Lill

Ketlini arvuti

Ketlin on arvuti huviline olnud juba väga varasest noorusest alates… No Liisu praegu ei tea arvutist pooltki nii palju kui Ketlin tema vanuselt. Eks see ühelt poolt ole ka see esimese lapse sündroom ;) … aga noh nüüd on hilja midagi teha. Ketlini päevaplaanidesse kuulub ikka väike kogus arvutit.  Kui esialgu piirdus ta ainult lastekaga, siis nüüd leiab ta ennast tihti mängukoopast. Enamus mängudest ta küll suurt midagi ei taipa, aga no näiteks puslesid kokku panna või konnal kärbseid püüda oskab ta küll. Kalle abiga on ta nüüd viimasel ajal ka solitare kaardimängu mänginud.

Ja kogu seda “jama” on ta teinud koguaeg Kalle arvutis. Minu arvutisse ei tohi, sest mul on siin töö asjad…mitte, et Kallel ei oleks…aga tema ei ole suutnud Ketlinile ei öelda ja nii ta on siis seal pusinud.

Ükskord attusime Kallega pankrotivara kauplusse ja seal seisid ümmargused macid laua peal reas. Hinnaga 500-1000 krooni tükk. Kalle siis arvas, et Ketlin võiks mõne sellisega mängida küll ja õhtu otsa mõtlemise järel toodigi üks muna Ketlinile koju. Suurematele lastele mängimiseks pidi ta küll aeglane olema, aga Ketlinile esimseks arvutiks sobib väga hästi.

Kuhu me nüüd siis jõudnud oleme…5 aastasel on oma arvuti… aga noh elu on selline ja pole ju mõtet heietada, et mina oma isikliku kassettmaki sain teismelisena ja seegi varastati kohe varsti ära.

Rubriigid: Ketlin. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

8 kommentaari postitusele Ketlini arvuti

 1. kats kirjutab:

  Ise pelgaks neid vanu- kuis silmadele mõjuvad.
  Ja vaat kui häste mõjus see. Kui pole keelatud, siis polegi järsku nii huvitav enam.

 2. krista kirjutab:

  Liia ma oleks selle viimase väitega vägagi nõus kui meil ei oleks Liisut :) Ma täitsa usun, et mõned kohe sünnivad siia ilma meile eeskujuks olema ja teised peavad pika tee ära käima enne kui sinnani jõuavad :)))

  Liisu ei oska ei teleka ega ka arvutiga midagi teha ja teda ei huvita ka ….

  Kusjuures naljakas on veel see, et nüüd kui Ketlinil on oma arvuti on ta seal palju vähem kui Kalle arvutis…ju siis enne oli see, et ta tahtis kindlasti ise sinna minna, kui Kalle seal midagi tegi või ma ei tea mis….

 3. Liia kirjutab:

  :) meie 3sel on ka läpakas. Üks igivana suusk, millega ma ise kunagi ehitustandril tööd tegin. Muuks kui türükimasinaks ja multade (vanema ja vähem arenenud graafikaga) vaatamiseks käib küll. NOh telekat meil ju pole. Aga selle arvutiga ei oska ta küll veel muud teha kui meilt nõuda, et pange multikas sisse ja mängige Musta ronga laulu :) Et siis defineerimise küsimus, kas meie kolmesel on oma arvuti või mitte. Nime poolest nagu oleks aga kasutamise poolest vist mitte. Ja veidi vanema tädipoja ees saab ka juba eputada, et tal on arvuti.
  Aga samas ma kardan, et see arvuti kasutamise oskus ja huvi tekkimine on puhtalt vanemates kinni. KUi ikka mõlemad vanemad on kõrvuni arvutis sees (progejad, fotograafid või midagi muud sinna kanti) siis ei saa lapselt väga eeldada ka, et ta üldse ei huvituks, mida see emme või issi õhtu otsa klõbistab seal.

 4. Krentu kirjutab:

  Maibrit ei oska arvutis ühtegi liigutust teha…. Ma pole talle lihtsalt õpetanud. Ta räägib, et kui suureks saab, siis saab oma arvuti. Ma mõtlen, et kui mina õppisin arvutit kasutama 18 aastaselt ja saan hakkama, siis ei ole vast hullu, kui ta seda asja veel ei õpi…. Samas, osad mängud on ka seal ju arendavad ja ega natuke arvutit haba tee. Ketlin on arvuti taga ikka tõsine tegija, olen tunnistaja olnud :D

 5. evelynco kirjutab:

  Ei saa ütelda, et esimese lapse sündroom. Meil oli vastupidi, kuna Trinel eeskuju polnud, siis me suutsime teda arvutist ikka palju kauem eemal hoida, kui Tristanit, kes juba pisikesest peale õe selja taga luuramas käis ja näpud ka varem valgeks sai:) Nii et meil kehtib pigem see, et vanem laps ei teadnud pooltki nii plaju arvutist, kui noorem tema vanuses:)
  Minu arvuti on ka tööarvuti, sest ükskord nad suutsid mul paari kuu raamatupidamise ära kaotada. Ja isa siis enda omasse laseb neid. Aga meil on suht karmid ajalimiidid. Vähemalt nii meile tundub:)

 6. p6rgukiz kirjutab:

  Lapsed kasvavad nii vara suureks :)
  Arabella sai esimest korda loa arvutisse minna, kui oli 3,5. Nüüd mängib seal igasuguseid mänge (ka täiskasvanute omi). Tema Issil on suht suur kogu selliseid asju ja tüdrukul huvi on. Lisaks mängib ta ka playstationi suht hästi.
  Aga tundub, et ta saab endale ennem 5 aastaseks saamist oma arvuti, sest Issi ehitab omale hea asemel väga head ja vanad jupid jäävad ju üle ;)

  Meil ei ole luba arvutis olla iga päev, sest arvutid on hõivatud ;) Ja minu läpakat ta puutuda ei tohi.

 7. Kristi kirjutab:

  Jube vahva pilt! Kärt tundub kôige asjalikum ôdede vahel!

 8. Köögikata kirjutab:

  Nii ta on jah. Meilgi sai paar päeva tagasi see “viimane” arvuti koju, st. nüüd on kõigil oma. Siiani jagasid väiksemad ühte kahepeale. Pankrotivara poodi me just ei sattunud, aga üsna analoogiliselt oleme enamuse laste arvuteid saanud – ikka jääb kuskil neid “vanakesi” üle. See tänapäeva tehnika areneb ju nii kiiresti, et tegijatele aasta-paar vana arvuti enam ei kõlbagi. Lastele aga rohkem kui küll. :o) Ja vanematel siis hea rahulik omi asju ajada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.