Lill

Ketlin 10

Esimene on ikkagi esimene. Kogu uus ajaarvamine algas ju temaga ja vähemalt tänaseni teeb ta kõiki asju enne õdesid. Kõiki asju ta juba ei oska paremini, aga see selleks :). Kui esimene laps on selline nagu Ketlin siis on ikka väga lihtne. Kõike teeb ja kõike tahab teha ja mis väga oluline, tahab veel hästi teha :). Kui me ükskord ammu Gordoni perekoolis käisime, siis seal räägiti, et lapsed tahavad vanematele meeldida ja meie ülesanne on siis ju ainult nautida seda. Enamus ajast võtab ta seda ka väga tõsiselt. Koolis näiteks. Isegi kui ta tuleb koju ja kurdab, et nüüd on ikka täitsa jama majas ja ta saab kahe, siis tuleb välja, et tal oli üks viga ja hindeks sai 5- :) Noh tõe huvides tuleb siiski ära märkida, et ükskord sai ta kolme ka :), aga tundub, et talle need plussidega viied meeldivad ikka rohkem. Täna oma koolipäevast rääkides oli jälle saanud plussiga viie…mille eest? no selle luuletuse, mida ma polnud õppinud…????… ahh see oli nii lihtne, see jäi kohe meelde :). Lihtsalt tuleb tal küll kõik või enamus asju, aga need, mis ei tule, vot nendega on ikka keeruline. Meil muidugi, sest ta ei lase ennast kuidagi aidata ka, siis suhtekorraldaja Kalle peab käima silumas, sest Ketlin on ikka täitsa minusse ja kannatuse nöör on väga lühike ja põleb ülikiirelt. Täitsa lahe on vaadata, kuidas selline mini mina siin majas elab, aga olgem ausad, ta on ikkagi nats parem kui mina ja juba on temas vahel rohkem täiskasvanut kui minus :)

Empaatiaga teeb ta ikka pika puuga mulle ära. Kirjutas just sõbranna sünnipäevaks talle sellise kirja, et isegi mul tuli pisar silma ja isegi tahaks tema parim sõbranna olla. Õdesid hoiab väga, kuigi ta ikka käsutab neid ka. Pole üldse imelik kui õhtul tuleb Liisu trepist alla ja kui küsid, mis tal mureks, siis ütleb, et Ketlin tahab juua :). Eks see vist ole neil see, kes annab rohkem, see saab rohkem ja kui on nad filmi vaatamise ajal üksteise kaisus, kedagi kuskile maha ei jäta ja vaatab väga, et õdedel oleks kõik hästi. Kui ikka minu nöör on otsas, siis ma lasengi temal kõik nende omavahelised asjad ära klaarida ja no ta oskab nendega ikka väga hästi rääkida.

Musikaalsuse on ta küll saanud ei tea kelle käest, sest laulmine ja klaverimäng tulevad päris hästi välja. Harjutamine on ikka selline, et mina ei tea kus ja millal ta seda teeb, sest kui ta siin kodus mängima hakkab, siis on juba lugu loo moodi ja mulle kohe meeldib kui ta mängib…. aga kodus ta nüüd küll ei laula. Õmbleb muidugi ka ja kui Liisu hakkas kohe õmblusringis asju kellegile teisele tegema, siis Ketlin tegi mulle sünnipäevaks elevandi ja nüüd oma lemmikajakirjale kilpkonna. Edevust jagub veel näiteringi ja õnneks leidsime talle mingi füüsilise tegevuse ka, sest muidu äkki läheb veel pooleks :) Nõrk ei ole, sest kui ta ikka võtab endale pähe, et tema peab saama kooli spordipäeval diplomi, siis ta ka saab.

Ja lugemine. emasse…nii lahe. Kumbki ei saa õhtul magama jääda ilma, et oleks lugenud ja tal neid raamatuid ikka koguneb. Päris tihti kui ise mitu tundi hiljem magama lähen, siis tema ikka loeb. Järgmise päeva pärast peaks ju nagu keelama, aga no ma olen ka laps olnud ja tean küll, kuidas need asjad tegelikult käisid ja elasid selle järgmise päeva ka edukalt üle kui ikka eelmise õhtu raamat liiga huvitav oli.Ma nii väga loodan, et ta oma lugemisega ka õdedele eeskujuks saab olema.

Kui nüüd need järgmised kümme ka nii mõnusalt ja lihtsalt mööduks, siis oleks super….aga kui ta on ikka nii palju emasse kui praegu paistab, siis on meil suhtekorraldajal tööd ikka küllaga :)

Kui minul on tema jaoks väga lihtne olla maailma parim emme, siis täpselt sama lihtne on tal olla maailma parim laps :)

Rubriigid: Ketlin. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

3 kommentaari postitusele Ketlin 10

  1. Gerli kirjutab:

    laps ka kinnitab juttu, nii aruka ja mõistliku ja kauni ja samas täpselt nagu ema ütleb, täiskasvanuliku olekuga laps!

  2. Gerli kirjutab:

    Liiga ilus, nagu muinasjutt. Aga kui näed elus rohkem ilusaid ja häid asju, siis ongi ta ju selline :), nii lihtne see ongi, vist. Krista, oskad nii hästi kirjutada ja end väljendada!

  3. Krentu kirjutab:

    Nii armas ja nii hea Keltlin :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.