis tehtud, on SUPER…

Uksest tuled siis, siis on väike eeskoda. Trepp viib teisele korrusele, kööki ja suurde saali (see, kus ma laudu värvisin) Kallele nii meeldis see Tarmo ehitaja, kes seal nikerdas, et ta loodab selle mehe ka meie koju tööle saada. Ta mõtles isegi rohkem kui Kalle soovida oskas  ja tegi väga ilusti :)

Köök sai vajamineva tehnika ja palju tööpinda.

riiuli tagune sein tahab veel  valget värvi, aga muidu on vinks-vonks…. väga mõnus. Ise elaks küll seal. Lagi mingi 5 meetri kõrgusel :)…vist :)

trepist üles on väike koda, kust saab rõdule päikeseloojangut vaatama ning vasakule jääb dushiruum

Edasi on suur saal kuhu oma küla inimesed vabalt ära mahuvad. Saali lõpus aga nö kontoriruum, kus on eraldi vannituba. Mul oli ainult üks obje kaasas ja sellega ma ei mahtunud sinna kuidagi manööverdama…

Rubriigid: minu kodu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

7 kommentaari postitusele Ehitus

 1. Liina kirjutab:

  MagRock (magneesiumoksiid)plaat on kipsi mittehallitav alternatiiv.

 2. Kadi kirjutab:

  Mulle meeldis Massu eelmsie välisilmega rohkem…aga seest on täitsa mõnus, eriti see valge trepikäsipuu selle aknataustal…

  Fermacelli soovitan minagi…üks klient just pani, rahul.

 3. Helen kirjutab:

  Kui lihtsalt mingi ehitusplaadi tapeedi alla paned, siis see küll midagi hallitama ei pane. Ära ainult soojustust sinna plaadi taha pane.

 4. Anu kirjutab:

  Nii tore, sulle et mu blogi meeldis, püüan ka edaspidi postituste tegemisel tasemel olla! :) Kes teab, ehk jagan varsti ka miskit enda pildistatut, aga enne pean veel veidi harjutama ;)
  Selline kapp vannitoas oleks tõesti ilus ja mõelda, et sinna mahuks lisaks masinavärgile ilmselt ka pesupesemise vahendid ja võibolla ka mõned koristustarbed… oleks vahva küll!

 5. Krista kirjutab:

  Anu – aitähhh
  Vaatasin su blogi kohe algusest lõpuni ja kohe väga minu maitse. Lisasin listi ja paluks nüüd tihedalt postitusi :)
  Kui ma oma pesumasina kapi idee välja käisin, siis ma näitasin näpuga sellise kapi peale http://decordots.com/wp-content/uploads/2012/08/1-white-big-classical-closet.jpg , aga seda Kalle ei lubanud ära vussida…aga onjuu oleks ilus. Lähed vannituppa ja ei saa arugi, et selles kapis võiks pesumasin olla :)

 6. ketlin kõiv kirjutab:

  tere…emme se olen mina ketlin
  ja ned piltid on
  niiiiiiiii ilusad

  ketlin

 7. Anu kirjutab:

  Mina olen üks nendest, kes alati pikisilmi su ehitus- ja koduteemalisi postitusi ootab, kuid naudin ka teisi sissekandeid :) Kiidan su laudade kuivatamise süsteemi – lõpetasime just üleeile pikkade laelaudade värvimise ning enne seda oli ikka kõvasti nuputamist, et kus värvida ja kuidas kuivatada… Mis puudutab tapeedi alla pandavaid materjale, siis tean, et mitmed mu tuttavatest on tapeedi all kasutanud OBS või saepuru plaati. Täiesti looduslikke (OBSis kasutatav liim ei ole minu teada väga looduslik) ehitusplaate peaks ka saada olema, nt kanepikiust (http://www.perfectplant.ee/et/tooted/ehitusmaterjalid/) või siis Fermacell kipskiudplaat (http://www.tervemaja.ee/?head=3&pageid=5&language=estonian). Muidugi ei oska öelda, kuidas sellel kipskiudplaadil kõmisemisega lood on…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.