Lill

ikea ime

Umbes täpselt samal ajal kui ma nakatusin valge värvi armastusse, pidi valge diivan minu omaks saama. Esialgu ei olnud kodu selleks piisavalt suur ja no olgem ausad ega need valged diivanid eriti lapsesõbralikud ka ei ole. Kui aga minu lugemislauale järjest tihemini skandinaavia kodusid sattus, kus imeilus ema vähemalt kolme jõmpsikaga lumivalgel diivanil istus, siis no mille poolest nüüd mina seda ei võiks..mitte ilus olla, see on raske, aga valget diivanit omada.

Kõige lihtsam ja odavam variant on muidugi Ikea ja seda, et neid katteid seal kasvõi iga päev pesumasinas pesta võib, tuleb kindlasti ainult kasuks. Kuna aga kahjuks see pood ikka veel ei asu mitte lihtsalt teises linnas, siis on transport raskendatud. Ilmselge ju, et üks diivan sõiduatosse ei mahu ja nii me siis muudkui lükkasime ostu edasi, näidates näpuga laste peale, et nemad on liiga väiksed. Küsisin ka aastase vahega ühelt transpordi firmalt pakkumist, aga kui nende hind selle diivani toomisel aastaga kahekordseks tõusis, siis jäi ka see variant välja :).

Ükspäev kui siis Kalle tuli ja ütles, et ok lähme toome need diivanid ära, ja jah…meie sisekujundus vajas nüüd juba kahte diivanit, ei lasknud ma seda mitte kaks korda öelda. Meie ehitusmees Tarmo laenas oma bussi, mis kenasti mahub sõiduato piiridesse ning tehtud töö eest voucheriga asusime teele. Autos taha piiludes veel mõtlesin kõva häälega, kas ikka kaks diivanit mahuvad sinna ära.

No ja siis Ikeas kui need diivanid olid a la kassa äärde koos käruga paigutatud, sain ma aru, et Ikea ei jäta mitte ühtegi võimalust kasutamata, et kliendil oleks ülimugav. No need diivanid olid sealt tõesti nagu toidupoes shokolaadid ja kasti vaadates ei suutnud minu ka kõige elevam fantaasia ühte diivanit nii pisikesse kasti mahutada. Pikkus küll oli ja no laiust ka diivani põhja jagu, aga kus ülejäänud on – suured pehmed padjad jne jne…

Kui nii siis nii ja tõstsime 2 kasti diivanit autosse. Ausalt, sinna oleks neid mahtunud vähemalt 5 :).

Kodus pakkisime lahti ja no muidugi…padjad kilekotis ja õhk välja imetud…nigu peened liistakad, mis kõik olid raami sisse niimoodi ära peidetud, et ülesleidmiseks pidi ikka juhendi ka lahti võtma :)

Ilu meil nüüd olemas ja majas ka reegel number 1 – diivani peal ei söö mitte keegii (loe- ükski laps) ;) Selleks, et seda reeglit täita, tegime veel väikesed muudatused, aga sellest tuleb järgmine postitus :)

võrdlusmaterjal kui väike on diivan  :)

Rubriigid: minu kodu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

6 kommentaari postitusele ikea ime

 1. Ly kirjutab:

  Tere!

  Issand mulle ka nii meeldivad need Ikea diivanid. Kuidas need Teil diivanid vastu on pidanud? Kas selle aastaga on väga ära väsinud?

 2. Liis kirjutab:

  Oehhh…:), ma jumaldan neid valgeid diivaneid. Käisin täna just neid just Rootsi Ikeas vaatamas. Plaanis osta diivanvoodi variant Soomest. Neid oli seal eri mudelit EKTORP HÅVET/LÖVÅS/MURBO. Tavaline diivan oli küll ülimugav. Diivanvoodid olid enamus kõik lahti ja istumist sai katsetada ainult MURBO peal, oli küll mugav aga mitte nii mõnus kui sohva variant.

 3. zelly kirjutab:

  vaga ilusad diivanid. need on a ka minu unistus juba ammust aega.

 4. CV kirjutab:

  Ma ei saa jätta hoiatamata, et vahest kipuvad IKEA katted pesus natuke kokku tõmbama ja neid on raske peale tagasi saada sellele diivanile. Mul on endal täpselt sama diivan (teist värvi hele kate küll) juba 4 aastat. Tulevikus murede vältimiseks soovitan alati pesta külmemaga kui pesujuhendis lubatud (mõnedel katetel on 60 kraadi ka lubatud) ning alati venitada see suur diivani peamine kate peale hästi natuke niiskelt. Valge puhul on parimaks sõbraks veel ka sapiseep plekkide jaoks :) Lisaks sellele soovitan osta üks tagavarakomplekt valget katet – IKEA vahest lõpetab asjade tootmise ja siis kui tahaks uut katet osta, siis äkki enam ei ole. Peale selle on see tagavarakate hea diivanile peale tõmmata kui pesta tahad katet. Muidu on super head diivan. Mina olen väga rahul olnud.

 5. Heleena kirjutab:

  Eh, me kunagi ostsime ühest Eesti firmast diivani. Toodi kohale ühes tükis ja oli ikka tükk tegu et see teisele korrusele saada – ei andnud kuidagi keerata ega käänata. :) Ja kui me siis juhuslikult ka nädal aega tagasi Ikeas käisime- olime valmistunud kõige hullemaks. Aga peale seda, kui me olime oma sõiduautosse sisse ladunud 2 kummutit, ühe laua, ühe teleka aluse ja 2 riiulit-olin ma meeldivalt üllatunud. Oleks veel mahtunud! Ja katuseraamid olid lausa ilma asjata. :) Mulle nii meeldib nende pakkimise süsteem ja muidu ka- Eesti firmadel on ikka palju õppida neilt.

 6. Mari kirjutab:

  Mind alati hämmastab, kuivõrd kokkuhoidlikult IKEA oma tooteid pakib. Lisaks, ma hea meelega töötaks nädalavahetustel IKEAs ja paneks nende mööblit kokku :)

  Teie kodu on aga imearmas ja endale tuleb ka nii valge isu peale meie punaste lisanditega kodukeses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.