Lill

Ketlin 3 aastane ja kuud peale

Väike vahekokkuvõte meie pere esimesest geeniusest siis ka :)

Kuigi tõe huvides olgu märgitud, et ta ei oska ei lugeda, kirjutada ega ka arvutada :)…. mida muidu osad tema vanused lapsed juba oskavad …. aga ma ei tahtnudki teistest rääkida.

Ketlin on meil emasse ja isasse ;)

Emast on tal näiteks kange iseloom, uhkus ja hunnik sõpru :)

Isast on suur empaatia võime, südamlikkus ja ilusad lokid :)

Ohh polegi midagi nii lihtne kirjutada, et milline ta siis on :)))……….

* enda eest hoolitsemisega saab ilusti hakkama, riided selga ja seljast ära ja ise pestud jne. – aga alati ei viitsi :)

* oma lemmiktoite sööb hea meelega ja kui ise on saanud veel kaasa aidata, siis eriti hästi. Lasteaias ei pidavat eriti sööma.  Lemmikud on kala, kodusjuustusalat, aga ainult tomatiga, ploomimahl ja makaronid :)

* meeldib laulda. Ükskord autos küsisis viisakalt – emme kas ma võin laulda ? Laulab Meero muusikus ja autos ja kodus ja käsib videosse kõik võtta ja siis ise vaatab :)

* tunneb tähti… peaaegu kõiki ja õhtul raamatust ette lugedes tahab alati pealkirja tähed ette lugeda…. ükskõik kus aga trükitähed suurelt näha on, siis pöörab sellele tähelepanu ja loeme siis koos ette. Meie peretähele (just nii ta seda mõnikord nimetabki) K-le juhib ta meie tähelepanu ükskõik kus, olgu siis kaevuluugil, poenimes või keskerakonna reklaamis :)

* ütleb Kallele Kalle :), sestminaütlen ju Kalle :). Mõnidkord ütleb issi ka, aga kui tal on talle mõni minu stiilis nõudmine, siis ütleb alati Kalle!

* meeldib lasteaias käia ja sõbrad. Lasteaias ka räägiti kuidas ta pidi seal teistele “ettelugema” ja seda et ta mänge organiseerib, seda olen isegi näinud. Alati tahaks ta kedagi endale külla kutsuda või ise kellegile külla minna. Hiljuti kohtus ta ühe oma väga ammuse hea sõbrannaga, keda ta polnud juba mitu-mitu kuud näinud. Nimi läks küll vahepeal meelest ära, aga see kuidas nad koo mängisid oli väga lahe vaadata.

* talle meeldivad kõik inimesed. See on tal kindlalt isast. Ükskõik, kas ma küsin, siis lasteaia või superstaari saate kohta :). Lasteaias kõige väänikum poiss kuulub ta sõprade hulka :).

* tahab olla väike abimees. Kui midagi köögis teha, siis toob ruttu oma tooli ja püüab kõige kaasa lüüa. Tahab ka Liisut aidata, näiteks riideid seljast ära võtta.

* Armastab mind ka! Kui meil juba armastuse jutuks läheb, siis tuleb ette lugeda kõik, keda tema ka armastab :)

* Kollases poes meeldib käia. Ostusoov number üks on kindlalt mõni raamat või ajakiri. Kõik ostussoovid saab temaga rahulikult alati läbi arutada, et mida ja miks me ostame või mitte ja ma käin hea meelega temaga koos poes.

* Joonistada meeldib. Puzled ja legod teda hetkel eriti ei huvita.

* Üksi ei taha olla. Kohe ütleb, et väikeseid lapsi ei tohi üksi tuppa jätta :)… või siis ütleb, et ma olin niii kaua üksi ja nüüd on kurb meel…

* mõnikod kurvastab, mõnikord on häbelik, mõnikord jonnib ja mõnikord vaidleb, kuigi nähvad siis – mis sa vaidled! Mõnikord ütleb, et meeldib rumalusi teha ja siis teeb ka :)

* meeldib pikki ja keerulisi lauseid hästi aeglaselt öelda. Määrsõnadega on natuke segadust ja osad ajavormid ja käänded on natuke nihu, aga see tuletab väga hästi meelde, kui raske meie keel on. Näiteks ükspäev ütles mitmuses uisad…. et kui on suusk ja suusas, siis on ka uisk ja uisad… aga näe ei ole. Ütleb veel loesin ja söösin :)

* jalgrattaga ei meeldi sõita , aga seda et ta ühe jala peal seista ja hüpata oskab, seda ma ükspäev kontrollisin :)

* hoiab oma õde ja mängib temaga natuke aega hea meelega teises toas :). Valvab ja kontrollib teda, aga samas tekib neil kiirelt kommunikatsiooni probleem :)… ja see ei ole Ketlini süü :)))… Ketlin ise räägib, t tuleb alati kõik küsida ja vahetuskaupa teha jne.

Igatahes on ta väga armas väike Tjorven :)

 

 

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

5 kommentaari postitusele Ketlin 3 aastane ja kuud peale

 1. Age kirjutab:

  Ma avastasin alles praegu, et see teema lihtsalt Ketlinist jutustab. Aga eelmisel korral registreerisin pool pealkirjast – Ketlin 3 aastane…., sealt siis need õnnesoovid, aga õnn kulub ju alati ära.

 2. K. kirjutab:

  Ja mina arvasin endamisi hiljuti Tjorveni lugusid telkust nähes, et olen ainumas, kes sarnasust märkab:)Ketlinil on minu südamesopikus alati OMA eriline pisike paigake—aga see on mu meelest ka põhjendatud, sest tema sõbranna kasvas selle südamekese all ja hiljem(loe 1-päevastena), kui nad kohtusid, olid nad juba vanad tuttavad:).Päikest 3a 5 k Ketlinile ja perele!

 3. inga kirjutab:

  on küll:) üks ilmatumalt armas tirts ja nii oma ema ja isa moodi!

 4. Age kirjutab:

  Täpselt Tjorven! Õnnitlused sünnipäevaks!

 5. a"li` kirjutab:

  Appikene. Pa”rast loetelu lo’ppu ma just mo’tlesin Tjorveni peale :) Nii armas tytar.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.