Lill

kodu korda 3

Nii vannitoast ja köögist ma juba rääkisin… lähme siis edasi…

_MG_2306

Kui köögiuksest välja minna…siis saab kohe trepist üles ja vasakult saab kunagi tulevikus ilusale suurte akendega verandale. Ma juba ette luban, et sellest saab mu lemmikkoht ja üle koridori paistab suur tuba.

_MG_2307

trepist üles…kuhu me praegu ei lähe…

_MG_1160

see on see veranda uks. Praegu tuleb sinna üleni klaasist uks ja need väiksed aknad kaovad ära. Paremal on elektrikapp ja see läheb ka sealt ära…

_MG_2308

selle pildi järgi peab ju ikka tõsiselt puude taga metsa nägema :) Suur tuba tuleb kahest toast kokku…ehk siis see pliit, mis sealt paremalt paistab, lõhutakse ära. Kokku oli majas vist 3…või 4 puupliiti ja kõik need kolivad välja, sest kõik olid vales kohas. Nõuka ajal oli majas 5 korterit…sellest ka siis see vajadus nende pliitide järele….

_MG_1151

Pildid on erinevatel aegadel tehtud. Aga see plekist ahi jääb alles. Pottsepp käis vaatamas ja ütles, et tuleb alles jätta…. Mis tähendab seda, et esialgu ma siis sellist ilusat valgetest pottidest ahju ei saagi… Teisel korrusel on ka ahi…või 2…no ma ei saa aru, kuidas ma ei mäleta mitu neid seal on…ikka üks vist on.

Pärast on siis majas 3 ahju, mis küll tervet maja ära ei küta, rohkem nagu häda ja ilu pärast_MG_2309

eelmise pildi tegemisel seisin seal laua peal…nüüd siis teiselt poolt.

Suures toas on kolm akent. Kui ma reedel käisin ja kirjutasin juba akna tellimusele alla, siis õhtul tuli uus mõte. Kalle kiitis ka mõtte heaks ja nüüd tuleb meil sinna vasakule poole hoopis maani aken. Kööki, mis on samas seinas, aga teisel pool, sinna tuleb ka. No ma mõtlesin, mis mulle seal nõmmel akende juures meeldis. Meeldis see, et sai köögi uksest kohe kõik ülejäägid välja tõsta, kassile süüa panna (kusjuures see ei olnud meie kass, aga ikkagi ma mõtlen tema peale praegu iga päev ja tahaks koguaeg talle süüa viia) noh ja loomulikult ise ka minna … õue siis…

Nüüd seal suures toas on pärastlõunal ja õhtupoolikul nii valge ja päikeseline…et hea kui kohe otse õue saab…ja mulle väga meeldis nõmme selline täispikkuses vaade. Noh eks see üks kompromiss vana maja puhul ole…aga sama on ka põrandaküte :)

_MG_2310

vaat kus fotokas moonutab ;)

_MG_2315

vaade suure toa aknast välja… need kuused seal pole mingid kuused :) sellised, et isegi õrnem tuuleiil või nad ümber lükata. Sealt peidust leidsime 2 noort tamme ja üks vaher on seal ka ja mõte oli, et paneme sinna veelpaar lehtpuud. Siis paistab talvel päike läbi … lõunapoolne külg siis..

_MG_2327

ja aknast sisse…

_MG_2312

eks me ikka räägime tähtaegadest kah… jõuludeks sissesaamine on nali. Kalle sünnipäevaks on ilus unistus. Vabariigi aastapäeval toimuv tordivõistluseks aga kohustulik. Tarmo ütles, et kui tähtaega pole, siis ei saa ka kunagi valmis.

Teine asi, mis ta ütles, et ta võiks küll maja mehi täis panna, aga siis läheks kõik palju kallimaks. Teate ju küll kuidas nende meestega on. Ühel on probleem ja kõik teised jooksevad kohale. Suitsumeestel oleks üks lõputu suitsupaus ja meestel on üldse raskem rääkida ja tööd teha samal ajal. Esialgu on seal ainult üks mees selline, kes käib ja kuulab ja teeb juttu…tema töö oli see tappimine näiteks. Tema on ka see 5 ratas vankri all, kes peab üksi midagi tegema, samal ajal kui üks paar pani katust ja teine tegi seina.

Kusjuures selle tappimise juures me siin mõtlesime, et oleks äkki pidanud kasutama vana puitu ja Tarmo isegi ksüsis seda…aga Kalle ütles, et sobib uus ka…

Igaljuhul parem kui näiteks Nõmmel ühel majal pandi sinna mädanenud palkide asmele fiboplokid…

_MG_1153

Suurest toast saab kabinetti…see on ikka veel selline friiki tuba….pidu on seal ikka mõnuga pandud :)

Kusjuures ma olen juba kahe nö kohaliku käest kuulnud, kuidas nemad seal kunagi ammu a la 15 aastat tagasi pidutsemas on käinud…

_MG_1155

kabinetist näeb täna veel läbi koridori ja vannitoa õue…tulvikus enam mitte…näiteks tuleb selle ukse taha külalistetoa voodi :)

Muidu…

Peale akende tellimise jõudis ka maakütte kopp kohale. Kuna aga paas seal mõnes kohas üllatavalt lähedal vastu tuli, tuleb järgmine nädal suurem kopp. Ja eile käisime vanu aknaid ja uksi vaatamas…sellises kohas… no kus oli alles valik ikka kordi ja kordi suurem kui netis.  Silm jäi päris mitmele asjale peale…ära tõime esialgu ainult ühe vana ahjuukse.

Rubriigid: kodu korda. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

6 kommentaari postitusele kodu korda 3

 1. Pingback: kodu korda 8 «

 2. Katrin kirjutab:

  Teil ikka tähtaeg päris lähedal. Aga nagu näha siis edeneb ka täitsa jõudsalt! No meie pere nii tubli küll ei oleks. Seda enam on vähemalt kuskilt blogistki nii tublide inimeste tegemisi väga tore piiluda. Jõudu ja jaksu Teile ikka! :)

 3. Erru kirjutab:

  Oi-ma-ei-või, kui lahe! Teil saab ikka super-elamine olema.

 4. kessu kirjutab:

  Kirjuta jah, Krista, ma ka ootan huviga!

 5. krista kirjutab:

  jaaa teame küll…ma sellest kirjutan ka ükskord

 6. kati kirjutab:

  Kas sa selle maja ajalugu ka tead, nagu millal ja kes ehitas ja milleks?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.