Lill

lapsed

Detsember on meie peres kõige tihedam kuu. Kõige pealt on maja ja hoovi vallutanud päkapikud, kes luuravad päeval ja ööl, nii et isegi rahulikult jonnida ei saa. Seejärel on rohkem kui pooltel lastel sünnipäevad :) Detsembris küll sellised väikesed ja ainult meie pisikese pere keskel. Edasi jagame ära meelelahutus graafiku, et vähemalt üks lapsevanem jõuaks kõigile laste jõulupidudele ja tundub, et see üks olen mina. Vähemalt kolmel päeval on juba 2 pidu ja ohh õnne nende kellaajad ei kattu ja paar täitsa vaba õhtut on ka veel :). Kui aega üle jääb, siis töötab peas päkapikk, kes peab välja mõtlema, mida päkapikud tuua võiks, sest iga vähegi pähe tuleva soovi võib kusklt mänguasja kastist leida ja komme korjatakse meil igal õhtul taskutest suure peoga, kus-kes-mis puhul jagas ja kuigi lasteaias ei jagata, siis ikka on neid palju…Ketlin ja tema salapärased austajad ;)

Noh ja siis tuleb päris jõuluvana, mis siis, et ta ka argipäeviti meil siin kodus elab ja kõik see lõppeb vana-aasta peoga.

Kuigi viimasel ajal kõik lasteaia peod on mul möödunud ilma fotokata, siis kodus ikka teen pilti ka :)

Alustame siis Liisu sünnipäevast…

Tema teadis kahte asja, et lasteaeda tuleb tort viia ja kingituse saab ikka ka. Mida, seda tema ei teadnud ja pika uurimise peale, ta ikka arvas, et mingi joonistamise asi võiks olla. Saigi. 7 aastane Liisu on ikka super inimene. Suudab hommikust-õhtuni ainult positiivselt üllatada ja ma olen täiesti kindel, et meie perre saadetigi ta just sellepärast, et me kõik näeks, kui hea inimene meist igaüks olla võiks. Mingi väike oma maailm on tal ka ja sinna pääseda on ikka päris keeruline ja uksekoodi peab ikka ise ära arvama, mitte, et ta sind kuidagi aitaks.

Ketlini sünnipäev on täna. Tänu päkapikkudele sai tema sünnipäeva soov meie jaoks palju lihtsamaks ja fb sõprade abiga saaks öökapi raamatute hunnik nii kõrge, et see läheks ümber, aga alustame ladumist :) 9 aastane Ketlin on ilus tark ja osav  ja kohe päriselt :) eeskujude nimekiri on pikk ja tema enda fännklubi suur. Tundub, et tema jaoks tuleb käed pikalt seista, kas siis selleks, et jalgadest kinni hoida, et liiga kõrgele ei lendaks või kinni püüdmiseks  kui kukkuma hakkab.

ja siis on meil veel Kärdukas, kes peab kahe suurem õe kõrval särama ja oma kohe leidma. Õed on vanemad ja targemad ja neil on juba suht kama sellest, kas nemad saavad lifti nuppu vajutada või esimesena uksest sisse minna ja hea meelega juhivad siis Kärduka tähelepanu sellele, et ta kõige tähtsam on ja tal on au kõik tähtsad toimingud läbi viia. Eks kõige raskem tal nende sünnipäevade ajal ongi aru saada, et kuidas on see võimalik, et kogu maailm ei imetlegi teda. Tema kui superstaar tahab, et tema fännklubi kummardaks teda hommikust õhtuni ja punane vaip rulluks tema jalge ees igal sammul. Eks me kõik siin loodame, et homme on ta targem ja tegelikult ta teab küll kuidas päriselt meeldida ;)

Kärt lahkumas Ketlini õnnitlemiselt…

päkapikud, päkapikud…tänu neile saab õhtul magama ja hommikul üles, aga Kärdukas oma haugimäluga unustab ju koguaeg ära, et nad vaatavad ja siis peab seda pidevalt meelde tuletama. Mul on tunne, et päkapikk on sõna, mida ma kasutan detsembris kõige rohkem. See sobib absoluutselt igasse lausesse :). Kuna ma olen vaadanud läbi umbes tuhat lahedat ideed, mida täiuslikud emad suudavad detsembrikuuks välja mõelda, siis eks mul ole raske sellega leppida et ma ei ole täiuslik ema. Selle asemel, et ise õmmelda lastele lahedad jõulusokid ja seda näiteks augusti keskel, seisin mina 30.11 keset kaubanduskeskust ja ei osanud enam midagi teha. Mis mõttes ei ole keegi veel selle peale tulnud, et sellised sokid valmis teha ja müüki paisata…parim, mis ma siis leidsin oli imepisikeste taskutega kalender. Vähemalt mätshib meie koduga, mis siis, et sinna midagi sisse ei mahu. eee midagi ikka mahub, nimelt kirjutab mitte just eriti tark päkapikk sinna kirju ja teised päkapikud peidavad midagi kuskile ära. Vihjed on kirjas.

ohh seda pettumust kui ta toob kommi…mõttetu päkapikk. Selle asemel, et iga päev Lego friendse tuua.

No ja kui nad juba kõik koos olid, siis tegime natuke poosetamise pilte ka ;)…hommikul vara ja pidzaamades :)

tee ilusad suured silmad ;)

Rubriigid: Kärt, Keit Liis, Ketlin, Krista. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

2 kommentaari postitusele lapsed

  1. Fotograaf kirjutab:

    Nii armsad pildid :)

  2. Karin kirjutab:

    Iga kord, kui Sa Kärdukast kirjutad, ma naeran kõva häälega, sest loeksin nagu Irise kohta :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.