Lill

Jaanipäevad

Kui ma kujutaks ette ühte ideaalset jaanipäeva, siis vot just täpselt sellist nagu meil oli – täielik tshill ja grill :). 2 mu sõbrannat teadsid juba ammu enne mind ja meie maja valmis saamist, et jaanipäeval tulevad nad meie juurde ja nii oli ka plaan oma kindla alguse saanud. Jagasime kolme vahel siis ära, kes tordi ja kes liha toob ning minu ettevalmistus koosnes traditsiooniliselt põranda ära pühkimises :)
Mul lapsed juba ammu teavad, et kui ema harjaga vehkima ja kurja häälega käsutama hakkab, siis tulevad külalised. Nende õnneks ei pidanud nad seekord oma tuba läikima lööma, sest nagunii tassitatakse hämmasatavalt kiiresti kõik asjad omalt kohalt teise kohta :)
Eestlasele kohaselt ilmast rääkides, siis super valik. Kerge tuuleke ja palju päikest.
Meie jaanituli hakkas hommikul vara, kohe peale ärkamist. Kes meid ei tunne, siis võin öelda, et see oli kuskil nelja paiku :). Meil see ärkamine võtab lihtsalt nii kaua aega ja lõpuks kui ma vaatasin, et kell 2 ikka veel on pooled pereliikmed pidzaamas, siis kupatasin nad üldse kõik neljakesi poodi ;)

Esimesed külalised tõid suure kastiga maasikaid ja mureleid ja kui me siis meie heinamaal pikutasime, siis tundus nagu ebareaalselt mõnus, et keegi ei rabele ega mässa mingeid ettevalmistusi teha. Natuke hiljem mahtusid kolm naist ideaalselt kööki ära ja ülemkoka juhendamisel valmisid salatid ja meile märkamatult valmis ka liha ning maandus hämmastavalt suurtes kogustes laste kõhtu. Kui ma siiamaani olin ikka arvestanud toite täiskasvanute järgi, et ahh mis need lapsed ikka nii väga söövad, siis liha-mureli-maasika varud kahanesid silmaga nähtavalt.

Enne kui sääsed oma tõelist palet näitama jõudsid hakata sai veel magavaid beebisid ja vahukoore ja maasikatega shokolaaditorti nauditud. Igaüks luges teise ampsusid ja kook kadus ka nende kõhtu, kes muidu magusat ei söö. Kõik sõid ja kiitsid ja au läheb minust suure kaarega mööda.

Õhtu lõpetuseks imetlesime veel beebisid, kes näitasid mida nad esimese eluaasta jooksul iseseisvalt omandanud on. Vanem beebi näitas püsivust rõngaste torniladumises ning suurt kirge ja armastus beebinukkude vastu. Meie beebi …mis meie beebi tegi? :))))) Vist vaatas ja õppis.

Mis siis suuremad lapsed tegid. Ühe pisikest tagasilööki mitte arvestades, olid nad kenasti kõik meie silma alt ära ja jaotatuna iseloomu ja huvide järgi gruppidesse, nautisid üritust. Hästi kasvatatud lastele kohaselt ei tulnudki mingit jonni ja hea meel oli tõdeda, et nad kõik nii kenasti kella üheni öösel vastu pidasid. Mitte ükski laps vanuses 10 kuud kuni 8 aastat ei kustunud enne lõppu. Nendega võib juba luurele minna.

Kõlas ju nagu ideaalne jaanipäev. Kusjuures väga mõnus oli ka järgmine hommik, kui linnulaul, soe päike ja heina lõhn vastu võtsid ja järgmiseks aastaks äkki saab juba maja nii kaugele, et kõik küalised võivad ka hommikuni jääda….

valik suuremaid lapsi heinamaal

nautida oskavad nii täna kui ka 35 ;) aasta pärast…

Rubriigid: kes teab...., kõivud. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

17 kommentaari postitusele Jaanipäevad

 1. Katariina kirjutab:

  Jah, minu arust ka üks täiesti ideaalne jaaniõhtu.

 2. Eve kirjutab:

  mul tekkis kohe ka nii mõnus emotsioon :) esiteks on tüdrukud nii lahedalt kleitides nagu ennevanasti kombeks ja teiseks on päiksekiired osadel piltidel nii võrratult jäädvustunud!

 3. A kirjutab:

  nagu lindgreni raamatust :)

 4. Anne-Mai kirjutab:

  Väga armsad ja toredad pildid

 5. Inga kirjutab:

  see esimene pilt Liisust on nii armas!
  Liisu lokid on lihtsalt imelised! ja see uhke kleit teeb tast nii ilusa väikese preili juba.
  pisike Katariina on vahva oma beebi, pearäti ja sõbranna Kärduga:)

 6. Krentu kirjutab:

  Pisike Katariina on nii armas! Suur ka, muidugi ja nagu alati:)
  Aga kas teil sääski polnud? Meil oli ikka palju ja kella üheks sai meil nendega võitlemisest villand ja kolisime tuppa kooki sööma. Ilm oli tõesti super, isegi meil, tuulepealsel rannikul, sai lühikese varrukaga olla:)
  Ja vastu päikest tehtud piltides on tõesti suur ports romantikat:)

 7. greteliine kirjutab:

  Tegelt kui tähelepanelikult uurida, siis paistab see armas lokkispäine 8-aastane kutt vähemalt kahel pildil, seega olemas.
  Teil näis tõesti lahe Jaanike olevat.

 8. Malviina kirjutab:

  Vott! Vot just selliseid pilte ma ka tahaks oma lastest/perest. Sellistesse piltidesse jääb lapsepõlve tunne sisse ja pilti vaadates meenub see ka 35 aasta pärast. Nii lahe!

 9. zelly kirjutab:

  milline idyll!
  mulle meeldib, et koik tydrukud on kleitides. kas vahepeal mitte see trend kaduma ei kippunud?

 10. MJ kirjutab:

  oh seda nunnut beebi-kamaruskat sojavae sargis issi syles…lahe! niisamuti vastu paikest kaadrid! kuigi peaks nats ytlema, et moned pildid olid minu silma jaoks pisut yle-toodeldud

 11. maris kirjutab:

  soodomakomorra, oli küll üks poiss ka, aga teda lihtsalt ei pildistatud. tema ema küll korduvalt juhtis tähelepanu, et miks tema poega, kes on juba 8-aastane, üldse ei pildistata. aga fotograaf järjekindlalt jäädvustas vaid piigasid. ei saandki aru, milles asi. poiss oli täitsa nunnu muidu. lokkidega.

 12. Katariina kirjutab:

  Bershkast :)

 13. Katariina kirjutab:

  Krista! See on küll täiesti teisest ooperist, aga. No meie kirjalik eneseväljendus on reeglina hästi erinev, aga mulle täna kohe eriti meeldis su jutt :) Elasin igale lausele kaasa!
  Ja sellist romantikat… sellist romantikat teil ju järgmine aasta ei ole, kui te nende supermuruniidukitega peale lendate, mis kuppelmaastikust sileda golfimuru teevad ;))

 14. sirja kirjutab:

  Muinasjutulised (söna köige otsesemas möttes)!

 15. Mari-Ly kirjutab:

  terve seeria vastupàikest pilte! ùks ilusam kui teine! Mulle meeldib selline kollakas tòòtlus ka vàga :)
  Noh, et ilusad on nii pildid, modellid kui ka jàreltòòtlus!

 16. soodomakomorra kirjutab:

  aplaus viimasele pildile!
  see pisike piiga rätiku, mitme nuku ja isaga on samuti lihtsalt vastapandamatu:)

  p.s. piltidel ei paistnud ühtegi pisikest poissi. on see võimalik!?!?

 17. Sille kirjutab:

  Vahvad pildid! Kas sellist kummalist küsimust on võimalik rahuldada: kust see kirju mustriline suvekleit pärit on, mida 1 naisterahvas kannab? Ma nimelt armusin ära! :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.