Lill

Kasvuhoone

Lugesin just täna hommikul ajakirjast väga lahedat artiklit ja tundsin mitu korda, et tahaks hüüda – ma tean mida sa tunned :). Jutt oli sellest, et kui kergelt kuskil peres need sisekujundusalased küsimused lahenduse leiavad. Ei sobi ju naistele ka see variant, et ahh-mis-vahet pole ja mis te arvate, et siis see teine – ei nii me küll ei tee, on parem. Eks ta kehv variant ole, kui rahakott on kuskile poole kaldu ja see pool ei ole see vahet ei ole pool, aga mis siin teistest. Meist ikka. Ei tule meil need lahendused kuidagi kergelt. Mul on tunne, et Kalle esimene reaktsioon on alati ei. Tal endal muidugi sellist tunnet ei ole :). Kuulanud selle ei ära, on targem rohkem mitte midagi öelda ja lasta asjal settida :) Mis te nüüd arvate, et ma suudan alati niimoodi kenasti vait jääda, aga ütleks, et mul läheb järjest paremini. Ideaalsel juhul tuleb Kalle natukese aja pärast uue laheda ideega, sest tal on minu õnneks selline pool haugi mälu :) Peaaegu ideaalsel juhul on tal natukese aja pärast teemat uuesti üles tõstes tunne, et äkki see oligi tema idee ja mulle on nüüd kohale jõudnud, et see on hea mõte. Mitte nii ideaalsel juhul tuleb siis jälle vait olla :)

Hetkel on meil õhus vannitoa ümberehitus, üllatus-üllatus, meil siiski ei käi kodus keegi saunas, isegi mitte ühte korda aastas. Koridori tahaks ma pigem valget kappi, mitte suurt hunnikut musti jopesid rippumas ja teise korrusel oleks vaja ka natuke midagi teha jaaaa, igaks juhusk ma nüüd rohkem ei räägi.

Kõik, mis puutub majas see olevasse, ei lähe üldse läbi kui mulle see ikkagi sobi ja see on täiesti erinev sellest, mis puutub õue. Kuna minu silmis peaks meil siin olema vähemalt kaks täiskohaga aedniku iga päeva tööl ja ma ise ei suuda olla isegi veerand kohaga, siis on enamus ideid kõik Kalle omad. Ma vahepeal küll kibisen, et ta isegi ei küsi mu käest, et kas nii võib, aga enamasti lõpeb see minupoolse käega löömisega pärast 5 minutilist üliemotsionaalset sõnavõttu. Ahh las kaevab ja tassib siis :)

Pärast pikka sissejuhatust jõuan siis kasvuhoone ja viljapuude juurde. Ma saan aru, et maal peab kasvuhoone olema, aga mina olen ju suvel tööl ja ega ma ei oska neid tomateid ka kasvatada ja sisse ma neid ka ju ei tee. Samas söön ma neid iga päev. Kalle, aga muidugi sokab kõike ja mis see paar tomatit siis kasvatada on :) Ma ei mäletagi enam, kas me asukoha üle ka vaidlesime, sest mulle tundub, et mõlemale sobis see variant, et kõik need asjad, mida on koguaeg vaja, peaks olema võimalikult lähedal :). Päris elus tähendab see seda, et kasvuhoone ei tule kuskile pika jalutuskäig kaugusele. Milline kasvuhoone tuleb, seda nägin ma alles siis kui mehed seda aias kokku panid. Tuli välja, et selline ilusa vundamendi, puust sõrestiku ja päris klaasidega ei lähe mitte ja no kui selline, siis selline :) …peaasi, et tomat oleks.

Teine sellekevadine suur töö oli ümberkukkuvate kuuskede maha võtmine. See tuli äkki ja peale sissejuhatust olidki mehed juba nagu ahvid puu otsas. Puid ja põõsaid liigub meil siin aias päris tihti ja minu ülesanne on lihtsalt leppida, et nii on, sest ettekujutus, millised teed ja rajad meil siin tulevikus on, mul ikkagi puudub. Tundub, et Kallel on see olemas, sest meil on siin nii alleed kui ka park tuleviks ning kuusemets aia taga. Just täna hommikul tellisin endale männi metsa :)

Liiga pikaks läheb juba. Ma ikka tegin vahepeal pilti enne kui hilja….

need kastid on meil nüüd viimast aastat, siis tulevad ilusamad :)

kasvuhoone vundament on tehtud.

kasvuhoone ehitus :)

kasvuhoone valmis ja selle külge ehitati ka kuur

viinamari oli esimene asi, mille Kalle istutas

tomat :)

ma panin mõned salatid ka :)

on puud

ei ole puud :)

igakevadine vaatepilt

peale traktorit

täna hommikul

Rubriigid: minu aed. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

Üks kommentaar postitusele Kasvuhoone

  1. Katariina kirjutab:

    Jõudu! Kasuhoone on ilus ja kuur ka. Palju õnne ja palun, onju ma tohin ÜHE tomati sealt oma käega võtta ja täitsa üksi, pärast põhjalikku nuusutamist, ära süüa..

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.