Lill

Ketlini projekt

img_7368.jpg 

Kõik projektid on väga moes :). Ja natuke aega tagasi ma lugesin siit ja sealt, et paljudel on käsil projekt – laps ise magama.

Võtsime siis meiegi selle ette. Kui Ketlin on kolm aastat läinud igal õhtul minu kaisus magamaja seal ka maganud, siis tuli väga täpselt ja pikalt läbi mõelda kuidas me seda projekti läbi viima hakkame.

Alustasime sellega eelmine suvi, kui hakkasime talle rääkima, et varsti me teeme endale alla magamistoa ja siis saab Ketlin terve ülemise toa endale. Ostsime talle uue voodi ja panime selle kokku. Magama ta sinna algul küll veel ei tahtnud minna, aga see selleks.

Sügisel hakkasime rääkima, kuidas ta oma sünnipäeval läheb oma voodisse magama. Mida lähemale aga sünnipäev jõudis, seda rohkem hakkas ta rääkima, et ta ikka ei taha veel sinna minna. Kuna meil seal neljakesi oli aga päris kitsas ja Ketlinil oli veel komme öösel jalad kellegile suure hooga peale keerata, siis hakkas Kalle teda lihtsalt une pealt oma voodisse tõstma. Aga mõnikord tuli ta sealt juba tunni aja pärast kips-kõps tagasi

Uuel aastal aga kui hakkas juba meie magamistoa remont ilmet võtma, tuli uuesti hakata tõsiselt oma toa juttu rääkima. Ja ükspäev oligi siis käes see päev, kui Ketlin oma tuppa pidi üksi jääma.

Ega ta eriti ei protesteerinudki, sest ta sai piisavalt palju tähelepanu ja soovide täitmist enne magamaminekut.

Asi käib nii. Üks meist läheb ja loeb talle juttu. Mina alla kolme jutu kuidagi ei pääse. Jutu lugemise juurde käivad meil veel küsimused kah ja mõnikord tuleb lisaks veel natuke kleepekaid ka kleepida :) Siis kustutakase tuli ära ja kuna Keidi voodi on ka seal toas juba ootamas, siis läheb see keegi sinna voodisse pikutama ja Ketlinit valvama. Poole valvamise ajal otsustab Ketlin tavaliselt, et nüüd tuleb valvaja vahetus teha.

Nii palju kui mina teda valvanud olen, on ta 10 minutiga umbes magama jäänud pärast tule kustutamist … natuke niheleb ja varsti magabki.

Öösel aga ärkab ta tavaliselt ühe korra üles. Kuskile tulema ta ei hakka vaid hüüab oma voodist. Ja nimelt seda, kes teda siis valvas kui ta magama jäi. Kui mina, siis hüüab – emme palun tule…. ja kui Kalle siis üles läheb, siis aetakse ta sealt ära – ei emmet tahan. ja vastupidi

Siis tuleb seal jälle natuke pikutada, kuni ta magama jääb ja siis magab ta ilusti hommikuni.

Kalle on paar korda tema kõrvale ka läinud, aga nii ta ei jää magama, nii et samas toas teises voodis valvamine on hea küll.

Paar korda on ilma ülesärkamata ka hommikuni maganud ja paar korda on ta ka lõunaajal meie voodis maganud.

Kokkuvõte: ei oleks kuidagi arvanud, et see nii lihtsalt läheb, aga kogu õhtuse protseduuri, mis kokku võtab kindlasti üle tunni on vaja kindlasti kellegi täit tähelepanu :)))… ja jälle sai kinnitust see asi, et ei ole vaja kõik väga vara teha, vaid just siis kui kõik on selleks valmis ja see läheb palju lihtsamalt kui arvatagi oleks osanud :)

Rubriigid: Ketlin. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

3 kommentaari postitusele Ketlini projekt

 1. inga kirjutab:

  tublid olete!
  Hoia nüüd hinge kinni, varsti on Ketlin kodust läind;)

 2. Kristiina kirjutab:

  Kõlab kenasti jah. Ja Keidiga läheb ilmselt veel lihtsamalt, sest tal on hea eeskuju olemas :)
  Meil on parajasti vastupidine projekt käsil, 6-aastane Martin, kes on väiksest peale väga kenasti oma toas maganud, on nüüd minu tuppa üle kolinud ja keeldub sealt lahkumast. Ei ole minul südant teda ära ajada ka, voodi on suur ja üksi ma seal laiutan :)Eks kevade poole püüan ta jälle oma tuppa tagasi puksida.

 3. jaana kirjutab:

  päris hästi läks tei tõesti!!! Ja Keidil on tulevikus väga hea suure õega koos magama minna :))

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.