Lill

Kodu korda 22

Terve maja on mehi täis. Eile käisin väikesel ringkäigul jälle ja igas toas oli vähemalt üks mees. Lõpuks oli selline tunne, et kahes erinevas toas oli üks ja see sama mees- tegelikult nii oligi :) Kusjuures 3 meest oli veel puudu ka :). Samas kui täna on need kolm puudu olevat meest tööl, siis teised kolm, kes eile olid, täna ei tule.

Aktiivne krohvimine algas. Kolm meest kohale! Materjali kulub nii nagu nukitsamehefilmis see üleskitkutud nõgesehunnik. Kandke aga peale. Savi tuuakse tonnidega 25 kilostes kottides. Savi müüja ütles, et tonnises kotis ei saa, sest segus liiv on raskem ja savi kergem ja lõpuks kui koti põhja jõuad ei ole segu enam õige. Nii siis võetakse tee pealt jälle mõnikümmend kotti peale ja kantakse seina…kiirelt kantakse.

Ütleme nii, et savi ei kuiva pooltki nii kiiresti kui mehed tööd teha jõuavad.

kabinetis parempoolsel seinal on juba 2 kihti, see mis otse paistab seal on üks. Aknapaled tehti puust ja liistud tulevad akna ümber. Ma ei jõudnud nii kiirelt mõelda ja need paled on uuest lauast…Kalle tõi vanu laudu ka …näiteks suure toa jaoks. Küll oli mõnus seal toas olla..

täitsa märg sein…

külaliste tuba krohvitakse ka. Seal tuleb allapoole meetrine kõrgune laudis.

Hindadest rääkides. Ma nüüd küll ei ole mingi spetsialist, aga mattide ja savi ning krohvijate hinnad erinesid ikka nag öö ja päev. Meie ostsime mati roomajast ja saime 57+km …samal ajal kui teistes kohtades oli üle saja krooni ruut. Ma arvan, et see hinna vahe on seotud kuidagi mati tihedusega ka, aga meil on ta eesmärk ikkagi see, et savi kinni hakkaks, mitte soojustamine, nii et võib olla nii hõre küll.

Pottsepp kolis ka sisse. Tema ütles, et tema jääb sinna kohe elama ja läheb ära, siis kui ahi valmis on. Väga mugav. Meil ikka osad ehitajad teevad nii. Nüüd on ju veel eriti mõnus – küte on sees ja vesi on ka olemas.

Esimene ahi tuleb meil kööki. Tuleb segu uuest ja vanast. Köögipoolse külje sain oma lemmiku – valged glasuurplaadid. Tagumine külg, mis läheb peldikupoti tagumiseks seinaks, tuleb savivärvi pottidest. Need maksavad umbes täpselt poole vähem kui glasuuri omad. Kaks pimedat külge tulevad vanadest pottidest. Ühed sellest samas majast – teised Massult. Pottsepa leidsime ühe armsa blogilugeja kaudu….

Suures toas andis see sama pottsepp meie plekkahjule surma otsuse ja Kalle lõhkus selle välja. Sees olevad telliskivid lähevad köögiahju sisse :) Täna hakkab Kalle koos poisiga (nii kutsume kõige nooremat ehitajat) lage tegema. See kivivilla hunnik tuleb nende laudade peale panna, mis seal üleval on. Siis tuleb õhuvahe ja lauad,matt,krohv.

Lauad võttis Kalle meie magamistoa vahelaest. Meie magamistuba tuleb peaaegu katuse harjani välja. Ma olen ikka mõelnud, millest inimestel tekib selline suuruse hullustus, aga nüüd ma saan täitsa aru. Paar kuud viiekesi 12 ruuduses toas magamist ja uus magamistuba peab tulema avar ja kõrge :). Otsasein läheb krohvi alla, aga katuse kaar tuleb lauast. Ma ei taha üldse mõeldagi kui palju lauda sinna kulub…

üks mees teeb koridoride lagesid. Koridoride laed on meil ka järele antud. Nimelt meil on ikkagi eelarve ja ükskõik kui väga me ka tahaks nii ökot maja me ikkagi ei saa. Noh saaks küll, kui me võib-olla ise teeks ja aega oleks maa ja ilm, aga kui me ikkagi tahame varsti sisse kolida, siis mõnes kohas tuleb järele anda. Nii ajas kui rahas….olgem ausad, eriti selles viimases. Kui mul oleks pisike kalamaja korter, siis ma võib-olla ei annakski, aga siin kus näiteks krohvitavat pinda on üle 300 ruudu ja lae krohvimine on tunduvalt kallim kui seina oma, siis pannakesgi koridori lakke küprok.

Ohh ja palun vaadake mu aiaprojekti. Kuna see maja mingil hetkel oli mitmeks korteriks jagatud, siis aias on olemas ka erinevad aiad. Kolm erinevad kohta kus on hunnik puid ja marjapõõsaid. Näiteks see hunnik oli suvel selline dzungel, et läbi tuli pugeda, aga samas olid seal ühed jube suured tikrid ja 2 puud martispani õunu. Eks me siis suvel näe, mis sinna alles jääb ja mis ära kolib ja kuhu ja kuidas kolib…

Rubriigid: kodu korda. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

6 kommentaari postitusele Kodu korda 22

 1. Liia kirjutab:

  lakke on seda ikka vist veidi keeruline panna. siis meli pandi vahelakke ja siis peab olema suhteliselt hästi toetatud paber kogu laes. Seejärel tehakse paberisse augud ning selle kaudu lastakse põranda ja paberi vahele vill. Aga kuna kõik on kinni siis ei näe hästi, kui palju villa kuhu läheb. Selline tunnetuslik töö.

 2. anu kirjutab:

  seda saab nii puistevillana kinnistesse laevahedesse lasta kui märjal meetodil seintesse jne paigaldada.

 3. Katrin kirjutab:

  Vahva vaadata, et nii jõudsalt ja kiirelt läheb!

 4. krista kirjutab:

  anu – kivivill pannakse küll laudade peale, aga selleks võetakse need lauad enne ära. Nende peal on teise korruse põrand, mida me üles ei võta. Nagu ma aru sain, siis tselluvill on see, mida masinaga lastakse…või ma eksin?

  krentu – ja jaaa, me ju kolime aprillis sisse. Kalle tegi ükspäev nalja, kuidas ta juba järgmisel neljapäeval oma kohvrikesega sinna läheb ;)

 5. Krentu kirjutab:

  oo, valge glasuurahi – super!
  igatahes hakkab teie kodu juba kodu moodi välja nägema, nii et varsti saab siis soolaleivale:)

 6. anu kirjutab:

  miks kivivill ja mitte tselluvill?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.