Lill

Kärdu elu

Kui suuremad lapsed on terve päevad lasteaias, siis Kärduke on siin meie seltsis ja kuna ma juhuslikult leidsin kaustast mõned temast tehtud klõpsud, siis väike vahepeatus tema kiirelt kasvul.

Kärdu armastab kolme asja – süüa, magad ja inimesi. Kui ma nüüd tagasi mõtlen, siis on seda mingil pereioodil armastanud kõik mu lapsed.

Alustaks siis söömisest. Ta on nagu näljahädaline. Juba sünnist saadik pole olnud sellist olukorda kui ta poleks tahtnud süüa. Alati mahtus natuke. Nüüd kus ta teab, et süüakse laua taga ja lusika või kahvliga on tema alati kohal. Sööb ta kõike. Vähemalt ei meenu mulle ühtegi asja, millele ta nüüd nii ilmselgelt nina krimpsutaks. Aga ma tean ka, et pole mõtet siin midagi hõisata. Suuremad lapsed istuvad igal õhtul laua äärde istudes ütlevad esimese lausena – seda ma nüüd küll ei söö! Õnneks päris “mitteöödavate” söökide nimekiri ei ole ka neil eriti pikk, aga siiski olemas. Kärt näiteks sööb Kallega koos müslit, kama või toorsalatit. Täitsa tavalised võileivad ja liha lähevad kah väga hästi kaubaks. Tavalistest lastesöökidest nagu supid ja pudrud ma ei räägigi. Minu kõrvalt sööb ta kõiki puuvilju ja tooreid juurvilju ning pole veel olnud sellist kooki, mis lisaampsu ei nõua.

Magamisega on nii, et kui siis pikalt ja põhjalikult. Päeval õues ja mida hiljem läheb, seda kauem magab. Kui siin vahepeal oli väga porine, siis tema õues käigud piirdusidki magamisega. Kui nüüd lumi maha tuli, siis ta esimestel päevadel ei saanud arugi, et miks huvitav kästakse tal vankri kõrval käia. Õhtul on ta kas eelviimane või viimane inimene, kes magama jääb. Talle väga meeldib pimedas ja vaikuses veel natuke mängida ja kui ta on otsustanud magama jääda, siis ronib lihtsalt kaissu ja jääb minuti jooksul magama. Kolmanda lapsega olen mina vähemalt jõudnud sinnamaani, et ma ei näe mingit põhjust teda tund aega magama suruda kui ta nagunii ei jääks. Jääb ära ka suur nutt ja kisa :) Kuna tal kellapeale minekut pole, siis saab ta kenasti olla hommikul viimane, kes üles ärkab.

Inimesed peavad olema. Suuremad inimesed selleks, et oleks kelle sülle minna ja väiksed inimesed, kellega mängida. Emme peab ka olema. Kusjuures Kalle on ka emme :) Ega meil ju tema silmis suurt vahet ei olegi. Tänasel päeval veedab ta vaata et Kallega isegi rohkem aega kui minuga. Sülle võtmiseks sobivad ka täiesti võõrad inimesed. Näiteks oli Ketlinil lasteaias üks pidu ja kui mingi hetk hakkasin Kärdut otsima, siis leidsin ta ühe vanaema sülest. Istus seal täiesti rahulikult. Mingi hetk see vanaema pani ta maha ja pakkus talle juua. Kärdu jõi ja see järel keeras tädile selja ja tõstis käed üles – palun võtke nüüd jälle sülle.

Oma töö jaoks on mu omad lapsed ikka väga hea materjal. Kusjuures mitte ainult kui need, kes pildile jäävad. Hea on vaadata, õppida ja harjutada kuidas panna 1, 3 ja 5 aastane tegema õnnelikult ja hea meelega just seda, mida sina tahad :). 1,4 aastase Kärdu sarnaseid lapsi näen ma stuudios peaaegu iga kord ja mõnus tunne kui mõni oma laste peal testitud käitumine ka tööl edu toob.

Kärdu on meie pere kõigi lemmik, kaasa arvatud kass :) …aga see on juba üks teine jutt :)

Rubriigid: Kärt. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

2 kommentaari postitusele Kärdu elu

  1. Krista kirjutab:

    Mul oli viimane kord stuudios 10 aasta viie kuust last, kellest ma sain kõik soovitud pildid :). Ma ükskord näitan. Tegelikult on nii, et peab laskma neil rahulikult olla, otsime õigel hetkel ehk et kui ise oled valmis, mingi põnev asi kätte ja siis korra kuku hüüdma ja samal ajal klõps teha. See 4 aastane võiks soovitavalt olla selline, kellega saab kenasti juba läbi rääkida ja tema peab lihtsalt juurde hiilima ja kuku ajal teisele musi tegema ;) Käskimise, meelitamise ja rohke jutuga ei saavuta mitte midagi, mida vähem rääkida, seda parem. Meil oli üks ring vanemaga hullamine, teine ring raamatute vaatamine ja kolmas piparkookide tegemine. Emotsioone rohkem kui vaja :)

  2. MJ kirjutab:

    Aga kuidas sa paned 16-kuu-vanust (KOOS oega) tegema kaamera ees asju, mida sina tahad? Minu oma lihtsalt konnib minema, vahet pole kas mu 4 aastane kallistades kinni pyyab hoida voi mitte. Ainukene trikk mis enam-vahem tootab on pulgakomm, aga kes tahab saata valja yks joulukaart lastest, kellel pulgakommi varred suust valja paistavad :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.