Lill

jumalik sekkumine

Kes neid teid ikka teab, aga Kalle on nüüd paljude utsitusel ja toel sinna maani jõudnud, et eile oli tema elus üks tähtis päev. Uus koolitee, mis algas peale Ketlini sündi jõudis eile diakoniks ordineerimiseni Rapla kirikus.

Hommik algas seiklusega, milliseid eriti ei usuta kui neid aastate pärast meenutatakse, aga just niimoodi see asi käibki. Eile hommikul olime Kallega kahekesi kodus, sest mõlema tiheda töögraafiku tõttu veedavad lapsed pea kõik reeded laupäevad vanaema juures. Muljetasime oma üritustest kui Kalle kuulis õues kummalist häält. Aknal selgus, et magamistoa akna alune on lambaid täis. Nimelt on seal piiriks just Kalle valmis saanud kiviaed ja neil lihtsalt polnud kuhugi edasi minna. Lambaid oli kohe mitukümmend. Jooksu pealt haarasin fotoka, aga kuna nad ikka nats kartlikud ja ägedamad juba minu lillepeenras maiustamas, siis samal ajal kätega vehkides ajasime neid ära. Jooksid küll hooga uuest aiast välja, uted sabas, aga natukese aja pärast ikka tuli jälle uudistama. Ega nad nüüd päris taevast ei kukkunud, sest paarsada meetrit kaugemal on juba mitu kuud meil kellegi lambad karjas. Olen küll autoga mööda sõites üksikut lammast teisel pool aeda, aga see on ka kiiresti aia alt tagasi pugenud. Niimoodi tervet karja meie aias ja just sellel hommikul…

Kui me seda lugu Kalle õpetajale Ove Sanderile ja tema naisele Liinale rääkisime, siis muigasid mõlemad, et Jumalal on ikka huumorisoon täitsa olemas :)

Lambad omaniku abiga kodus tagasi, oligi aeg kirikusse minna. Saalis oli üllatavalt palju rahvast, küll mitte kõik Kalle pärast, sest lisaks temale avati kunagise õpetaja auks nimetahvel ning oli ka kihelkonnapäev ning kindlasti oli üks oluline punkt ka see, et peapiiskop ise oli kohal.  Kui palju tähtsat ühe korraga, siis juhtub ikka nii, et kõigil on nii palju öelda ja teenistus venib pikaks.  Kokku oli kõik väga ilus ning nagu meie peres tihti juhtub, algas Kallel nüüd uus elu :)

Kalle Õpetaja

Kärdukas kui kõige noorem seal pidi vaeseke rohkem kui 2 tundi ootama. Läks oma lilledega juba sinna kõrvale ootama, aga kui ikka ei jõudnud see õige koht tulema, siis tuli jälle ära…

Lõpetuseks üks väga tähtis pilt ka!

Rubriigid: Kalle. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

11 kommentaari postitusele jumalik sekkumine

 1. Mari kirjutab:

  Vau! Sain eile teada, et õpetaja Kukk ära läheb ja meil nüüd uus õpetaja. Ja nüüd kui lugema tulin, siis vaatan, et tohohh! tundub, et edaspidi võib sisi kirikus tuttavaid nägusid otsida :)

 2. Ergo Naab kirjutab:

  Palju õnne ja õnnistust uues rollis! ;)Aga mul on juhtunud kaks korda selline asi, et mingi sajapäine lambakari samamoodi hoovis old.. ma pole seda osanud ühegi konkreetse sündmusega seostada, kuid nüüd pean hakkama järele mõtlema.. :)

 3. Rael kirjutab:

  Hea karjane.

 4. Sille kirjutab:

  Palju õnne! Nii ilusad, helged ja valged pildid kirikus.

 5. luize kirjutab:

  Palju õnne! Vaatasin ka, et huvitavalt on see diakoni “pael” seatud teil, meil Tartu Pauluses käib üle õla nagu kotirihm :)
  Aga ristida võib tegelikult iga ristitud inime. Kui peaks keegi soovi avaldama. Enamasti seda küll ei tehta vist, aga lubatud on.

 6. Krentu kirjutab:

  Palju õnne Kallele! Ja kõik lambukesed tulidki karjase juurde, uskumatu. Selliseid asju tõesti ei usuks!

 7. Külli kirjutab:

  Vabandust, ühel eriti lamb-lambukesel tekkis küsimus… et kas nüüd lisaks sellele, et Kalle meil naistele ikka Jõulumeest käib tegemas, kas saab ta nüüd ka meie lapsed ära ristida?

 8. Nele kirjutab:

  Kallele suured õnnesoovid ka meie poolt! Kas ta astub nüüd ka ametisse?

 9. soodomakomorra kirjutab:

  Püha müristus!

 10. Agne kirjutab:

  Kallele südamlikud õnnesoovid!

 11. Katariina kirjutab:

  Palju õnne, kulla Kalle! Ja teie perele! Lambukesed oli küll lahe .. märk. Ja üpris ühene selline :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.