Lill

kodu korda 45 … aknalauad

Teate see ehitus siin ei saagi mitte kunagi valmis. Ahhaaaa nüüd kõik naeravad :) Nimelt isegi kui sein on valmis tehtud, siis tuleb välja, et pärast seda kui aknalauad paika pannakse, tuleb hakata uuesti seinu parandama. Aga mis me siis tegime sellised munakoorest seinad.

Teine ja hoopis kehvemini läks meil pistikupesadega. Meie alles rohelised savikrohvi vallas püüdsime sellest hoolimata võimalikult palju uurida ja puurida.

Ikkagi leidus palju sellist, mida kas keegi ei osanud meile öelda ja meie osanud ka küsida. Tarmo, kes on tavaline küproki-ehitamise-mees, kasvab ja õpib ka koos meiega. Ja niimoodi tuligi välja, et isegi kui krohvitud sein on kenasti kindel, siis pistikupesadesse voolab liiv sisse ja üllatu-üllatus, pistikud lakkavad töötamast.

Kalle siis uuris, et kas kellegil pole kunagi siis sellist muret ette tulnud ja mis lahendused selleks oleks. Enamus vaatas imestunud näoga, aga lõpuks soovitati pesaauk seestpoolt ka ära värvida. Ma nüüd pole täitsa kindel, et kas see ongi see parim lahendus…äkki keegi targem teab, kuidas neil tehtud on?

Kindluse mõttes otsustasime, et teisel korrusel püüame lihtsalt vältida savi sisse pistikute panemist…igaks juhuks :)

Aga aknalauad… need tegi meile S ja meie uhkest lauavirnast võetud laudadest. 7cm paksud ja väike soon sees nagu vanasti.

Värvimise osas lähevad meil S-iga arvamused veel lahku. Tema nimelt paneks värvi nii vähe kui võimalik ehk siis üldse mitte ja kohe kindlasti mitte nii paksult nagu mina tahan. Puumeeste asi :)

Vannituppa ostsin ka “vaasikesi” ehk siis kastid kuhu laste mänguasjad sisse käivad.

Hetkel aga pannakse õue akendele …ümber. Kuidas neid nimetataksegi liiste?

Lõpuks saab siis tellingud maha võtta ja maja näeb päris maja moodi välja :)

ja selle esimese pildi kohapealt ei saa jätta märkimata kodus töötamise võlusid – sellist valgust sügisel õhtul koju tulles enam ei näe ;)

Rubriigid: KODU, kodu korda. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

10 kommentaari postitusele kodu korda 45 … aknalauad

 1. Marilin kirjutab:

  Me läksime “paha” peale ning p.pesade toosid kinnitasime ümbertringi hoopis nn elektriku-kipsiga. Ning savikrohvi jäi ainult pealmiseks kihiks.

 2. A kirjutab:

  meil ka need plasttoosid seinas ja pistikupesad-lülitid tooside sees, aga ei pudene küll midagi. äkki on teil krohv siis liiga lahja, s.t. liiga palju liiva ja liiga vähe savi? või pole armeeringut sees? ta ju ei tohiks sedaviisi pudiseda.

  kuigi põhimõtteliselt see idee, et võtta pistikupesa/lüliti toosist välja ja silikoonida toosil seestpoolt avad ära, tundub päris ok.

 3. Sille kirjutab:

  ups, ma blond sain jah valesti aru kõigest. meil nimelt selised 3 cm seina pinnast pistikupesad ja juhtmepundar selle sees, st arvasin et on nii, pärast mees ütles et meil samamoodi need plastikust karbid seina sees. :D et kahekordne blond!

 4. Siiri kirjutab:

  Panen nüüd kirja, mis minu meistrimees pakub(ta ka ei tea täpselt).
  Äkki töötab, kas silikoon või muu hermeetik. Need augukesed sealt juhtmete juurest püüda silikoonida. Enne on muidugi vaja nakkumiseks jälle pind vaja väääga puhtaks saada… Kõige parem on natuke uuesti lahti lõhkuda, sest väljast poolt karpi on seda parem teha ja savikrohviga ei jää parandus pärast ka näha.
  Äkki müüakse kohe selliseid tihendi moodi asju või saab isoleeriga ise sellise tihendi krutitada. Selline mõte siis :)

 5. krista kirjutab:

  ma nüüd äkki ei seletanud õigesti. Pistikud on meil ju kõik ostetud ja need on sellised, mis käivad seina sees.
  Selleks, et pistik seina sisse panna, pannakse siin kõigepealt üks topsik. See topsik on plastmassist ja aukudega, kust siis juhtmed sisse tulevad.
  Savikrohv on aga mitu cm paks ehk siis selle topsiku ümber on ta ka. Ja niimoodi sealt seina seest sees pudi läbi topsiku augu juhtme kõrvalt pistiku sisse lähebki.

  ohhh… meil ei ole mitte ühtegi täiuslikkult töötavat/paigaldatud pistikupesa krohvi sees…igalühel on mingi jama…

 6. soodomakomorra kirjutab:

  neid liiste kutsutakse silmameigiks.

 7. Külli kirjutab:

  eks tule külla ja vaata kuidas meie pistikupesad saviseinas on :)

 8. Sille kirjutab:

  ma ei tea kas sellest nüüd kasu on aga meie tegime hoopis nii et ostsime vanaaegsed portselanist pistikupesad ja seinalülitid, abikaasa lõikas õhukesest puitplaadist kettad välja, õlitasime need sobivaks põranda tooniga ja juhe lahe tulemus jäi. siit saab aimu, sama firma asjad ostsimegi aga ei näinud mõtet osta nii kalleid kettaid mis saaks ise meisterdada: http://www.fontini.com/eng/producto/garby_colonial/index.html

 9. Heiko kirjutab:

  Meile soovitas põhutööde juht just pistikupesad savi koogikestega ümbritseda… kas see oli nüüd savikrohvi või põhu pärast, ei saanudki aru. :S

 10. Sinitihane kirjutab:

  Ma küll ei ole mingi asjapulk ja teadja selles vallas, aga kas pistikupesade puhul lihtsast pahteldamisest ei oleks kasu?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.