Lill

lasteaialaps

Ükskõik millisesse lastega pere blogisse ka ei piiluks, pea igalt poolt leiad mõne lasteaiaga seotud postituse. Täpselt samamoodi on paljudel emadel msn-i nimetaha ilmunud märksõna lasteaialaps.

Nii ei saa ka mina oma panust jätta andmata :)

Kui Ketlin esimest korda lasteaeda üritas minna, siis oli ta täpselt sama vana kui Liisu praegu. Meie arust oli ta siis piisavalt vana ja arukas juba – oskas ise süüa, peaaegu sai ennast ise riidesse, rääkis juba lausetega. Õnneks talle ei meeldinud seal ja kuna meil ka suurt vajadust ei olnud, siis oli ta koos minuga veel aastakese kodus.

Järgmine aasta, kui ta oli juba kohe-kohe kolm saamas, läks ta juba rõõmuga. Ja terve see aasta oli talle puhas rõõm. Alati ei pidanud minema, mõnikord sai minu ja Liisuga laulutunni päeva ka teha. Ja kui läks, läks alati rõõmuga. Kevadel oli tal aga seal lõpetamine, sest tegelikult oli see ikkagi sõim :) ja nüüd sügisest tuli minna uude lasteaeda.

Terve suve pidime seletama, et ei veel ei hakka lasteaed, lasteaed hakkab sügisel. Kas homme on juba sügis? … jne. jne.

Ükskord augusti kuus läksime terve perega vaatama, et milline see lasteaed siis on ja suur oli Ketlini pettumus, kui selgus, et ta ei saagi sinna veel jääda, vaid peab ootama 1.septembrit.

Teoreetiliselt oleks ta sinna küll saanud juba minna, aga see oleks tähendanud topetl harjumist, sest algul oleks pidanud olema teisest rühmas.

Nüüd siis kui kuupäev oli kirjas, tuli kalendrist vaadata, et mitu päeva veel siis…..Kuni ma ühel päeval eelmisel nädalal juhatajale helistasin ja küsisin. et millisesse rühma siis Ketlin tuua tuleb. Selgus aga, et kui Ketlin tahab, siis võib ta juba tulla kasvõi homma ja seda lauset ei pidanud Ketlinile kaks korda ütlema.

Talle ikka tundus see 01.09 palju kaugemal kui homme ja parem valida siis see esimene variant.

Lasteaia pluus ja sokid olid juba ammu välja valitud ja niimoodi hiirvaikselt nagu ta juba ka eelmisest aastast harjunud oli, nad järgmisel hommikul lasteaeda läksidki. Mina istusin kodus ja ootasin ärevalt telefonikõnet, et just praegu on Ketlin avastanud, et see lasteaed ei ole ikka nii tore kui see eelmine oli.

Sellist telefonikõnet ei tulnud ja peale lõunasööki läksime siis talle järgi. Eest leidsime üliõnneliku Ketlini, kes oli juba riidest lahti ja valmis magama minema ja suur oli tema pettumus, et ema ta ikkagi sealt nüüd ära viia tahab. Liisu samal ajal vana kombe kohaselt võttis ruttu jope seljast ja tossud jalast, sest see on ju nüüd see aeg, kus tema võib nii kaua rühmas mängida, kuni Ketlin riidesse paneb.

Täpselt sama sõõmsalt läks ta ka järgmisel päeval ja ma andsin lubaduse, et järgmisel nädalal võib ta ka magama jääda. Reedel piilusime akna tagant kuidas Ketlin lõunat sööb ja oma uute sõbrannadega jutustab.

Igati uhke ja õnnelik, et ta nüüd seal käia saab.

Vot niimoodi algas meil nüüd siis lasteaed. Ei saa jätta märkimata, et just praegu oleks ka see nö ametlik aeg, kui ta peaks lasteaeda minema, sest tema on ju see laps, kes ka kooliminnes kohe 8 aastaseks saab ja ongi teistest vanem.

Samas kui ma vaatan praegu meie Liisut, siis ma ainult imestan, et kuidas ma üldse nii pisikest (Ketlinit siis) kuskile panna tahtsin. Ketliniga ei saa ju teda praegu võrreldagi. Kuna ta on teine laps, siis nüüd ma tean, mida ja kuidas ja millest niii väike üldse aru saab, sest võrdlus on koguaeg lõrval. Ja kui Ketlinil on silmaga näha, et lasteaeda minek talle väga meeldib, siis Liisu ei jaga veel ööd ega mütsigi sellest :)

Pildil on Ketlini parimad sõbrannad vanast lasteaiast. Kõik need kolm olid need, kes alustasid lasteaia teed Ketlinist aasta varem ja olid algul nagu vanad kalad :). Samas olid nad ka kõik Ketlinile vanuse poolest kõige lähemad ja ei läinudki palju aega kui kasvatajlt kuulsin, et Ketlin on ka kampa võetud :)….

Rubriigid: Keit Liis, Ketlin. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

3 kommentaari postitusele lasteaialaps

 1. Merje kirjutab:

  ilusat lasteaia algust ja tarkusepäeva!!

 2. sille kirjutab:

  eks esimene laps saabki rutem suureks. ma nii mäletan, et vanem poiss oli ikka suur ja asjalik, samas vanuses noorem aga tita mis tita :P
  minu lapsed läksid ka väga vara lasteaeda. tollal eriti ei olnud mul võimalust kodus olla, nüüd vaatan samavanu lapsi ja mõtles, kuidas ma küll raatsisin?? kui veel ühe lapse peaksin saama, siis ei paneks enam 2-aastast lasteaeda.

 3. Liina kirjutab:

  Kus lasteaias Ketlin nüüd käima hakkab?
  Ja kas Liisu jääb koju kolmandat K-d koos Sinuga ootama?

  PÄikest!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.