Lill

Kodu korda 36

Et mis ma hoian oma pisikest fännklubi teadmatuses :) Mul viimasel ajal on mitu korda olnud mõte, et oleks vaja seda ruuporiga meest, kes selles kodu totaalse muutumise eris, ringi jookseb.  Kuidagi see viimane ots venib. Oleks nagu peaaegu, aga samas pole ka. Näiteks – vann tuleb meil puupinna sisse uputatuna. Puupind tuli kõigeapealt liimpuidust teha, siis kui valmis, siis peitsiti tumedaks. Ühel hommikul helistas S ja ütles et tulgu Kalle vaatama, et kas sobib. Kalle sai vaatama minna alles õhtul. Jälle terve päev nö raisus. Järgmine päev siis lakiti üle ja laevalakk, mis sinna peale läheb, kuivab kauem kui tavaline… ja nüüd siis tuleb see hiigelsuur puuplaat maja juurde sõidutada. Selleks on Tarmo bussi vaja ja tema ka ju ei saa igapäev ja iga kell kohe tormata…. ja nii need päevakesed lähevad…

Eile majas ringi vaadates tundus ühelt pool kõik nagu valmis ja teiselt poolt kuidagi väga poolik. S on ju see, kes peale vannitoa plaadi meil majas ka kõik teised puutööd teeb ehk siis uksed, liistud ja muud vidinad, mis seal veel jäänud on. Aga ma just laupäeval ühel sünnipäeval vaatasin, kui palju ikka annab kui uks oma liistudega ees on. Ja vot uksi meil veel pole :). Ia seda nalja, et koguaeg on mingi pisike vidin puudu ja edasi ei saa teha, seda pole enam mõtet teha.

Ja siis veel kööginali. Läksime siis meie Soome oma kraanikausile järgi. Ma nagu ei tulnudki selle peale, et kraanikaussi Ikeas müügil ei ole. Otsas – mis mõttes otsas. Me tuleme teisest riigist ja tuleb välja, et mitte üheski kolmest poest kraanikaussi polegi. Mis me nüüd siis teeme…Kolme nädala pärast tuleb. Kust ma siis tean, et see enne jälle otsas ei ole, kui ma kohale jõuan. Aaa vot saab kinni panna :)

Nüüd ma just vaatasin, et juba praegu on olemas. Nüüd ma siis jälle pöörduks teie poole. Kas keegi teab kedagi, kes tuleb siin lähematel päevadel Soomest ja saaks nö mööda minnes ka meile meie kraanikausi tuua…

Muidu seal laupäevasel sünnipäeval oli kööginurgas meie kraanikuss ja siis nad naersid, et vaadaku ette, et ma võin vabalt sünnipäevalt koos kraanikausiga ära minna ;)

Tõime omale Ikeast nõudekapikese kööki. Kalle lubas sinna meie pulmaserviisi sisse panna, et selle pealt siis igapäevaselt kah süüa saaks :) Kusjuures kui ma enne minekut kataloogis ja internetis uurisin, et mida siis tuua, ei jäänud see kapp kuidagi silma. Ütleks, et ma isegi ei leidnud sellist, sest ma otsisin koos ustega kappi ja sellel kapil on uksed eraldi müügil :)

lambikesi tõime ka igasse tuppa ja meie perele kohaselt ei jää meil ühtegi juhet kuskile. Tänaseks vist ongi ainult üks lamp üles panemata

suure toa lakke tuli selle lamp. Ikeast ei leidnud me sinna midagi ja Eestis lambipoodides tundusid kõik lambid meile liiga kallid. Sellel ajal kui ma siis H&M-is tuhlasin leidis Kalle selle lambi Prismast :) Noh sealsetes Prismades on muidugi valik umbes 10 korda suurem absoluutselt kõiges, võrreldes meie poodidega…ok jäätist vist on meil isegi rohkem…aga sealt ta selle lambi leidis. Vaatasime ka lühtreid ja üks juba Eestis silma jäänud lühter oli seal ka müügil…aga komisjon otustas, et esialgu võtame selle.

Tagasi kodus leidsime selle lambi ka ühest uhkest lambipoest, aga nõks kallimalt ;)

vetsupotti pandi ka paika…meie vana laudpõranda peale on muidugi seda mõnus panna, kus lauad kõik erineva kõrgusega.

Ahjaa see ahi tuleb millegagi üle mökerdada, kindlasti keegi teab millega. Munavalgega, aga kas tuleb midagi juurde ka panna?

vannituba muidu…nagu oleks ja nagu ei ole ka. Iseenesest kui nüüd see suur puuplaat paika läheb, siis nagu polegi enam midagi jäänud. Täna läheb, siis on veel vaja ainult seinale 2 plaati ja vannialus ära krohvida ja värvida. Kõik muu on nagu tehtud. Kõik lambid on omal kohal juba :). Dushist juba vesi tuleb.

Ja puupõrand meeldib mulle väga. Läigib küll, aga selle eest ilus sile ja just täpselt seda värvi, mis ma tahtsin.

Ja jälle küsimus. Kas see lubivärv jääbki määrima? Praegu mul on selline tunne, et kui nüüd vesi seina peale peaks minema voolab värv sealt lihtsalt maha. Igatahes kõigi nende pindade pealt, kuhu ta minema ei pidanud (põrand, saunauks) tuleb ta väga-väga kergelt maha.

tadaaaa ja köök. Reedel toodi kohale ja laupäeva hommikul hakkas mees kokku panema.

eile tegi Liisu meile demonstratsiooni

need nö sahtlid on otse pliidi all ja sinna tulevad potid pannid. Hea kerge kohe kätte saada. Kuskilt ajakirjast silma jäänud mõte ;). Ja just, et sahtlid, mitte tavalised riiulid, kust tagant midagi kätte ei saa. Noh potte mul esialgu nii palju küll pole.

näete jah…siin ees nurga peaks kraanikauss olema ;)

toolid ootavad nüüd lihvimist ja värvimist …

puhkehetk

kabinetis riiulid ootavad raamatuid ja kunagi saavad uksed ka ette. Selle “lapsesõbraliku” lillealusega tuleb ka midagi ette võtta, peale selle et valgeks värvida ;)

õues see nö rukkilill hakkas ka õitsema. Muidu on seal naadivõsa ja ma ei kujuta ette kuidas seal midagigi kuskilt otsast kontrolli alla hakkab saama.Nii osav ma nüüd ka ei ole, et mitte käiva tite kõrvalt kõrgemat pilotaazi aiakujunduses suudaks esitada. aga küll jõuab…

maasikad näivad ka väga visad olema. Aastaid ilma hooleta, aga ikka tublid. Must kile, mille aukudest nad välja kasvavad on vist neile abiks olnud, et naat neid enda alla ei mataks.

seda põõsast on meil palju…mis see on ;)

kolme erinevat värvi sirelit on ka. Tumepunast tahaks veel juurde

igatsen meie nõmme mulda. Mis siis et liivane ja vaene, aga nii kerge ja mõnus kaevata. Kuidas ma seal mulla kergemaks saan?

vot selline päikeseloojang on meil ;)

Selle esimese pildi peal on näha kui hästi vaadata, et puule on punane rist peale tehtud. Ma siis helistasin keskkonna kaitsesse, et mida see tähendab…aaa, et need puud võetakse maha. Nad siis kohe uurisid asja ja õnneks on need puud muinsuskaitse alla ja sellises koguses neid sealt kindlasti maha võtta ei lubata. Transpordiamet, kes need ristid tegi on seal ikka väga julge käega neid jaganud…

Rubriigid: kodu korda. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

29 kommentaari postitusele Kodu korda 36

 1. ebe kirjutab:

  kui sul transat ikka pole, siis meie pereisa käib pea iga nädal soomes ja tuleb tagasi tühja autoga.

 2. Malle kirjutab:

  Iga postitusega muutub asi üha huvitavamaks :)
  Vaatasin neid toole ja esimene mõte oli helesinine…selline nagu maal vanaema juures aga teie peres saavad nad tõenäoliselt valge kuue :)

 3. Kairi M. kirjutab:

  Oh, teil on nii ilus seal.. Kraanikausi koha pealt saaks aidata alles jaanipäevaks, aga see jääks vist juba liiga hiljaks teie jaoks. Kogu aeg olen tahtnud küsida, et kas te teete enne seest valmis ja siis peale seda hakatakse väljast tegema? Viimaste piltide pealt ma mäletan, et väljast paistis ainult soojustus.. oli vist nii? Igal juhul edu!

 4. kristel kirjutab:

  väga tublid! ja see valgete õitega on tatari kuslapuu – Lonicera tatarica.

 5. Karen kirjutab:

  Iseenesest on ju olemas ka Ikeatrans (www.iketrans.ee) Ma olen sealt kaudu paar korda asju tellinud, toovad kiiresti koju kätte, aga siis tuleb muidugi arvestada lisaks transpordikuluga.

  Ja kui raamatute riiulisse sättimisega ei jõua tegeleda, võid appi kutsuda. See vaieldamatult mu lemmiktegevus. Pole ime, kui selle eest isegi palka saadud :)

 6. janne kirjutab:

  Väga ilus kodu tuleb Teil. ma isegi ei oska enam öelda, kas see ongi just minu maitse või erinevad pildikesed Sinu kodust ongi mu maitse kujundanud. Valge on lihtsalt nii ilus

 7. Eve kirjutab:

  kui päris aus olla, siis ma ei arvanud seni valgetest kodudest mitte kui midagi, mulle endale on alati värvid ja soojad toonid meeldinud :)
  aga see teie uus kodu… see tundub nii päikseline, soe ja kodune, umbes selline nagu Bullerby lastes võiks olla :)
  ja veel eriliselt fännan ma kööki, katusealust tuba, mosaiikpõrandat ja puudealleed!

 8. Brit kirjutab:

  Võib-olla keegi juba kirjutas, aga IKEAst saab koduukse juurde kaupa tellida. Kui teil mõni asi veel puudu, vaia, siis tasub ennast ära (arvestades, et IKEA kaup odavam sageli, kui siin nt..) http://www.tinko.ee on üks firma, aga teine peaks ka veel olema. Ise olen tinko-st 2x tellinud. See käib nii, et 1 päev mõtled, et võiks olla see asi ja u järgmine päeva lõunal on sul juba kodus olemas. Protseduur ise on lihtne, aga kodulehelt leiad kõik, mis vaja.
  p.s. puudeallee on väga lummav!

 9. Katariina kirjutab:

  Te olete ikka turbokiired.Täitsa supermänid ja -womanid! Nii saab veel teile jaanipäevalegi tulla :)

 10. maali kirjutab:

  ehh, hulk häid sõnu siin juba sõnutud. ma ütlen köögisahtlite mõtte kiituseks – mul säänsed juba miskit 5-6 aastat. täpselt samamoodi pliidiplaadi all, meetrilaiused. esimene ‘õhuke’ sahtel nugade-kahvlite ja kõige muu käepärase käibevara jaoks – põhivalik taldrikuid, küpsetuspaberi ja fooliumirull, noateritaja jms. viimased asjad seetõttu, et parasjagu jäi suurematest asjadest kriipsuke tühja ruumi sahtliotsa:)
  järgmine on suur sahtel, kus kõige sagedasemat kasutamist leidvad potid-pannid ja ühes nurgas (ruumikasutuse eesmärgil osalt) sinna mõõdult sobivad teise ešeloni valik taldrikuid ja kausse. kolmandas, kõige alumises suures sügavas sahtlis muud kola, mis suur ja raske aga aegajalt siiski vajalik.
  oehh, kui mõnus on kokkamise ja lauakatmise ajal sahtlitest võtta ja nõudepesumasinast tagasi laduda (see mul nurgeti lähedal).

  edenege kiiresti edasi:)

 11. Inga kirjutab:

  ahhh… see köök… just see köök on see, mille järele mina õhkan:)
  ja milliseid ilusaid-helgeid pilte sa hakkad selles kodus ringi jooksvatest lastest meile juba lähitulevikus läkitama…
  sellest tuleb ikka üks imeline kodu! õnnelikud lapsed, kes sellises kodus üles kasvavad – palun tehke vähemalt üks laps veel:) Poja võiks ju ka veel olla;)

 12. Anne-Mai kirjutab:

  Ilus, ilus, ilus! Köök on fantastiline, samuti valgustid, tegelikult terve kodu.

 13. Red Whortleberry kirjutab:

  Minul on ka samasugune kraanikauss, ning mulle jääb see keskmine vahesein ette – mitu uhket nõud juba ära lõhkunud. Ja valamusõelad ei lase vett ka läbi, seisavad niisama kõrval. Aga muidu ilus, muidugi!

  Kiidan valgusteid!!!

 14. Marit kirjutab:

  Appi kui kiiresti on juba nii palju tehtud!

 15. Mari kirjutab:

  Imekaunis ja mõnusalt põhjamaallik. Siin UKs on kohutavalt pisikesed majad. Igatsen avarust ja heledaid värve väga.. Aeg-ajalt IKEAs käime imetlemas ilusaid asju siin ka ja unistame :D

 16. KK kirjutab:

  Imeline kodu!

 17. geagea kirjutab:

  väga ilus :)
  meil tulevad ka sellised köögimööbli uksed :)

 18. Krentu kirjutab:

  Mulle nii meeldib köök. Ja kõik muu ka :) Lastel on kindlasti superlahe praegult seal ringi tuisata!

 19. Mari kirjutab:

  Mulle tundub ka, et see on ikka mingi kuslapuu.

 20. A kirjutab:

  mu meelest ei meenuta seal mitte miski mandlipuud, aga ega ma pole muidugi botaanik ka :P

 21. Kylli kirjutab:

  Tundub olema must kuslapuu, googelda Lonicera nigra ja vaata pilte.

 22. Köögikata kirjutab:

  Õis meenutab küll natuke kuslapuud, aga lehed ja oksakuju rohkem ikka mandlipuud. Ei tea nende kõiki liike-sorte ka.

 23. Kairi kirjutab:

  Oi, kui ilus ja mulle tundub, et Su blogist saab nüüd mu lemmik sisustusblogi!

  Meil on ka see kraanikauss. Kui Sa veel ei teadnud, siis igaks juhuks hoiatus, et see kraanikauss on väga õrn. Ma tegin suurt ahjupotti pestes kraanikausile väikse kriipsu ja täkke sisse ja need nüüd koguvad kergesti mustust. Kui vesi on rauane või lubjane, siis peab seda kraanikaussi pidevalt puhastama. Cifiga saab kergesti, aga kuna ma keemiat ei taha , siis puhastan sidrunhappega. Neutraalsete vahenditega kahjuks lubjarante ära ei saa.

 24. Kati kirjutab:

  Kas see põõsas mitte mandlipuu ei ole?!

 25. pille kirjutab:

  Mina ka olen täielik fännklubi :) ja mulle tundub ka, et vot nüüd läheb veel kõige põnevamaks. ja oi, ja ma vesise suuga vaatan neid raamaturiiuleid, raamatute riiulisse sättimine on raudselt mu lemmiktöö kolimisel :D

 26. A kirjutab:

  oh, ja vanni ümbrust tahtsim ka ka algul puidust. küll sai igapidi mõeldud ja kaalutud ja.. ja lõpuks ei julgenudki puust teha. plaatisin lihtsalt ära.

 27. A kirjutab:

  ohh, ma küll juba mitmeid postitusi aina imetlen, kuid nüüd alles hakkab ilusaks minema :)

  ja kraanikauss on meitel sama :)

  muld kergemaks? liiva tuleb sisse segada :). päris tõsiselt.

  ja lubivärv ei määri siis, kui ta on õigesti värvitud, s.t. pärast viimast kihti lubjaveega kinnitatud. kui lubjaveega ei kinnitata, siis jääb määrima. teine variant – kreidezeiti marmor-lubivärv ka ei määri :)

  ahju töötlemine – ainult munavalge jääb räigelt läikima. mul pottsepad soovitasid esmalt äädikalahusega üle pesta ja seejärel tõmmata üle vedela seguga, mis kokku segatud rasvata piimast, nendesamade ahjupottide peenest lihvimispulbrist ja soovi korral munavalgest. tumeda õllega võivat ka. aga meitele piisas äädikaveestki – läks nii kenaks ja ei määrinud enam. meile meeldis ja muu möglaga me seda enam määrima ei hakanudki.

  kas see mitte kuslapuu pole?

 28. Siki kirjutab:

  Oeh, kui ilus ja mõnus ja kodune juba! Nüüd läheb eriti põnevaks ;)

 29. Terje kirjutab:

  Nii uhke maja! Te olete suure töö teinud ja kõike seda suure auditooriumi ees! Kiitused.
  Edu liistudega!
  Kiiret kolimist!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.