Lill

Kodu korda 11

Veel enne kui me selle maja ostsime, siis tehti ka plaane tähtaja määramiseks. Teate küll kuidas need mehed seda teevad…ohh see ei võtta üldse aega…sips ja valmis…paneme jõuluks, sinna paar kuud aega, ilusti jõuab. Täpselt samamoodi meeste jutu järgi ei maksa paljud asja mitte midagi :) …aga see selleks.

Tarmo küll muigas selle jõulujutu peale, aga ütles, et noh kui vaja, siis tehakse kõiksugu imetrikke ;). Kalle siis asus tööle lõhkujana ja tuli välja, et polegi nii, et täna mõeldud ja homme tehtud. Ja katusest ma juba rääkisin….

Ükskord kui me siis istusime laua taha kokku, et vahekokkuvõtet teha, siis olin mina nagu tüütu kärbes, kes tahtis teada, et ikka millal mida tehakse, et siis oleks konkreetne plaan. Panimegi siis mingid lähema aja plaanid paika…aga vot selle suure külma unustasime küllplaanidesse panna. Liiv lihtsalt külmus ära ja polnudki midagi teha….no ja nende pühadega on ka ju nagu on…. nii siis ongi nii, et asjad, mis sellel aastal valmis pidid saama, ei saanud. Kas nüüd sellepärast mehed lõpliku tähtaega nihutasid…loomulikult mitte… Eks ma siis ütlen kui praegu pandud tähtaeg mööda läheb…aga ma väga loodan siiski, et mitte väga palju :)

Võtmed saime sellegipoolest jõuluks kätte. Nimelt pandi meile uks ette ja võtmed anti pidulikult üle :)

Aga nüüd uks ise…. Minu esimese lemmiktegevuse – kuhu midagi üldplaanis tuleb- tagajärjel tuli uks keset maja seina ühe akna asemele. Minuarust need 2 vana ust olid täiesti ebaloogilise koha peal ja natuke seedimist ja plaan sai allkirja alla :)

Aga milline uks. See, et paneks ühe vana ukse, laitis Tarmo maha. Meil tuleb see uks ikkagi otse õuest tuppa ja mingit eeskoda pole ja tagatipuks, see olemasolev uks ei olnud kah nii uhke, et seda taastada. Alles hoiame küll…aga eks paista mis sest saab. Tal oli veel see viga ka, et ta ühelt poolt oli veel ok, aga teiselt poolt oli kuidagi mitte nii pidulik ;)

Et siis uus uks. Vaatasime eelarvet ja asusime jagama ja plaanima. Üks uks…kaks ust…aga milline…pildistasime pool kalamaja kah üles… NÄED SIIN …. ja lõpuks valisime kahepoolse klaasidega ukse. Kuna need klaasid on koridori ainukesed aknad, siis tulid need päris suured…aga noh kui keegi võõras ikka nii väga tahab meie majja tulla, siis tuleks ta ka ilma nende klaasideta….

ukse õige värv on seestpoolt  näha…siin väljas see sinine kile ikka moonutab väga :)

Hea et me õigel ajal seal juhtusime olema, sest kohe peale paigaldamist pandi uksele kate peale ja sisse-välja hakatakse sealt käima alles siis, kui terve maja valmis on….

Järgmisena ma räägin põrandatest…aga ohhh kus tahaks juba sisustada… :))))

Aga kuusest räägiks ka :) …nimelt oli meilgi jõuluppud vaja. Esialgne plaan oli rmk-st tuua. Lapsed saavad metsa minna ja ise kuuse valida. Plaan B oli aga kuusk leida meie oma maa pealt. No kuskil ikka võiks olla sobiv kuusk.

Läksime siis otsima ja võtsime vanaema-vanaisa ka kaasa…ja nii kaua kui mina majas sees uksest pilti tegin, olid mehed kuuse leidnud, maha lõiganud ja katusele kinnitanud….no väga kiirelt käis see kõik ja nii ilus kuusk. Järgmine aasta peaks ikka oma maale kohe mitu-mitu kuusepojakest panema, et siis oleks, mida aastate pärast võtta…maad ju jagub :)

Jalutasime suure teeni ja mida maal ikka teha saab – lapsed said kordamööda roolis olla, samal ajal kui mina ees “tempot” tegin :)

Siit paistis ka kuidas keegi vankriga seal kaugel jalutas….nii et äkki Kärdul on meie külas mõnis sõber kohe omast käest võtta….

Rubriigid: kodu korda. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

3 kommentaari postitusele Kodu korda 11

 1. Karin kirjutab:

  Tead, meil oli venes suur söögilaud tehtud vanast puu-uksest. väga äge oli. Kuigi need tahveldise kohad olid natuke ebamugavad :)

 2. Liina kirjutab:

  Nii lahe on teil see ehitamine ja planeerimine ja mõõtmine ja muidugi lõpuks sisustamine. Hiljem, kui kõik valmis, tõded, et protsess ise oli enim nautimist väärt.
  Kena aasta lõppu teie toredale perele!

 3. tiia kirjutab:

  Liitsin Su blogi oma blogikalendrisse 2009. Kena uut aastat Sulle ja Su perele! :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.