Lill

Lasteaiast…

_MG_9918

Ketlin käib meil ilusti lasteaias ja sellega pole probleemi.. Liisu ei käi meil lasteaias ja sellega nagu ka ei olnud probleemi :)

Noh kuni reedeni :)

Kui me sügisel uurima hakkasime, kas Liisu saaks emba-kumba järjekorda pandud lasteaeda, siis tuli mõlemast kohast eitav vastus. Kusjuures kummastki ei antud mingisugustki lootustki. Ok..kui ei saa, siis ei saa. Kuna me nagunii kolime Tallinnast ära, siis oligi vaja kiirelt lapsed uude kohta lasteaia järjekorda panna. Selleks pidime ennast uude kohta sissekirjutama ja avaldused ära saatma…

Enne veel uurisin, et kas see on ok, et Ketlin järgmise kevadeni Tallinna lasteaias käib…öeldi, et sobib küll, ainult, et vald peab siis selle eest maksma…

Nüüd reedel, aga tuli kohe kahest Nõmme lasteaiast kiri, et Liisule on koht olemas. Üks oli veel sellest pisikesest armsast sõimest, kus ka Ketlin esimese aasta käis. Majas on 2 rühma ja suur aed, mis oleks veel mõnusam lasteaiaga harjumiseks. Kuidagi tuli juhatajaga jutuks, et me enam paberite järgi Tallinnas ei ela, et ega see juhuslikult probleem ei ole…tuli välja et on küll ja käbedalt tuleb nüüd mind ja Liisut jälle Tallinnasse kirjutada.

Kogu iroonia asja juures on see, et me tõesti tahame ainult pool aastat seal lasteaias käia…noh tegelikult seal rohkem ei saagi ja päris kindlasti ei käi ta järgmine aasta enam üheski Talllinna lasteaias. Küll aga oleks väga vaja, et Liisu oleks valla lasteaia järjekorras, mis siis tähendab seda, et kohe kui ta Tallinnas paberite järgi korda saab…siis kirjutame jälle valda või?

Ma saan kõigest aru….ok kõigest ei saa…aga kuidagi peab seda süsteemi reguleerima, aga kas tõesti niimoodi?

Tegelikult pole ju mitte ükski ema huvitataud, et tema lapse lasteaeda viimine võimalikult ebamugav oleks ja väga paljudel peredel, kes ei ela Tallinnas, aga töötavad igapäevaselt siin,  on palju mugavam laps Tallinnas lasteaias hoida. Näiteks kui ma peaks tulevikus igapäev 8-5 Tallinnas tööl käima, oleks laps tund aega vähema lasteaias kui ta seda Tallinnas teha saaks ja autosõidul saaks me kooskvaliteetaega veeta ja juttu rääkida.

Ma usun, et väga paljud niimoodi teevadki juu…..leiavad kellegi kelle juurde ennast sissekirjutada ainult selleks, et laps lasteaias saaks käia.

Teine huvitav koht on see järjekorras olemine…et kui ma näiteks kolin, siis uues kohas olen jälle nullis oma järjekorraga :)

Kooli samal ajal peab iga laps koha saama :) ….äkki olekski lahendus see, et “kooli!” lähevad lapsed näiteks 4 aastaselt. See mis nad seal teevad oleks sarnane lasteaiaga, sest õpetajad on ju juba lasteaias olemas….aga koha võib vanem ise valida :) Ma kujutan ette kui mõnus oleks viia oma laps sellisesse “kooli” mis ei oleks juba ääreni täis ja asuks mulle kõige mugavamal trajektooril….

Väiksematele lastele on kodus nagunii parem olla. Näiteks nagu siin vähemalt ühes harjumaa vallas makstakse raha emale, et ta pärast emapuhkust lapsega kodus oleks. Summa pole küll suur, aga paneb päris paljusid mõtlema, et äkki ikka ei peaks kohe tööle minema. Tallinnas saab selle raha ainult paberitega lapsehoidja…ema ju seda ometi pole.  Ma saan aru, et linnale on see kasulik…2 töökohta (lapsehoidja oma ja tööl käiv ema) maksude näol …kui samal ajal seal vallas ei tule makse kuskilt…ema tööl ei käi ja lapsehoidjat pole vaja.

Nii ma siis võtangi homme kõigi nelja majaomaniku loa selleks, et meie Liisu saaks pool aastat lasteaias käia… kõik on aus ja õige ja ma praegu ju tegelikult ka elan oma vanemate juures… ohh ja ahh :)

Rubriigid: kes teab..... Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

6 kommentaari postitusele Lasteaiast…

 1. Fre kirjutab:

  Näe, ma jälle mõtlesin et see sõim on Hellik. Aga öelda tahtsin hoopis seda, et jummal paraku on meie majast kujunenud nii kõva sissekirjutuspesu kants, et arvutuste järgi oleks peaaegu et Savisaarelt puid ja kartuleid saanud. Linna tagant linna lasteaeda ja kõrvallinnaosast meie linnaossa kooli jne. Jabur paratamatus.

 2. krista kirjutab:

  Triin – loomulikult võid :)

  soooodomakomorra See tegelikult ei olegi lasteaed…sõim on. Kuna mul laps saab kohe kolm, siis ta saab ilusti ühe aasta seal sõimes käia…
  nii, et teile sobiks see harjutamiseks sama hästi…
  ja asub see Metsa tänaval ja nimi on Mõmmik

 3. soodomakomorra kirjutab:

  mis armas lasteaed see Nommel kahe ryhma ja suure hooviga on?

 4. Triin kirjutab:

  Tere,

  kas võin Su postituse oma blogis linkida. Samad mõtted ja mured peas :)

  Triin

 5. Kristiina kirjutab:

  Süsteem on enam kui kahtlane. Meie pidime otsima inimese, kelle juurde sisse kirjutada, et Martin saaks õega ühte kooli. Ei lugenud, et olime linna inimesed ja üks laps juba seal koolis, ikka oli piirkonna sissekirjutust vaja. Kui koolis paberid sees, siis võis jälle välja kirjutada. Ääretult totter.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.