Lill

Liisu tegutseb

_mg_1699

Liisu on nüüd 2 aastat ja 5 kuud vana ning me kasvame kodus koos :)

Mis me siis teeme…. Hommikuti on ta kõige pealt rõõmus, aga torkida teda ei tohi, sest muidu võib asi nässu minna. Tema tahab hommikul omasoodu kulgeda ja parem on temaga nõus olla. Üks esimesi lauseid, mis ta ütleb on – lähme õue.

_mg_1698

Kuigi mõni päev võib õue jõudmisega ikkagi tunde veel minna, küsib ta aegajalt ikka üle, et kas me nüüd hakkame juba minema.

Tema lemmikhommikusöök on krõbinad piimaga. Mida väiksemad krõbinad, seda parem. Pannkoogid sobivad ka….äärmisel juhul sööb putru ka.  Mõnikord sööb niisama paljast juustu või vorsti ja lemmikjook on õunamahl.

_mg_1696

Edasi tegutseb ta omasoodu. Leiab omale tegevusi või aitab mind või Kallet. Tavaliselt omasoodu. Tal on suur hulk oma tegevusi, mis ta hea meelega teeb….samas peab talle ikka vahel silma peale viskama. Alles paar päeva tagasi uputas ta meil vannituba. Mässas seal vaikselt käsi pesta ja tuli natuke aja pärast ka ise sealt välja. Uputuse tuvastas Kalle alles siis, kui sokid märjaks said… Liisu oli ilusti kraanikausis ühte auku tropi ette pannud ja teise vetsupaberit täis toppinud, nii et kraanikauss vett üle rääre ajas. Ise oli veel uhke kah oma teo üle :).

_mg_3453

Lemmiktegevus on tal hüppamine. Iga voodi peal natuke ja kui muud üle ei jää, siis ka põrandal. Ükspäev käisime külas, kus oli batuut. Muidugi arvasin ma, et nüüd ta sinna jääbki, aga iga asi tahab harjumist. Ei meeldinud talle seal koos teistega hüpata, sest tema kukkus ümber, ei saanud püsti ja hakkas siis nutma. Lõpuks ta käiski siis hüppamas, kui teised ei tahtnud.

_mg_3452

Jutustab meil ka. Laused on pikad ja ilmekad. R-tähte ei ütle, aga muidu on sõnavara suht korralik…vähemalt minu arvates. Laulab vaikselt Ketlini laule.

_mg_1595

Ketlinist on ta ikka nii erinev. Kui Ketlin meil siin rohkem nagu printsess herneteral, siis Liisu on kindlalt tuhkatriinu. Teeb kõik tööd, mis teha kästi ja muidu abivalmis ja sõbralik. Võib-olla on see vanusest, aga võib-olla ka mitte :)

Emmekas on ta….nii kui Ketlin mulle sülle ronib, siis tahab tema ka. Kui ta aga haiget saab, siis seda käib pigem Kallele kurtmas.

_mg_4620

Natuke minu kärsitust on temas ka. Üldse ma vahel siin imestan kuidas Kalle kolme kärsitu naisega hakkama saab… kõike on ju vaja kohe nüüd ja praegu :)

_mg_4618

riietega on meil natuke raske. Pigem vähem või üldse mitte  :). Kui ta kodus mõne t-särgi seljas suudab hoida, siis on ikka hästi. Mõnikord paneb omale 2 särki selga….ja ükspäev pani veel kolmanda lisaks kui teine mustaks sai. Samas paneb kõik riided tavaliselt ise selga. Nööpe ei pane veel kinni ja luku algus on ka vahel keeruline. Autoga sõites võtab rauselt tossud ja sokid jalast ära.

Ainuke roosa pluus, mis sobib on bambi pildiga. Raudne lemmik on kollane väikse päikse oma…aga ülejäänud poisteriided sobivad ka väga hästi.

Aaaa…nagu näha meeldib talle joonistada ka…aga sellest mõni teine kord…

Ma ühe asja unustasin täitsa ära – Kalle tuletas mulle just meelde. Liisu arvab, et ta on poiss. Ei ole tükult…poiss olen. Ta on nõus olema armas poiss, aga see on ka kõik. Ükspäev näiteks ajas ta Kalle habemeajamismasinaga habet…no ikka sellepärast, et tema on ka poiss :)

PS: täna on Liisu ristimise päev ka :)

Rubriigid: Keit Liis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

5 kommentaari postitusele Liisu tegutseb

 1. luize kirjutab:

  Lihtsalt tähelepaneku korras: piltide järgi otsustades on Teie noorem tütar väga poisi moodi küll. Võibolla aktsioonis teda nähes ei arvaks nii. Aga pildi pealt.

 2. Katrin kirjutab:

  Vaatasin ka just, et superilusti hoiab pliiatsit :) Martin ka ei hoia veel alati õieti.
  Väga mõnus ja asjalik on Liisu. Miks ta küll arvab, et ta poiss on? Lühikese soengu pärast?
  Nunnu tüdruk igatahes :)

 3. krista kirjutab:

  hoiab jah…me ise ka imestasime :)…aga ta ise võttis pliiatsi niimoodi kätte…ütleks, et ketlin küll nii ilusti ei hoia :)

 4. marit kirjutab:

  Nii ilusti hoiab pliiatsit. Minu paar kuud vanem tšikk siin ei saa sellega sugugi hakkama, kui just iga sekund meelde ei tuleta…

 5. annika kirjutab:

  nii mõnus on keset kiiret tööpäeva teie pere rahulikke lugusid ja kulgemisi lugeda, pildid on ka väga mediteeriv-värviliselt rahustavad:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.