Lill

kolm tuba

Kalle ütles eile, et ma ei ole kunagi rahul :) Kui üks probleem ära kaob, siis juba paistab silmapiirilt järgmine. Küll ma olen enda peale pahane ja siis jälle teiste peale ja kui muud ei ole, siis ilm ikka on. Äkki on see hoopis positiivne omadus – siis on mida parandada koguaeg. Elu peab käima, ei saa midagi nii, et õnnis lummus on kuskil alates homme hommikust. Sest tegelikult ma tahtsin ju positiivsetest asjadest rääkida. Mis siis, et see remont ei käi niimoodi nagu telekas, kus sellise remondi tegemine käib kolme päevaga, aga kõik, mis tehtud on ju lahe. Kui algul ehitaja ütles, et ehh siin läheb 7 nädalat…7 NÄDALAT…mis mõttes…7 nädalat kolmes toas, siis nüüd peale nelja nädalat tundub see seitse ikka vägagi lühike aeg. Ok terve nädala olime ilma ehitajata ja edasi on tal kah mingi teine ülikiire ja palju tähtsam töö, aga seda me teadsime juba enne, et meil saab ta olla ainult siis kui kuskil mujal tulekahjut ei ole. Küll aga on meil töid, mida peab keegi teine tegema ja kui me ikka oleme kärsitud, siis on ka töid, mida peab keegi kolmas või neljas tegema, Kallest rääkimata.

Ikka mõtlen, et kellele neid meie remondipilte vaja läheb, aga tuli välja, et mulle endale. Vaidlused, kus argumentide tõestuseks on pildimaterjal olemas, on palju lihtsamad vaielda. Millal pandi see, kust alustati, kuidas lõpetati jne jne…

ja nüüd siis pildimaterjal…

Liisu toas pole palju muutunud. Krohvija käis ja viskas esimese kihi peale. Sama krohvija, kes meie magamistoa ja Ketlini toa tegi ja hästi teeb ;). Kui krohv saab peal, siis on veel vaja ahi korda teha, põrand lihvida ning värvida-värvida-värvida ja natuke tapeeti… ja ongi kõik :) …ahh liiste tuleb ka panna…

Kärduka tuba on üks suur kompromiss. Kuna algul oli plaan teha ainult üks tuba ja siis see plaan tundus nii mõttetu ja kolm tuba ei tundunud ka rahaliselt nii kallis, siis ahh teeme juba kõik. Ning siis tuli elu ette. Kuidas teha, kas nii, et ehitajal lihtne ja mõnus ja nii nagu ta on harjunud tegema või nii, et on keeruline ja raske. Kust maalt võin mina kobiseda kui mulle midagi ei meeldi või ei sobi. Noh ma tean küll – üldse mitte. Ma teen ju ise ka tööd ja ei kannata samamoodi kriitikat :), aga ikkagi….Eks meiega ole ka keeruline. Mina kõva häälega seletaja kõrvale jättes, siis me mõtleme ju sada korda ringi- õnneks küll enne kui labidas maasse lüüakse, aga ikkagi. Ehitaja teeb väga korralikult, ta lihtsalt ei taha, et koguaeg ümber mõeldakse ja tal makroflexi kuskile lasta ei lubata :)

Otsa seina sai siis krohv ja alla laudis, mille ette tuleb radiaator. Seintesse läks nüüd tavaline küprok, mis ju iseenesest ei ole halb ja vasakpoolse sein taha saab piiluda kah ;) Jääb veel parempoolne sein, aga ma usun, et see on ka ok…sest teiselt poolt on selle seina peal ju see ökoplaat. Lakke tuleb laudis, mida veel pole isegi mitte ostetud, aga vähemalt on valitud. Seina tuleb tapeet. Tegin igast nurgast pilti ka :)

seal väikse ukse taga on riidekapp…või siis Kärduka peidukas ;)

Vannitoas mõtlesime kõik ringi…noh mitte päris kõik :). Kõigepealt seal paremal nurgas on peldikutoru, mis läheb üles katusele välja. Sealt edasi tuli mõte, et tooks selle laudise seinast eemale. Hea asju peale panna. Vasakule poole tuleb pott ja selle eest tuleb ka meetri jagu laudist seinast toa poole, et kohe uksest sisse tormates ei näe, et keegi potil on. See peaks tulema selline seestpoolt riiulitega…wc paberi hoidmiseks. Vasakule tuleb kraanikauss koos kapiga. Kuna kapp on Massul, siis me ei tea veel kui pikalt seda laudist peaks olema :) See uks seal allpool on Kärdu toa kapiuks, mis tuleb nats lühemaks lõigata ning nendele laudadele neid faase laseb Kalle siin kohalikus puutöökojas lõigata.

dushinurk tuleb siia ja selle taha peaks tulema laudsein. Need lauad ootavad kah veel värvimist ja laudsein läheb kuni palkseinani välja. Radiaatori, mis enne oli akna all, tõime nüüd siia seina peale. Ongi palju parem, sest rätikud peaks just sinna kohale kuivama tulema ning aknast on mõnusam välja vaadata.

Olime kahevahel, kas teha õue klaasveranda või ülevalt toad. Praegu sai ülemise kasuks otsustatud, aga vundament sai tehtud. Äkki ikka kuidagi venitab ka kevadel puust terassid välja, sest ilma vundamendita oleks neid olnud tobe teha, aga samas need terassid ei segaks seinte ehitamist :) ning millal ükskord need seinad tulevad….eks ikka siis kui ma viking lottot mängima hakkan :)

Rubriigid: minu kodu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

3 kommentaari postitusele kolm tuba

  1. Piret kirjutab:

    Edusammud on lausa 7 penikoorma saabastega astutud. Tublid. … kas kõik muud plaanid ka ümbernurga ja keerulised tulevad;)

  2. Kairi kirjutab:

    Krista, paluks siis järgmisel suvel jälle külla kutsuda eks ;). Eelmisest korrast on juba nii palju möödas. Ma juba siis ahhetasin-ohhetasin, kui ilus teil on ja aina paremaks läheb. Väga tublid!

  3. reet kirjutab:

    Tere, olen ammune salapiiluja. Ilus blogi, ilusad pildid. :) Meie vannitoas on täpselt samamoodi laudis jupp maad seinast eemale toodud, umbes sama kõrge ka, ainult pruuniks peitsitud, mitte valge. Tõesti on hea asju peale panna. Kassile ka meeldib, see vahel lesib kempsus laudise peal ja katsub käpaga potilistuja kukalt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.