Lill

jaanipäev

Ma tegin ükspäev internetis emotsionaalse intelligentsuse testi. Küsimused olid sellised, et kas ma hakkan nutma kui filmis on kurb koht (daaa kui filmi tegija on mõelnud, et siin võiks pisar tulla, siis ta ka tuleb) ja kas ma siis püüan seda varjata või et kas mulle meeldib kui mind kallistatakse ja veel avalikus kohas. Ma veel mõtlesin, et näe kui lahe, ma saan igale küsimusele jaa vastata :). Testi tulemus aga ütles, et ma ikka peaks püüdma rohkem oma emotsioone vaos hoidma. Ma nüüd korra proovisin vastupidi vastata, et varjan oma tundeid ja nutvad mehed tekitavad piinlikkust ja poisid üldsegi ei tohiks nutta ja ka matustel püüan teha kõik, et mitte nutma hakata ja tuli välja, et siis on mu emotsioonid tervislikud :)

Naljakas ja ma arvasin, et ma olen normaalne kui mul võõras pulmas ja oma titte kallistavad isad klimbi kurku toovad ehhh, kusjuures ma ikka pean ennast täiesti tavaliseks eestlaseks, kes kõva häälega tänaval küll enam ei kilka, aga kui on ikka naljakas, siis naeran küll. … aga nagu minu puhul tavaline, siis täiesti lambi sissejuhatus meie jaanipäeva teemasse. Sest ega see meie jaanipäev ei ole midagi nii, et me pärjad peas nagu lillelapsed kaelakuti koos mööda aasa jookseme…kuigi ju võiks ;)

Meil oli siis nüüd neljas traditsiooniline jaanipäev. Kuna meil need lapsed nagunii kasvavad, siis me kasvatasime natuke ka seltskonda. Ega ma juba ammu ei tea, miks mingid asjad lähevad just nii nagu nad lähevad, aga meie seltskonda sulandus veel üks kolme lapsega pere ja veel niimoodi nagu oleks nad alati olnud. Eks vist kõik inimesed tahavad, et asjad käiks just täpselt niimoodi nagu nemad seda tahavad ja mida vanemaks sa saad, seda enam. Ütlemata mõnus on siis ju kui su ümber on just need õiged inimesed. Mulle näiteks meeldivad ettevalmistatud peod, aga kui ma pean seda ise tegema, siis ettevalmistus ei tohiks võtta rohkem aega kui 5 minutit. Mina lasin tubadest tolmud ära pühkida, käisime lastega ühe korra poes ja naabrite juures ning 15kg maasikaid laua peal jäime teisi ootama. Kui teised kohal, siis täitsa sujuvalt leiab üks hetk keegi, et nüüd oleks õige aeg oma juustuvaagen maasikate kõrvale panna ja kirvega mees läheb metsast grillipuid tooma.  Keegi ei keela kärsitul lapsel üksinda laua ääres esimest vorstikest süüa … Oi ma ei oska kirjutada. Ma just lugesin läbi Katrini kirjatüki meie jaanipäevast ja no ei tule minust seda….

Ühesõnaga meie pidu meie kodus on meie pidu. Nagu hästi õlitatud mootor, kus keegi ei pea midagi tegema ja keegi oota kelleltki mitte midagi, vaid igaüks saab olla nii nagu tema tahab. Vähemalt mina saan ja mul jäi ka mulje, et kõik teised ka. Mingi hetk ma mõtlesin, et millal sai oluliseks mõõdupuuks see, kas lastele meeldib. Vot see osa seltskonnast on veel eriti lahe, sest paari väikese piiksuga ühe ja ainukese kolme aastase suust, oli kuulda ainult naeru, jooksumüdinat ja tõsist tööd. Vaadati vanaaastaõhtu filmi ja tehti uus ;) Hommikul sõid lapsed ulmekiirusel sellise hunniku pannkooke ära, et hea, et osad vanemad seda ei näinud. Kõige pisem osaline seltskonnas sulandus nii, et mitte kordagi ei seganud ta kellegi jutu vahele ja magas mõnusalt siis kui õige aeg oli.

Suured inimesed sõid ja jõid ja lubasid järgmine aasta seda paremini teha. Ikka suurema naudinguga ja plaanid said isegi kirjalikult vormistatud ;)  Mõnus….Ma nats ikka veel seal mulli sees, vähemalt iga kord kui ma köögiuksest välja terrassi peale lähen….aga ma tegin kolm pilti ka ;)

filmimees sai mõnuga filmida, sest lapsed nõudsid.

seekord veel kaksikud, aga järgmine juba kolmikud ;)

Rubriigid: Kalle, Kärt, Keit Liis, Ketlin, Krista, muu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

7 kommentaari postitusele jaanipäev

 1. merle kirjutab:

  Issand kui ilus! Issand kui mönus!

 2. Katariina kirjutab:

  Lugesin. Siiruviiruline :) Kipa ja kummastav.

 3. Katariina kirjutab:

  Maris, miks sa ei ütle “ilus öö”? Ja su mure on niiii armas, aga ma olen lapse kajastatusega täitsa rahul. Ja mu sõrmus on ka kajastatud.

 4. maris kirjutab:

  appi ma minestan, ilus õhtu, ilus pidu, ilus hommik, ilusad pildid, aga karl on ainult seljaga ja lillepoti taga piltidel, kuigi tema ema korduvalt rõhutas, et paluks sel korral tema poega ka pildistada.

 5. Kristi Värik kirjutab:

  Lugesin seda ja meelde tuli millegipärast Genialistide – naistele meeldib..

 6. Muska kirjutab:

  Pole paha, mõned pildid täitsa vaadatavad…ok ma olen lihtsalt kade, et pole ise viitsinud asja kätte võtta ja paremaid klõpse teinud.

 7. Rael kirjutab:

  Viimane pilt. Armu või ära.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.