Lill

Ketlini hobid

Pere esimesele lapsele omaselt on Ketlinit juba väga varasest noorusest arendatud-innustatud-utsitatud. Kõik tema meeled avatud, et tal oleks võimalus. Nagu tööl näha, siis on kõik esimesed lapsed väga sarnased, aga õnneks on meil olemas ka tasukaalustatud pool ning seda pere teiste-kolmandate-neljandate laste näol :). Ma usun, et neid teisi on umbes sama palju kokku kui on esimesi lapsi ja nii on olemas tasakaal. Ma parem ei lasku sügavamalt sellesse teemasse, sest teadupärast oli Hiinas seadus, et peres tohib olla ainult üks laps (ei tea, kas see on ikka nii). Ühesõnaga juba pisikesest peale on Ketlin teinud kõike kirega ja hästi. Asju mille vastu ta huvi tunneb on nii palju, et eks varsti ole raske neil järge pidada. Peeglisse vaatamise tunne on ikka liiga tihti…ma ka esimene laps :)

Täitsa juhuslikult poes näppu jäänud origami raamatust on välja kasvanud tõsine kirg. Ma mäletan, et esimestel päevadel kui me koos sealt raamatust midagi voltida proovisime ja mina kõrval seletasin, et laua peal peab tegema ja väga korralikult voltima, sest muidu ei tule välja, on nüüd tema see, kes mulle sama asja räägib kui ma mõnikord käes mõnda kiiret segadust tekitavat õpetust järgida püüan. Palju aitab kaasa ka see, et erinevalt Tallinnast müüakse Raplas spetsiaalset origami paberit ja mitte ainult ühte sorti, vaid ikka ikka nii, et Ketlin sealt sellise pakiga koju jõudis.

Nagu ikka harjutamist vajavate tegevustega, tuleb nüüd neid voltimisi hunnikute viisi. Praegugi on mul siin laua peal üks shokolaadi kook ning eelmisel nädalal kodus veedetud päevast sai lehti ootavad kaseoksad omale ehted külge. Origami vaimustusse nakataks ta ka teisi. Kinkis oma lasteaia kaaslasele sünnipäevaks raamatu ning järgi minnes voltisid kõik külalised tema õpetuse järgi vurri. Või siis ühel teisel sünnipäeval kus ootas kannatlikult oma õpetamise järjekorda ning peo lõpus oli õnnelik, et üks tüdruk temaga koos südant voltis ja ta temaga tänu sellele sõbraks sai. Ka pabereid ostes mõtles ta sõbra peale ja need kinnised pakid pildil ongi tegelikult Leena omad :)

Minu kõrval on tal loomulikult ka suur fotohuvi. Käib see tal lainetena ja siis ta mässab nii pilte tehes kui neid arvutis töödeldes. Ja jah…nagu lapsed ikka, siis õpib kiiresti ja oskab Phtoshopis juba üllatavaid asju teha.Need pildid on küll minu tehtud, aga ma lubasin, et kui ta omad pildid ka töödeldud saab, siis ma panen need ka siia üles.

Rubriigid: Ketlin. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

6 kommentaari postitusele Ketlini hobid

 1. Piret J. kirjutab:

  Hämmastav sarnasus meie piigaga, kes on korralikkuse ja pühendumuse etalon :) Eriti tore on, et neil on lausa 2 ühist hobi (origami ja pildistamine)…anna ainult fotokas kätte (tegelikult võtab ise)…ja 100 kaadrit avastan mitu päeva hiljem. Tallinnas ei ole kahjuks origami paberit saada, ootame kevadist käiku Raplamaale, täiendamaks varusid :)

 2. maris kirjutab:

  Tallinnas neid pole, ma olen juba ammu linnale tiiru peale teinud. Zelluloosi paberipoes Peda vastas on küll ilusaid, aga hind 130 x kõrgem.

 3. Krista kirjutab:

  Liina – ma arvan, et millalgi enne jõule nats….Oi ta teeb kolmest paberist vurre näiteks :)
  Luize – kompositsioon on tal jah enda sätitud, mina rääkisin valgusest ja kust oleks parem pildistada
  Fre – paki peale on kirjutatud http://www.heyda.de Käisin vaatasin kataloogi, iga meisterdaja unistus :)

 4. Fre kirjutab:

  Kas sellel spets origamipaberil on ka mingi tootja või maaletooja nimi peale kirjutatud et teaks ise jahtida?

 5. luize kirjutab:

  Kas need nukukompositsioonid on ka lapse enda sätitud? Paistab päris eluline situatsioon olevat.

 6. Liina kirjutab:

  Kui vana Ketlin oli, kui origamiga tegelema hakkas? Nende kase ehete põhjal tundub, et ta on lausa ekspert juba!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.