Lill

kevad….

Täna algab kevad…nii paari tunni pärast :) Kuigi mul pole midagi lume vastu ja lumest vähem meeldib mulle see aeg, kus lehti ja õisi ei ole, aga on selline pruun käkk…aga päike on ikkagi mõnus. Ideesahvrisse sai vahepeal jälle kaks lugu ja ajaloo huvides tasuks vähemalt pildid ka siia panna.

Esimene lugu oli ümbertõstmisest. Ma olen täielik paadunud mööbli ümberpaigutaja. Algas see kunagi lapsepõlves kui ma elutoast ülejäänud sektsioonkapi laiali käskisin lõhkuda ja üle värvisin ning oma tuppa võtsin. Ma käin ju võõrastes kodudes ka sellise pilguga ringi, et vot selle paneks sinna ja selle sinna ja kui midagi pähe ei tule, siis on silmis paanika, et kuidas saab – ongi kõige paremini või? Teine lugu oli lilledest. Ma arvan, et ma oleks väga õnnelik kui ma elaksin kuskil keset dzunglit. Omadel tingimustel loomulikult, näiteks ilma krae vahele ronivate putukateta, aga loodus peab tulema kohe uksest sisse ja soovitavalt selline, mis iseendaga väga hästi hakkama saab. Isegi siin oma kodus peaks maja ümber olema vähemalt 10 korda rohkem põõsaid ja potililli mahub meie koju ka ikka veel päris palju :) Kuigi kodune lillekastmine on minu ülesanne, ei saa ma sellega väga hästi hakkama. Kalle jälle on selline, kes tormab kastma esimest lille, mis demonstratiivselt oma lehed on longu lasknud ja jätab kastmata kõik ülejäänud ja mina ei saagi aru, et häda käes on. Aga ega nad siin eriti alla ka ei anna. Osad on küll olnud sellised, et kohe kui poest koju jõuab, viskab sussid püsti, aga vapramad on saavutanud juba muljetavaldavad mõõdud. Kui me siin ükspäev arutasime, et maja on äkki ikka liiga suur, eriti veel nüüd,kus kõik lapsed suure madratsiga meie magamistoas elavad, aga meie lilled küll varsti väiksemasse koju ei mahuks :) Või siis olekski äkki nagu päris dzungel :)

Kuidas ma Kärduka tuba ümber tõstsin

Kõige pealt oli tuba selline.

viisin välja mänguköögi, mis muideks seisab siiamaani vannitoas :), vahetasin välja vaiba, mis nüüd on juba Liisu toas ning uus pleed tugitooli

keerasin voodi üldse teistpidi. See peegel oli  muidu kapi taga peidus ja sobib nüüd sinna küll. Ma muidugi ei tea seda fengshui värki, aga vähemalt Kärt mahub sinna vahele ja saab ennast vaadata

toaomanik on rahul :) Mõnus vanus see neljane, teeb ja näitab kõik mis käsid ;)

iga kevad ostan ma neid priimulaid. Vapramad peavad, küll ilma õiteta, ka soojani vastu ja siis ma olen nüüd neid peenrasse pannud.

see tagumine kummituse moodi puu oli siis, kui me ta saime, umbes täpselt nii suur kui see keskmine lill vasakpoolsel pildil. Ja ma ausõna ei tea vist 99% lillede nimesid, mis mul siin kodus on :), aga need parempoolsed on ühed mu lemmikud

ei tea, kas need võib ka pärast õue viia ja hakkavad seal ka kasvama? Kusjuures see lill, mis seal taustal on, selle ma ostsin ükskord paar aastat tagasi suveks õue potti ja siis oli seal küll kirjas, et see on üheaastane. Ma olen täitsa kindel, et see oli mu ema, kes selle sügisel päästis ja nüüd ta kasvab mul aknalaual ja järjest suuremaks :)

ja muud lillesid asjad meie kodus…Kusjuures eks igal inimesel on kuskil lilledega piir ja isegi mul on :) Ma olen ka näinud, et on liiga palju :). Kuigi see parempoolne pole just väga hea pilt selleks, aga mul on laudlina peal pitskardin. Lastega peab laudlina niimoodi palju kaem vastu … plekid ei paista sealt millegi pärast nii hästi välja :)

Võtame veel viimast lillelistest kleitidest, sest tundub, et koolilastel pole enam nii palju aega ja kohta kus kleitidega käia :) Ja sellest parempoolsest kinovaatamise nurgast ma kirjutan üskkord lähemalt :)

Ilusat kevadet!!!!

Rubriigid: KODU, minu kodu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

Üks kommentaar postitusele kevad….

  1. Marju kirjutab:

    Ossaraks kui ilusad kleidid!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.