Lill

Kärt 2

Praegu seisab Kärdukas toolil mu selja taga sasib juukseid ja vahepeal pöörab mu pea enda poole, et mmmmmm musi anda. Seda, et tal sünnipäev on, ta aru ei saa. Hommikul kui unesegasena võttis oma kaks pisikest kingitust. Tuli voodisse tagasi tõmbas teki rinnuni ning asus lahti pakkima. Ei teinud ka üllatunud nägu, kui terve päeva jooksul talle eesõigus on antud ju siis arvab lihtsalt, et lõpuks on teda mõistetud :)

Milline siis on meie Kärdukas. Meie pere kõigi lemmik. Eks ta ise teab ka seda ja kasutab seda ära. Kõik naeravad kui ta oma pisikesi sigadusi teeb, näiteks joonistus, mis paberilt algas läheb sujuvalt üle põrandale ning lõpeb tema enda naba ümber. Või siis kõik kiljuvad kui ta surnud hiir sabapidi peos mööda maja jalutab. Samas on kõik nõus kikivarvul mööda maja kõndima, sest Kärdukas magab. Ärkab hommikul kõige viimasena ning vahel magab isegi lõunaajal.

Hoolimata sellest, et ta juba sündis lasteaeda, ei ole ta eriti inimsõbralik. Ohh õudust kui mõni võõras tädi temaga rääkima hakkab ja võõras mees ei tohi isegi tema poole vaadata. Ohh oleks, et see jääkski nii… aga vaevalt.

Täitsa vabalt saab ta sekundiga kaasa haaravalt naeru lõrkedama panna. Just katsetasin :) ning uhkel ema pani selle ka omale telefonihelinaks :). Nuttu kuuleb harva ja tavaliselt ikka põhjus üliikirelt lähenenud maa või ootamatul kõrgusel olnud takistus.

Söögist… mis mul öelda – iga lapsevanema unistus. Käige aga ette – roheline salati ja hallitusjuust. Viimase eest tuleb meie peres ikka kakelda.  Köögiviljad sobivad isegi need, mis suuremad õed ninakirtsutades taldriku servale lükkavad, aga samas on ta ka ainuke, kes ükskord salaja mul coca-cola ära jõi.

sellest teisest asjast ka. Käib ja väga hästi käib. Juba poolteist kuud käib. Vahel ka öösiti ning auto sõidu ajal meeldib meid narritada. Endal nägu naeru täis kui auto pidurite kriginal seisma jäetakse ja teda vabadusse päästetakse.No mine tea, äkki ongi häda. Oi mull nii meeldib, et see mähkmemajandus läbi on. Samas ma ei saa aru, miks pean mina koos temaga vetsus käima. Kõigepealt jookseb minu juurde, mitte vetsu…

Aga muidu päriselt käimisest, siis jalutab küll, aga mitte eriti kaua ja siis tahab süles olla…minu süles. Üleval pildil oli meil jalutuskäik Eestimaa kivide kuninga juurde. See meil siin kohalik vaatamisväärsus ;) ja on ju suur :)

Sõpru tal veel ei ole, sest sõnavara on napp. Samas võiks öelda ka et piisav. No kui on majas juba ees 3 mölapidamatut naist, siis ongi ju piisav kui kasutada valdavalt olukorda ilmestavaid sõnu. Minu uus lemmik tema sõnavaras on nunnu – need on kõik need loomad, kelle nime ta ei tea. Enimkasutatav sõna on (s)iia. Käsu korras antud ning üldjuhul mulle ning hääletoon võib 10 sekundiga tõusta vägagi nõudlikuks. Tähendab, et ma pean kaasa tulema. Lükkab mu siis arvuti tagant ära ning toa ukse ka kinni, et ma tagasi ei saaks ;)

Mängib nukkudega ja nüüd kui pusle kast silma alla tõsteti, siis igapäevaselt ka nendega. Joonistab ning vaatab raamatuid. Iseseisvalt ja ilma nurinata. Nurisevad teised, sest mõnikord jääb raamatust leht käe külge kinni ning joonistustest ma juba rääkisin. Eile kusjuures pesi nii enda kui ka põranda sõnagi lausumata (ahhaaa…lihtsalt väljend) pärast kunstitööd ära.

Lemmikriietus on ülimalt napp. Ütleks, et õieti polegi teist. Võib-olla tuleb see sellest, et osavus riiete äravõtmisel on tunduvalt suurem selga panemisest. Lemmikuid ei ole, sobib kõik, mis selga pannakse. Samas nii on olnud ka kõigi teistega. Kõrvalt vaadates tundubki, et kõik lapsed on väga sarnased, oma väikse nõksuga.

Kärduka nõks on pesamunana nagu koala karu sülle ronida ja kõiki pereliikmeid oma äranaägemise järgi kallistada.

Ju ta ikka vist sai aru, et nüüd on midagi uut ja paremat ning vastutasuks küsimusel, kas tahad tuttu, vastas kell pool kümme (täielik ulme meie peres) jah…vaatas natuke raamatut, võttis selle siis kaissu ning jäi magama.

Palju palju õnne meie nunnu :)

Rubriigid: Kärt. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

20 kommentaari postitusele Kärt 2

 1. Kristi kirjutab:

  Tagantjärgi parimad ônnesoovid Kärdukale!
  Ja tublid olete, et mähkmemajandusest lahti saite. Meie püsimatul Oskaril pole nimelt aega potil istuda, liialt palju tegevusi vaja kiiresti korda saata. Nii et kes annab nôu, kuidas oktoobri lôpus kaheseks saav poisiklutt potile panna?
  Parimate tervitustega ja veelkord suur aitäh laheda suvehommiku ja veelgi lahedamate piltide eest!
  Kristi

 2. Karolin kirjutab:

  Väga armsalt kirjutatud tekst:) Palju õnne Kärdukale!

 3. Jaana kirjutab:

  Palju õnne, Kärt ja ülejäänud! Esimest korda kirjutan, sest sain meie möödundneljapäevasest kohtumisest julgust ;)

 4. soodomakomorra kirjutab:

  No ma olen kord juba selline vanamoodne, tahan postkaarti ja ümbrikku:)

 5. Krista kirjutab:

  Kertu – moodsal ajal sõbrad laigivad fb õnnesoove :)

 6. soodomakomorra kirjutab:

  ainult 12 õnnitlust!
  ma arvan, et oled ati liiga kõrgele ajanud. kaua inimesed ikka jaksavad korrutada, et nii ilus. nii armas. nii südamlik. nii kodune. niiiiiii….mis sest, et ongi.
  See on ikka müstiline, kui kiiresti kasvavad. mulle tunudb, nagu alles ta sündis.
  Kindel on see, et Kärdul on olnud õnne juba sündides. Õnneseen:)

 7. Helena kirjutab:

  Palju-palju õnne tagant järgi teie pere armsale pesamunale!!!

 8. Sille kirjutab:

  Palju õnne! Alles ta ju sündis? :)

 9. Liisapereema kirjutab:

  Tõesti väga armas! Palju palju õnne!
  Ma ainult lisan söömise osas, et soovisin vahelduseks last, kes sööb – peaks nende soovidega ettevaatlikum olema sest a) ei oska enam midagi sööjale ette anda ja b) enamus päevast kulub söötmisele ja produktide toomisele-ettevalmistamisele :)

 10. karmenkitekat kirjutab:

  Õnne pisikesele Nunnule! Too seenehoidmise pilt on eriti äge ;)) Fotograafi lapsed :) ime, et kolmas kõrval ei “peegelda” :P

 11. Katrin kirjutab:

  Palju õnne!!! :)

 12. Leila kirjutab:

  Palju õnne!

 13. triinu kirjutab:

  On nunnu küll!
  Palju õnne! :)

 14. Karmen kirjutab:

  Teil on ikka nii hästi kõik lapsed õnnestunud. Ilusad vanemad peavadki palju lapsi saama! Seega, ärge peatuge:))) Palju õnne tervele perele pesamuna sünnipäeva puhul!
  Ja nagu ikka, ilusad pildid!!!

 15. Janne kirjutab:

  Palju õnne! Küll ta on ikka kähku nii suureks saanud, värsketel piltidel just paistab silma. Aga see kõigi kolmega pilt – no nad kõik nagu inglikesed Teil!

 16. mariana kirjutab:

  no ja üks on taneli ema tehtud ka :P

  samas ja veelkord
  Palju õnne teile kõigile – meie kõigi poolt!

 17. Katariina kirjutab:

  Palju õnne teie pisikesele armsale pesamunale ning vanematele õdedele ja emale-isale ka!!

 18. kärt kirjutab:

  Palju 6nne Kärdile:)

  Nimi sama ja sünnipäevad ka lähestiku:)Väga hea planeering:)

 19. Krista kirjutab:

  Evelin – tänud. Kusjuures see kleit, mis Kärdukal seljas on, on tõesti kunagi ammu mul Ketlinile tehtud :)

 20. Evelin kirjutab:

  Isver, kui ilusad kleidid-seelikud tirtsudel on. Lihtsalt võrratud. Kas ise tegid?
  Ja palju õnne teile kõigile Kärdu sünnipäeva puhul!:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.