Lill

Ketlin

Tuleb teisel tegusid nagu saekaatrist laudu ja peab ikka need kõik üles lugema. Ma hoiatan ette, et tuleb selline uhke ema monoloog, nii et võib mulle lihtsalt kaasa elada. Kõigepealt alustaks sellest, et nii tore, kui esimene laps on selline tubli ja eesrindlik. Hoiab kaudses mõttes korra majas (aga ainult kaudses) ja hoiab edusammude latti piisavalt kõrgel, et tähelepanu enda peal hoida. Ma arvan, et järgmised lapsed on talle selle eest tänulikud, mitte ei ohka kunagi tulevikus, et miks meid ei utsitatud. Tegelikult ega me tedagi ei utsita. Tal lihtsalt tuleb neid uusi ideid koguaeg.  Näiteks kõndisin ükskord õhtul Selverisse ja nägin, et ilusa roosa laste kokaraamat on soodukaga saadaval.Ohh seda rõõmu – emme sa oled parim :)

Esimesel õhtul sai Kalle poodi nimekirja  kaasa, milliseid produkte tal vaja on, sest õhtusöögiks pidi tulema puuvilja salat. Ma kohe meelega ei läinud ennast sinna vahele segama, sest ma ju oskan kõike paremini ja kiiremini… ( appi mul on tunne, et ma olen seda lauset juba kirjutanud kuskil) ootasin kannatlikult, millal kellukest helistatakse. Väga uhkelt oli valmistatud. Kalle küll aitas tal osasid asju lõikuda, aga Ketlin oli ikka oma osa annud.

Järgmisel hommikul küsisin nii muuseas, et aga mis hommikusöögiks on ja juba ta lappaski oma raamatut. Ahjusaiade jaoks oli kõik vajalik olemas ja minu ülesanne oli singikuubikud lõigata ja ahju kuumutada. Ülejäänud tegi ta kõik ise.

Noh ja ei läinudki enam kaua kui juba tuli järgmine pakkumine. Õhtusöögiks viineripirukad. Palun toodagu talle lehttaigen ja viinerid. Seekord siis tuli ka naabritüdruk appi, aga teda enne ei lastudki ligi kui alles muna pintseldamisele. Mind aeti ka köögist välja ja seega saab öelda, et kõik, mis pannile sai, oli tõesti ainult Ketlini tehtud. …ok natuke aitasin tainast laiali rullida, aga viineri ümber rullis täitsa ise.

Ohh mul kohe hea meel, et äkki temas on söögitegemise armastus ja ma pääsen juba varsti palju kergemalt ;) Järgmine soov oli aga Ketlinil juba palju kindlam. Tema tahab omale fotokat. Sellist, mis oleks ikka päriselt tema oma. Siiamaani pildistas ta minu telefoniga, aga noh see ju pole ikka see. Istub mul siin pidevalt kõrval ja küsib photoshopi käsklusi ja räägib oma äriideedest. Ükspäev hakkab tema pilte ilusamaks tegema ja siis võin ma pool raha talle anda. Kohe ei ole vaja anda, sest ma ju ei tea, kui hästi ta teeb. Või siis tuleb tema muga pildistamisele kaasa ja lõbustab neid lapsi. Vahelepõikena ütleks, et selles vallas sai ta täna juba nats kätt harjutada ja ei unustanud pärast ka selle eest tasu küsimast :). Fotoka jaoks kogus ta ise raha. Korjab kõik mündid kapi ääre pealt oma rahakotti ja isegi paar 5 eurost on ta pesumasina pealt “leidnud”. Leppisime siis kokku, et fotokas on sõnnipäevakingitus, mille ta varem kätte saab ja täna valisiki endale tumeroosa pisikese Nikoni välja. Küsis kenasti müüja käest, et kas sellega pilte arvutisse ka saab ja kas neid seal ilusamaks ka saab ning kas filmib ka. Kõik jaatavad vastused ja tema valik oli otsutatud.

Nüüd kodus kuulen teisest toast kuidas ta Liisule hüüab – istu nüüd nii, ei mitte nii, sina oled modell ja pead niimoodi tegema nagu mina ütlen ja nüüd naerata.  Järgmine hetk tormas üles korrusele ja asus kasse pildistama. Noh ma siis läksin ka kaasa :)

Ja viimane asi… tegin talle meilikonto. Nüüd siis peame temaga kirjavahetust. Kirjad on nii armsalt kirjutatud, et ma kohe mõned neist kopin siia ka…

– TERE KALLIS EMME!
SEE ON VÄKA TORE ET SA TEKIT MULE KONTO!.
JA TAEKA KALIS EMME

– MA LEITSIN MITU FOTOAPARATI MAKIRJUTAN NENTE VÄRVI JA HINT
1PUNANE 69,00  2MUST 99,00  3PUNANE 99,00  4MUST 89,00 5MUST 96,00 6PRUN 59,90 7HORANZ 99,00
KETLIN

-TERE KALLIS  SEE ON VÄKATORE ET ME KÄRT KETLIN JA LIISU  LÄHME TÄNA KINNO KUNZU BANTAT 2  JA MA
KETLIN

– KALIS  EMME  PALUN ÜTLE OMA SÕPRA TELE ET NAT KIRJUTAKSIT ROHKEM ASJATEST JA SIIS MULE JA SIIS KIRJUTAN MI-
NA VASTUSE JA SIIS KIRJUTAT SA SATAT SELE NEILE
KETLIN

(kusjuures seda soovi on ta mulle ka suusõnaliselt kordamas käinud…sest ta nii tahaks, et talle ka keegi kirjutaks :)

– MUL ON SJUKENE LUKU ET MA OLEN KULNUT ET SUL ON PALJU KIRJU ET SATA MULE KASSI PILTE AGA MA TEN SELE ASJA LIHTSAMAKS SA KIRJUTAT MULE SELE JA KIRIUTAT NUMPRI SIIS MA PILTISTANAAT ÄRA
KETLIN:)

(selle meili sain just natuke aega tagasi, kui ta oli kiisupoegade pildistamise lõpetanud. Ühesõnaga ta mõte vist on selline, et kui keegi tahab kassist pilte ja kirjutab mulle, siis ma pean need kirjad talle edasi saatma ja siis tema teeb ja saadab  :)


Need pildid on küll minu tehtud, aga ma piilusin ka tema fotokat ja tal oli seal paar päris head võtet ;)

Rubriigid: Ketlin. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

10 kommentaari postitusele Ketlin

 1. kiiiiiiiiisu kirjutab:

  Heiii . Minu võib ka lisada sest sooviksin ka kiisude pilte :) saareplika@hotmail.com

  Hanna :)

 2. Katre kirjutab:

  isver-susver, siit sai küll nüüd kõhutäie naerda, nii humoorikas!!!! aga ma naerda ei saa hästi, sest kõht naerdes valus – mul oli sapipõie opp, aga no selliseid lugusid lugedes saab küll kiiresti terveks!
  kuule krista, idee sulle. tee lastele väike fotokursus põhitõdedest – mul 7-aastane poja ju ka kogus raha ja ostis sünnaks endale fotoka, samasuguse, aga väristab teine pildistades kätt ja noh, ei ole ise jõudnud temaga tegeleda selles vallas. ilmselt leiaks selles vanuses väikeseid pildistajaid veelgi, kes oleks huvitet.

 3. maris kirjutab:

  Oo tore, Leevikesel on ka e-mail. Kui Jaak välismaal on, siis nad saadavad üksteisele kirju. Las Ketlin kirjutab Leevikesele ka: leena.kilmi@mail.ee.

 4. Fänn kirjutab:

  Nii armas :)
  Ma tahaks ka saada kassipoja pilte ja kui võimalik kas saaksite ka minu e-maili kohe Ketlinile anda !!
  Temaga kirjutada oleks vist väga tore ja kusjuures olen ma ta fänn ja tema õdede…
  Kui siis võimalik andke ka minu e-mail Ketlinile.. Mu e-mail on kazzz11@hot.ee

 5. mäemamma kirjutab:

  Niiiiiiii armas! Mulle kohe koledal kombel meeldib selliseid postitusi lugeda, SEST
  A)siit saab päikest
  B)siit saab motivatsiooni
  C)siit tuleb hea laadung eluisu :-)
  Ketlin on absoluutselt lahe plika!

 6. killuke kirjutab:

  Imearmas imetubli neiu Sul :)

 7. Anne-Mari kirjutab:

  Oi kyll sul on armas tytar! Ja millised kokanduslikud saavutused veel! Oeh… ma kujutan ette, et temast saab tulevikus samasugune superema nagu sina oled, aga mis su tytardel ikka yle jaab… ideaalne eeskuju ju omast kaest votta!

 8. r. kirjutab:

  Ca 7 aastat tagasi sain ma samasuguseid kirju :) Ja tolleaegseid MSNi logisid peaks kah alles olema :) :)

  Ketlin on ikka väga tubli selle küpsetamise osas! Mul teeb seesama 7 aasta eest kirju kirjutanud tüdruk alles nüüd selliseid kokanduslikke üllitisi…

 9. Heidy kirjutab:

  No vaat nüüd on mul küll kahju ,et mul tütreid pole:)

 10. Agne kirjutab:

  oi, palun minu e-maili kohe Ketlinile jagada!!! ja mulle võib kassi pilte ka saata :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.