Lill

kuidas päriselt käib

Ma mäletan kui meie abiellusime, siis ma päris siiralt mõtlesin, et vot nüüd see fotograaf peale meie pidu läheb koju ja ok järgmisel päeval äkki tahab puhata, aga kolmandal päeval ju ikka hakkab juba meie pilte tegema ja noh neljandal päeval hakkasin juba nihelema, et kuidas ometi pilte pole ja nädala pärast olin juba paanikas, et nüüd on midagi nässus :)  Me ju enne polnud niimoodi fotograafi juures käinud ja ei teadnud üldse kuidas need asjad käivad. Tänaseks tean, et issanda loomaaed on nii kirju ja tegijaid on seinast seina. Kui pulmapildistamine on selline rohkem hooajaline ja osad, kes ikka tõsiselt sellele pühendunud on, nendest osad teevad näiteks nii, et suvel ainult pildistavad ja kui hooaeg läbi saab, siis hakkavad tõsisemalt vaatama, mis nad siis kokku kogunud on. Vähemalt interneti kaudu tundub, et mõned kiusupildid kliendid ikkagi saavad enne talve, aga saate isegi aru. Kuna minu suured lemmikud on lapsed ja pered, siis pulmad on ainult osa minu tööst. Mis hetkel tähendab seda, et nädalavahetustel pulmad ja nädala sees pered. hmmmm…ja millal ma siis töötlen :) Vahepealsel ajal. Kogun aga pilte kaustadesse ja kui vaba hetk tuleb, siis muudkui teen. Ja mis see siis tähendab. Tähendab seda, et ühtegi tähtaega lubada ei julge, naljaga pooleks luban jõuludeks ;). eks sellel ole ju kaks otsa. Ära siis võta nii palju tööd, et homseks valmis ei saa, aga mulle meeldib ju suvi ja õuepildistamine palju rohkem kui novmebris meie polaaröös päikest otsida. Aga millal ma siis puhkan. Kah vahepeal. Kui kalendris pildistamist pole, siis on just sobiv hetk näiteks lastega loomaaeda minna. Nemad ongi mu puhkusetäide.

Kui ma siin kodus mõnukord hädaldan, et ma tahaks ka nädal aega järjest magada, siis Kalle naerab kõrvalt, sina ja nädal aega. Tahaks näha. Ma tean jah tegelikult. Ükskord kevadel olid mul kõik tööd ühel hetkel tehtud ja siis oli paanika, et mis nüüd küll saab :)

Mis ma tahtsin öelda, et kui nüüd keegi loeb ja tahab tulla minu juurde veel suvel pildistama, siis teeme ära, aga kui ta tahab ka siis nädala või kahe või kolme pärast kindlasti pilte kätte saada, siis :)  Ma tean vähemalt ühte fotograafi, kellel on alati sama päeva õhtuks kõik tööd ka töödeldud. Üks suvi me töötlesime hommikuti nö koos, tema omas kodus ja mina omas…alustasime kell 5 hommikul :)

Ja kui ma tulen pulmast, siis  suure tõenäosusega ma lähen järgmisel päeval jälle pulma ja siis kui ma kolmandal päeval võib-olla hommikul magan, siis õhtuks olen ennast kellegile lubanud ja nii ta läheb. Minu lemmikud teevad aga beebisid juurde ja teised ei suuda lihtsalt ilma minu kaamera eest läbi käimata oma suve veeta ja minu töö ongi mu puhkus :) …. kui need plaadid ainult ise valmis saaks. Ei jõua ära oodata kui siin mõni laps nii suureks kasvab, et ta seda tegema võiks hakata :)

Aga see, et pildid natuke ootavad on iseenesest väga lahe. Ükspäev ühe fotograafist sõbrannaga arutasime, et kaua me veel ootame, et mitte moega kaasa sõita ja andsime alla :) Tõmbasime oma piltidelt ka musta värvi maha ;) Mulle ju meeldib nii ja teistele ka….kõigile meeldib…

Ma ei väsi ka kordamast, et mida rohkem kohtume, seda rohkem mulle meeldib…meil oli siis nüüd ametlikult neljas kohtumine, aga ükskord ma nägin neid metsas kui ma juhuslikult fotoaparaadiga mööda jalutasin ;) …. ja mu lemmik – kodupildistamine…

ehh ma vaatasin, et piltide järgi on mul praegu tähtaeg peaaegu kuu pikkuseks veninud…ja eelmine aasta ma vist sain kuskil oktoobris jälle järje peale :) ehk siis paar tööd oote järjekorras…mitte nagu praegu…ma parem ei ütle :)

Kuidas saab siis mäletada milline kodutänav kunagi oli, kui sellel pilti pole tehtud.

Rubriigid: õues, pered. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

5 kommentaari postitusele kuidas päriselt käib

 1. Krista kirjutab:

  eks see ole selline kahe otsaga asi. Eks neid heledaid ja helgeid pilte tegid ka mingi hetk väga-väga paljud tegelikult. Kellel kui palju aega ja tahtmist teiste töödega kursis oli olla. Teine asi on, et heledate ja helgete jaoks peab ka vastav tasut olema. Jah enda kodus, kus mul on valged seinad ja diivanid, eks ole ka need pildid ikka edasi valgemad, aga kui taust on juba nii roheline ja lilleline ja mood tugevalt kaasa veab, siis :).
  Ma olen alati helgust pidanud rohkem tundeks kui värviks pildil ja seda ma küll oma piltidelt ärakaotada ei tahaks…

 2. Endine klient kirjutab:

  Mis sellest ilusast heledast helgest pildistamisstiilist sai? Minu arvates see just eristas Sind teistest fotograafidest positiivses mõttes.
  Praegune mood millega kõik fotograafid kaasas käivad, et teeme selliseid imelike värvidega ja häguseid pilte, üldse ei meeldi :(

 3. Elery kirjutab:

  Tuletan meelde, et viimane kord, kui sa endale väikese puhkuse lubasid, siis sa jäid haigeks. See ei sobi sulle :)

 4. Mari kirjutab:

  Nii õige jutt. Ma lausa ootasin seda. Just seda tähtaegade osa ja eks moege läheme lõpuks kõik kaasa ;) Lahe!

 5. Sigrid kirjutab:

  Krista, natuke on see liialdus ikkagi, et alati sama päeva õhtuks:) Samal päeval töötlen pildid ära haruharva. Aga tõsi ta on, et kiiresti oma pildid meilt kätte saab, enamasti läheb aega alla nädala:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.