Lill

elu kolme lapsega

_MG_9429

elu kolme lapsega on nagu lill…noh need esimesed nädalad kül :). Kuna meil Kalle töötab ka välitööde vahepeal kodus, siis on seda lihtsam…aga egas muidu pole ka häda midagi. Kui esimestel päevadel kodus tundus, et lärm on kõrvulukustav, siis minuarust on nüüd suuremad lapsed ikka kraadi võrra toone maha võtnud.

_MG_9477

_MG_9427

Aga muidu… kellest ma siis alustan…Kärtust.

_MG_9449

Tema elab veel magamise tähe all…hommikul ärkab vaevu mähkmevahetuseks ja mõnikord ei jõua selle esimese ärkveloleku ajal isegi silmapesuni, sest kuidagi tobe tundub magav laps selleks üles ajada, et talle vett silma ajada…siis ta magab…noh näiteks kella kaheni. Kui muidugi kärsitu ema teda vahepeal surkima ei lähe ;). Väike söögipaus ja väike uni jälle. Mõnikord katsume siis õue minna. Näiteks ükspäev käisime raamatukogus või on vaja mõni arstilkäik teha. No kui sul elunädalaid on napp 2, siis pole ka ju eriti palju olnud aega midagi teha. 2 korda oleme ka lasteaeda Ketlinile järgi jalutanud.

_MG_9464

Õhtupoolik möödub kah süües ja magades…kui väga tahta, siis saab teda ka nats aega üleval hoida. Selleks tuleb ta ilma tekita suure toa diivani peale panna ja soovitavalt suuremad tüdrukud ka lähedale, kes siis teda musitada ja kallistada tahavad. Kui ma ta endale sülle võtan, siis jääb ta jälle magama…

_MG_9495

Kuna see meie ööund ei sega, siis minupärast magagu :) Söögiisu üle ta eriti ei kurda.

_MG_9488

_MG_9443

Liisu on meil armas suur õde. Tema on kohe väga hoolitsev. Üks öö kui ma ootasin, et kas Kärt tahab süüa või ikka magab edasi, ärkas Liisu üles ja ütles, et no anna talle juba süüa. Nii armas :) Kui öelda, et tital tuli vist kaka, siis tema juba jookseb, et kõik vajalik valmis seada. Näiteks toob isegi mulle tooli kuhu ma pean istuma. Üldse on ta väga rahulik ja rõõmus ja igati armas.

_MG_9473

No käisime nüüd vahepeal magamas. Kui Liisu kampa võtta, siis magab ta siis kui mina tahan…muidu kukub ta lihtsalt omal ajal ära, aga tavaliselt ta ikka päeval magab.

_MG_9462

_MG_9451

Ja siis on meil veel Ketlin. Kuna Ketlin suurest puhkamisest juba väsimuse märke ilmutas, siis läks tema lasteaeda. Ma ütlen ausalt, et ühe nelja aastasega on ikka kõige raskem. Lihtsalt väsitab sin doma juttude soovide ja loogikaga nii ära, et õhtuks ei saa ise ka enam aru, mis toimub. Temaga oleks väga lihtne kui lubada tal päeva veeta trajektooril televiisor-arvuti-video. Ta oleks nagu illikuku ja ei paneks teda tähelegi, aga see ei lähe ju mitte. Siis tuleb meil siin seletada ja vaielda ja teda nutma ajada. Nagu ta ise ütleb, näete nüüd, te ise ajate mind nutma kui te ei luba mul seda või teist teha.  No ja mingi füüsiline tegevus…näiteks kõndimine…see on ju nii väsitav :)

_MG_9482

Samas on ta pisikese suhtes väga hoolitsev. Kui me neljakesi autoga sõidame, siis Liisu istub minuga ees ja Ketlin ja Kärt taga. Ketlin on siis see, kes Kärtul käest kinni hoiab ja hästi emaliku häälega temaga räägib. Ta räägib temaga kohe pikad jutud maha…tavaliselt mingit omaloomingulist muinasjuttu. Igatahes tubli ja hoolitsev vanem õde on ta igal juhul

_MG_9437

Samas, ega me nüüd Kallega ise ka kõige paremad eeskujud siin ei ole. Kodus töötamine tähendab ju enamus aega arvutis istumist ja ega siis Ketlin aru saa kust läheb piir arvutis töötamise ja mängimise vahel. Kusjuures Kalle lõbu on kinnisvara portaalides surfamine ja mina käin preklubi foorumis ning lone blogisid…see siis see lõbu osa.

Praegu mul siis ühepajatoit on pliidi peal, Liisu mängib omaette, Ketlin on lasteaias ja Kärt magab… on ju nagu lill.

Aga ma tean, et varsti on kõik teistmoodi jälle….

Aga armukadedus…ükspäev ma isegi nägin ühte märki…Liisu oli Ketlini peale…sest Ketlin sai Kärdile lähemal olla :)…õnneks sai see asi kergesti lahendatud…

_MG_9454

_MG_9448

_MG_9439

_MG_9441

Rubriigid: kõivud. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

11 kommentaari postitusele elu kolme lapsega

 1. Marika kirjutab:

  Pisipiiga on täitsa issi nägu:)
  Kõik kolm on tõelised kaunitarid ja oi kuidas mulle meeldivad Ketlini juuksed.
  Õnne Teie toredale perele!

 2. merle kirjutab:

  nii armas tita teil ikka …

 3. Katrin kirjutab:

  Ma nii ootasin seda postitust :))))
  Hästi armsad pildid on kõik ja Ketlin on super-lokiline! Nii ilus! Liisul paistavad ka lokid tulevat?
  Ketlini kohta lugedes tekkis väga tuttav tunne, nii Martini moodi :) Et, “ise te ajate mind nutma!” :D
  Väga armas pere, kahju ainult, et Sind ennast pildil pole.

 4. Helen kirjutab:

  Oh suvi, olen blogindusest täitsa eemale jäänud – palju õnne kolmanda lapse puhul! Tuleb meelde, et meil olid ka juhud kus vanemad lapsed läksid omavahel riidu kes saab beebil käest kinni hoida. Poiss, kes oli siis 2-aastane, oli kõige suurem nunnutaja meie peres. Aga tüdruk, kes oli siis neli, oli väga asjalik – käis, tegi, toimetas. Praegu on ta 5-ne ja söödab väikevanda kui vaja (aga vaja tegelikult pole, sest kõige väiksem sööb ammu ise), valvab, käib talle aiast marju korjamas jne. See on ka väga mõnus vaadata kuidas nad kõik koos mängivad – kõige väiksem lülitub väga sujuvalt suuremate mängu. Eriti lahe on kuidas nad üksteisele raamatuid ette loevad. Alguses tegi seda ainult tüdruk – võttis mõne tuttava raamatu ja piltide järgi siis “luges” teistele ette, endal tähtis nägu peas. Aga nüüd märkasin, et sama on hakanud ka meie 3-ne poiss tegema.

 5. Sinitihane kirjutab:

  Kolm õde – imeilusad ja imearmsad!

  Mõnusad pildid, ma kohe peaaegu igaühe peale muhelesin! Kärt näib tõesti vaevu silmi lahti hoidvat!

 6. inga kirjutab:

  milline idüll!

 7. Tiina kirjutab:

  Nii armas!

  Mul kangastub kohe elu kolme poisslapsega. peale meite Mattiase sündi. Oli jah lill.
  Ja mis seal salata, loed titejutte ja titetusk paneb silme ees jooksma pildid, kuidas oleks elu nelja poisslapsega …

 8. p6rgukiz kirjutab:

  Oh, sõnatuks võtab :)
  Kallel veab tõsiselt, talle kuulub neli imearmast printsessi :)
  Panin tähele, et Ketlinil on imeilusad lokid :D Nii hästi sobivad :)

 9. ahoi kirjutab:

  See on nii armas, kuidas pisikesed alguses nii põlvede peale mahuvad, nagu Kärt Kallel ühe pildi peal. Ise hoidsin ka oma tütart tihti nii.

 10. Red Whortleberry kirjutab:

  Oioi, sellest postitusest tuli küll klomp kurku ja pisar silma. Nii tahaks juba järgmist väikest (tüdrukut:) See kõigeväiksem on juba nii elus ja näeb hirmus asjalik välja, ning Liisu on kuidagi eriti äraseletatud näoga. Üldse, Liisu on vist minu teie pere lemmik. Erakordselt armas tegelane! Ehkki ma rohkem ei teagi, kui piltide pealt ja juttude järgi.

  Aga pane endast ja tüdrukutest ka üks pilt üles!

 11. Greteliine kirjutab:

  Tundub tõesti lill su elu :-)Armsad lapsed! Ilusad pildid!
  Aga meie peres ka on Põhhi meelelahutuseks arvutis kinnisvara portaalid ja mul blogid ja perefoorumid. Ja Ketlin on kohati nii meie Inku moodi, kes enne jalutama minemist küsib, kas me läheme autoga :-D, et väsitav ju tõesti. ja muus mõttes ka.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.