Lill

Kolmapäev 3

Jaaa jaaa juba juhiti tähelepanu, et eelmine kolmapäev jäi vahele. Noh mul hea vabandus, sest tolmu oli maja ääreni täis :) Meil käib nimelt kamina ehitus… aga alustame jälle ülevalt. Kapp kolis ka ajutisest kohast meie magamistoa ukse taha paremasse kohta. Esialgu lähevad sinna kõik tüdrukute kleidid – nii kaua kui nees sinna mahuvad :) Mulle hirmsasti meeldivad täpid ja tänu sellele rohelisele leiule saab nüüd laste mängutuba omale rohelised padjakatted-ükspäev :)

ja kui juba rohelisteks läks, siis täpitasime Kärduka ka ära. Põhjus lihtne – tuulerõuged. Põeb kergelt ja täna neljandal päeval pole uusi täppe tulnud ja sai jälle lapsed tööle rakendatud :))))) …tegelikult tundub meie peres, et mida vähem sundida, seda rohkem teevad. Liisu koristab kohe väga hea meelega..ja Ketlin on juba oma esimese õhtusöögi perele ka valmistanud :)

Keskel Ketlini roheline täpijoonistus

Ja nüüd siis kamin. Juba enne kui raha paistma hakkas, otsis Kalle internetist, et millist ja mida me siis teha võiks. Esialgne plaan oli valmiskamin, aga see poleks meile sobinud kui valatud. Natuke soovitud suunamist, sest ma ju ikka oleks väga tahtnud ümmargust valget pottahju, jõudsime eelarve kompromissile, et teeme siis kandilise ja kamina.

Eriti kindel oli see otsus sellel hommikul, kus öösel oli elekter ära läinud ja allkorrusel hommikuks päris jahe. Esimese asjana tundsime puudust kiirest soojast ja üks lahtine kamin tundus sellel hetkel kohe hädavajalik. Kuna me pole ka erilised ahjukütjad, siis tundus järjest enam just selline valik meile sobiv. Kuigi algul tundus, et see peaks ju nüüd küll tulema vähemalt poole odavam kui meie ahi, siis päris nii see ikka ei tule. Kalle valis potid ja natukese vaidluse tulemuse sai ka natuke nikerdusi. Väikeseid kummalisi venitusi on ette tulnud, aga töö on korralik ja kui kõik plaanitult läheb, siis peaks homme tuli kamis olema!

ja kohe pärast seda võetakse ette väikesed krohviparandused enne kui sein kokku kukub :) Nimelt meie maja oli siiski paar aastat tühjana seisnud ja tuul käis läbi ning seina sisse sai akna asemel rõduuks ja üks mäda palk äravahetatud. Nüüd me loodame väga, et sein on selgusele jõudnud, mis asendis ta järgmised aastad veeta plaanib ja meie krohviparandused õigustavad ennast. Tähtaeg on ka – ma loodan, et oma sünnipäevahommikul bullerby laste Liisa näol teha üllatunud näo kui ma suure toa diivani pealt ennast hommikul leian :)

Rubriigid: minu kodu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

4 kommentaari postitusele Kolmapäev 3

 1. agne kirjutab:

  meil palkseinu pole aga puitsõrestikuga majas pole küll lootustki, et seinad kaks aastat järjest ühte ja sama kohta armastaksid :)meil terve ülemine korrus pragusid täis.
  Pildid Liisust on lihtsalt helged!

 2. soodomakomorra kirjutab:

  Ma mäletan, oma eelmises elus, eelmise majas, kuidas palgid hakkasid öösel vaikuses oma elu elama.
  Alguses oli hirmus, hiljem harjus ära ja lõpuks hakkas kohe päris meeldima.ahjsu praksuv tuli või vee voolamine, selline rahustav. nagu keegi oleks kodus.

 3. Heiko kirjutab:

  ma kardan, et palkmaja puhul sein ei jõuagi selgusele, kus ta olema peaks. Palgid pidid olema säärased isepäised ja liikumisvabadust soovivad tüübid. Umbes nagu malakad (Olimar Kallase koomiksitele viidates) ;)

 4. Köögikata kirjutab:

  Ohh, küll need laste toimetamise pildid on lahedad ja armsad! Kamin on nii suursugune, et ma ei julge tema kohta midagi iitsatadagi – kõik kiidusõnad tunduvad liiga labased olevat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.