Lill

Kärt 3

Vahepeal siis sai meie pesamuna aasta vanemaks, aga kuna meil uut beebit pole, siis on tema ikka meie beebi. Magab mul kaisus, sest ega ta ju ei teagi, et kuskil mujal magada võiks. Ütleme nii, et ega suuremad õed ka just eeskujuks ei ole :). Sellega on meil küll vedanud, et hommikuti magada meil lapsed oskavad. Enne mind ei ärka küll vist mitte kunagi ükski laps ja isegi mina ei ärka kell 6…ikka nii kaheksa ajal :) Kärdukas võib vabalt olla viimane, kes ärkab ning kui eelmisel päeval ei maganud, siis kohe kindlasti on ta viimane.

Kuna suuremad õed on kodus, siis käib hommikuti nende järel ja koos saavad nad kõigega hakkama, kui ei saa, siis teeb kõva kisa. Kõige kõvemat meie peres, kui mina välja arvata :). Kisaga on meil üldse nii, et vahel on ta meil meeltesegaduses – tahan ja pean kohe saama ja kui sellele lisada ka veel haugi mälu, siis on tal järgmisel hetkel meelest läinud, mis see täpselt oli, mis ta tahtis. Kuna teiste pealt on näha, et see on lihtsalt selline kasvuperiood, siis kolmanda lapse puhul ajab pigem naerma, aga proovi sa itsitada, siis on veel suurem jama. Kõhuli just ei visku ja õlad längus dramaatiline solvumispoos läheb küll käiku.

Ülejäänud aja on tegusalt rõõmus. Paneb omale muusika suureks ja tantsib – tantsud kõik moodsad ja hõljuvad. Lemmiklauljad on valdavalt naishääled, sekka mõni suuremate lemmik. Lemmikuid on palju – see on minu lemmiklaul- võib raadiost iga kolmanda naislaulja kohta kuulda. Aga ütleme nii, et naislaulja peab ikka viisi pidama, sest kui Ketlin-Liisu duo valesti laulab, siis käsutab ta nad vait. Ise ei oska ta küll sõnadega ühtegi laulu laulda. Mina pole õpetanud ja kuskil ringis ta ei käi.

Sõpru on Kärdukal täpselt parasjagu. Saab kenasti ühe käe sõrmedel üles lugeda ja minuarust on see armas. Ikka kui kuskile minek, siis igaks juhuks küsib korra üle, et ega me Lenna juurde ei lähe ja olenevalt hetkest tuleb eitava vastuse peale ka korra dramaatiline poos, aga samas sobib väga hästi ka see, kui Ketlinil sõbrannad külla tulevad ja Liisu on ju ka alati tema jaoks olemas.  Ketlin-Liisu hoiavad teda küll väga ja pigem võitlevad tema eest ja on alati nõus talle kõik andma. Isegi oma söögi temaga vahetama :)

Süüa meil Kärdukas armastab. Eile just käisime mõõtmas-kaalumas ja tubli 17.5 kg tuli oma 96 cm pikkuse kohta. Ma nüüd ei teagi, kas seda on palju, aga vähe kindlasti mitte, aga kui ikka kuskilt annab midagi magusat nihverdada, siis on see ikka tema.

Käisin just lugesin, et millised siis õed sama vanalt olid. On sarnast, aga on ka ikka palju erinevat. Oskab hoopis teisi asju. Teab reegleid ja korda ning ei unusta neid teistele meeldetuletamast. Paljudes olukordades püüab õdesid õpetada ja kõrvalt võin ju muiata, aga tal on isegi õigus :). Selge on muidugi see, et tema kasvatamine on meil nelja peale ära jagatud ja sellega on tal küll vedanud. Joonistab ja meisterdab sama agaralt kui õed ees. Käärid ja liim on tema lemmikud. Tundub vägagi Ketliniga sarnane olevat.

Pättused on ka pea kõik ära kadunud. Kui veel natuke aega tagasi olid meil ühekordse kasutusega shampoonipudelid ja suur kunst seinte peal, siis nüüd vaat, et pahandab kui keegi liiga palju shampooni endale peo peale kallab :)

Üks on iagatahes kõigil kolmel kolme aastaselt sama – emme on kunn. Kui hea tuju, siis võivad kõik aidata ja teha, aga kui vaja, et emme aitaks, siis ikka peab emme aitama ja proovigu keegi teine mulle sülle tulla, kui tema seda tahab. Väike lõvi peab ikka saama kui ta tahab.

Eneselegi üllatuslik võin ma aga täitsa vabalt üks kõigi kolmega poes käia, sest iga ostukorvi pandud ost on puhas rõõm ja seda kolmekordne, isegi kui selleks on pakk piima ja kui on ei, siis on ei ja 9/10 saab ka Kärt aru, et pole mõtet siis draamat teha, et nagunii ei saa :)

Ühesõnaga kolmene Kärt on nunnu ja kõigi meie lemmik :)

Hommikune vestlus Kallega. Kärt vaatab raamatukogust laenutatud lemmikloomade hooldamise raamatut.

– see aua on nii nunnu. Ma nii tahaks sellist endale. Ta ei tee midagi, ta ainult nuusutab ja ma ei karda teda üldse. Ta üldse ei hammusta… (tegelikult kardab kõiki koeri)

. aga mis asi tal seal hambus on..

– see on kass

:))

Minu kolm pilti koos Kärduga :))) ja need tegi Mari-Ly ja selle pildi ka, kus Kärduka sõbrad reas on :)

Rubriigid: Kärt. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

12 kommentaari postitusele Kärt 3

 1. Kairi kirjutab:

  Kärdile palju, palju õnne tagant järele! Tundub samasugune pehmik olevat nagu meie mees:)

 2. Mari-Ly kirjutab:

  Oi ongi siin postitus!

  Aitàhh kutsumast mònusale sùnnipàevale ùlimònusasse seltskonda!

 3. Kadi kirjutab:

  Palju palju õnne pesamunale!!! :)

 4. Pille kirjutab:

  Hei! Palju õnne armas Kärdukas! See esimene Krista-Kärdu pilt on täiesti super-pilt – selline, mille mina paneksin omale suurena rahakoti vahele, kui ma Kärdukas oleksin ja vaataksin seda alati, kui mul parasjagu elus tuge ja lohutust vaja oleks ja emmet poleks kohe käepärast võtta! ;) kõige ehedamad poseerimata emotsioonid – armastus+turvatunne :) (kohe tekkis tunne, et vot sellist pilti tahaks mina ka omale endast oma lastega)
  Tervitusi Vääna-Jõesuust!
  pille

 5. Anu kirjutab:

  Kärdile palju õnne tagantjärgi! :)

 6. inga kirjutab:

  Palju õnne! Ja Sind, Krista, pildil näha, on väga armas;)

 7. Mari kirjutab:

  Jessuke! Need pildid sinust ja Kärdust, te olete niiiiii kadedusväärselt armsad! Mu süda lihtsalt sulab :)

 8. Triin kirjutab:

  küll on armas laps ja ilusad pildid ka. Tervitused!

 9. pipi kirjutab:

  palju õnne Kärdukale!

 10. Helena kirjutab:

  Armas Krista, palju-palju õnne Teie perele pesamuna 3. sünnipäeva puhul!!!

 11. Janne kirjutab:

  Palju õnne! Küll see aeg läheb kiiresti! Nii suur tüdruk juba :)

 12. Sigrid kirjutab:

  Palju, palju õnne armsale Kärdile!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.