Lill

Kuidas meil jõuluvana käis

Meil on üks tuttav jõuluvana. No ja loomulikult peab tema siis meest tegema :).  Tavaliselt käib meil jõuluvana minu vanemate juures. No ja nüüd kui kõik neli peret siin koos elavad, siis muud varianti ei tulnud isegi kaalumisele.

Kõik algab sellest, et ema teeb meil siin süüa. Tal on alati nii palju teha ja aastatega oleme saanud eru, et ega meie suurt kuidagi aidata ei saa. Meie siis korjasime kogu oma pere auto peale ja käisime Kaarli kirikus perejumalateenistusel. Ema-isa mul käisid kah Kaarli kirikus, aga hiljem, ikka sellisel jumalateenistusel, kus trügida saab :)

Sellel ajal kui ema-isa kirikus olid, käisid kõik teised pereliikmed uste vahelt piilumas, et millal pidu hakkab…ja lõpuks ta siis hakkas ka. Aga nagu nende suurte inimestega on, kui nemad lõpuks laua taha istuvad, siis ega nemad ju sealt enam naljalat üles ei tõuse. Nii me siis ka pidime hakkama varsti vaikselt jõuluvana utsitama, et äkki ikka ta nüüd juba tuleks.

Ja siis ta tuli…laste suure kisa ja kiljumise saatel ja kui palju kingitusi talv eel oli…ei mahtnud need kuidagi ühte kotti ära. Jõuluvana oli meil nalja mees…enamus naljad tundusid küll ainult suurtele inimestele naljakad…siis lapsed vaatasid kummalise näoga…aga noh mõni nali ikka lastele ka :)

Esimesed 2 kingitust olid Liisu nimega ja kuna ta vist eelmist korda hästi ei mäleta, siis ei julgenud tema kohe ette astuda. Seda armsam oli oli aga see, et kui ta juba oma kolmandale pakile järele läks, laulis ta omaalgatuslikult jõuluvanale põdramaja. Tema repertuaaris on aga peale selle laulu ainult üks laul veel ja nii sai ta kõik kingid pärast seda patsu eest.

Ketlin aga laulis ja laulis ja laulis. Mõne laulu esimese salmi järel ütles jõulyuvana stopp…pärast laulad edasi :). Kärt oli väga viisakas ja pool jõuluvana visiidist magas teises toas…no ütleme et üks tubli 15 minutit, aga asi seegi. Tema ei laulnud aga midagi ja sai omad kingid niisama kätte.

Minu ema, kes tegeles kingituste järjekorda panekuga küsis aga korra imestunult, et kas mulle ei olegi midagi. Nimelt oli meil kokkulepitud, et suured inimesed teevad ise omavahel ja lastele teevad kõik ning kui keegi tahab, siis võib veel midagi kotti panna. Mina omast arust olin küll hea laps olnud ja kirjutasin kirja jõuluvanale ära ka…nii et :)))

Ja siis ehmatas jõuluvana ka ära…ohh ja aaahhh ja mõtles natuke ning ütles siis, et ta peab nüüd vetsu minema…ja keegi ei tohi kaasa tulla :) …. Vend mul veel tegi nalja, et pange tähele, et varsti tuleb paberit küsima ja mainib muuseas, et ta harjunud pakkepaberiga !

Aga jõuluvana tuli tagasi rahva raamatu kilekotiga ja poetas selle siis teiste hulka :)

Ketlin küll mainis mulle, et jõuluvana on nii issi häälega, aga teemat edasi ei arendanud ja kui ühel pakil oli Kalle nimi peale, siis jooksis küll teda otsima, aga tuli kiirelt tagasi ja ütles, et pole teda…ja siis sinna see jäi :) Nüüd ei teagi, kas ta siis sai aru või mitte ….

Ära minnes tegi jõuluvana juba vana nalja…nimelt läheb ta ära ja siis tuleb uuesti tagasi ja hakkab otsast peale…ooi tere, tere, kas siis peres häid lapsi ka on …..

Kingitustest nii palju, et paar tundi pärast jõuluvana minekut leidis Liisu, et tal 3 kingitust on veel lahti tegemata ja Ketlin oleks tahtnud kõiki Liisu kingitusi endale ilma enda omadest loobumata…mine siis võta kinni …

Järgmiseks aastaks on meil jõuluvana tellitud, aga sinnamaani hoian ma teda ainult endale ;)

Rubriigid: kõivud. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

3 kommentaari postitusele Kuidas meil jõuluvana käis

 1. Sigrid Mets kirjutab:

  Nu Mattias oli eelmine aasta peaaegu 3 ning kui jõuluvana küsis, kus vanaisa on, siis näitas Matu näpuga jõuluvana poole:D See aasta me enam ei julgenud riskida :D

 2. kristel kirjutab:

  see “väga issi häälega jõuluvana” tuletas mulle meelde, kuidas meie pereisa 2 aastat tagasi meil jõuluvanana üles astus ja sel ajal 4-ne Kim tegi sarnaseid märkusi pärast jõuluvana lahkumist. järgmisel aastal jättis jõuluvana ainult koti ukse taha ja 6-sena ei tuleks selline “kodukootud jõuluvana” enam kõne allagi, nii et nüüd ja edaspidi käib meil ainult PÄRIS jõuluvana:)

  kõike ilusat!

 3. p6rgukiz kirjutab:

  Küll teil on pere peale palju lapsi :) Lahe :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.