Lill

majaomanik

_MG_5684

Nii…nüüd on see siis tehtud. Ametlikult on meie maja maha müüdud, kõik allkirjad alla kirjutatud ja uus maja ostetud.

Kõige pealt tuleb meil nüüd aktiivne lõhkumine….lõhutakse ülevalt alla ja ehitatakse alt üles :). Kuigi vist katus võetakse isegi ehitades kõige pealt ette.

Kalle võttis lõhkumise ülesande enda peale. Tal  juba kogemusi on ja oskusi seal eriti vaja ei ole. Küll aga on meil seal suurem kogus vanu põrandaid, mis tuleb ettevaatlikult üles võtta ja ära nummerdada. Olen juba ennast näe kurssi viinud. Kuigi seal on natuke tobe see asi, sest samasse kohta tagasi panna neid laudu panna ei saa, sest meil seal tuleb päris mitmes kohas kahest toast üks ja niimoodi laudu jätkata ei saa. Üks idee on osad lauad seinaks ehitada ja osad ikka tagasi ka panna aga kuskile mujale tuppa siis.

Ainult, et ma ei kujuta ette, kes neid laudu puhastama hakkab…kärsitu mina vaevalt :)

Üldse saame nüüd Kallega kogu täiega oma tahan-vana-asja rakendada. Aknad tulevad küll uued, sest vanad on ikka päris ära lõhutud ja nii palju ühesuguseid vanu ei leia küll kuskilt asemele, aga uksed paneme küll kõik vanad. Teeme ukseaugud uste järgi, mitte vastupidi.

Ma siin küsisin uute omanike käest loa, et ma natuke nüsin oma aia taimi…sest oma hostakollektsioonist oleks küll natuke kahju loobuda, aga hosta ju selline tänuväärne taim, et lubab vabalt endast pool välja kaevata, ilma et nuriseks :)

Ma kasutan siis juhust ja küsin, et äkki keegi oskab seletada, miks güprok paha on. Mul kõik ehitusinimesed (pool peret ja muud mehed) räägivad, et see ju puhas looduslik materjal….aga ökoinimesed teevad selle väga maha…

_MG_5645

Selle klvaeriga võluti ära Ketlin… ma muidugi ei kujuta ette, kas keegi selle kunagi korda ka teeb…aga võiks..

Kas keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kes teeks? ….ma nüüd juba nagu kuulutustetahvel :)

_MG_5656

See pidi olema Kärdu tuba. Ma arvan, et see on olnud mingi kapp…aga Kärt pidigi olema pisike ja tal rohkem ruumi vaja ei ole.

Ketlin muidu ise teab väga täpselt, et tema tuba tuleb tumeroosa ja Liisu oma roheline. Mõlemad värvid peaks olema soovitavalt säravad (mida iganes see siis ka ei tähendaks)

_MG_5641

siit paistab ainult töö-töö-töö ja veel tööd. Aga muidu peaks olema vannituba ja majapidamisruum tuleb veel siia ja kütteruum kah veel…vanasti on siin köök olnud :)

_MG_5686

siin on meie ehitusmaterjal…. need “laudavaremed” ja ümber selle tuleb meil lambakarjaaed :)

_MG_5694

maja on ka pildi peal ;)

tegelt ma ütlen, et eks see pildistamine on üks petukaup ;)….näiteks maja müügikuulutuses olid pildid, kus maja oli nagu täiesti lageda maa peal…aga mulle meeldib vaadata sellise nurga alt, et maja ei paista suurte puude vahelt väljagi…

Rubriigid: KODU, kodu korda. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

38 kommentaari postitusele majaomanik

 1. kats kirjutab:

  Vanas majas tundus kipsiga seinte sirgeks ajamine mõistlik.
  Niiskuskindlad(rohelise paberiga?) plaadid täitsa olemas.
  Hingamist segas pigem väike magamistuba, kuigi aknad võrguga ja pidevas avatud olekus. Puit-metall aknad mugavuse pärast.
  Meie jaoks suureks probleemiks oli helimüra. Et tubade kõrgust tõsta võtsime lahti 2x paksusega saepuruga täidetud vahelae ja asendasime kipsi-villaga ning kinnise trepikoja asemele sai lahtine trepikäik.
  Magamistoad olid elutoa peal ja iga krõps kostis läbi.
  Ei saanud norm musa kuulata(võimendas) ja kui sõbrad külas, siis lapsed eelistasid ära kukkuda eluruumis ja seda mitte ainult põnevuse pärast.
  Kui ruumipuudusel uut maja ei oleks hakanud ehitama, poleks muud üle jäänud kui trepiauk kinni ja põrandale uus kate. Kah mitte midagi üle mõistuse.

 2. Mariane kirjutab:

  Olen ka vaikselt seda blogi jälginud ja teie pere tegemistele kaasa elanud.

  Suur ettevõtmine on vana maja taastamine, kuid kindlasti on tulemus seda väärt.

  Häid ideid ja jõudu tööle!

 3. Liina2 kirjutab:

  edu renoveerimisel! ning soovitan uues kohas veidi sees elada ning alles siis tegutsema hakata. sest alles kohapeal olles hakkad tunnetama, mis tegelikult kuhu minna võiks. ning pärast on hea meel, et kohe rapsima ei hakanud.

  panen jooksvalt oma kogemusi kirja siia:
  http://remont-midameenutada.blogspot.com/

 4. Liina kirjutab:

  See blogi läheb aina põnevamaks ja põnevamaks! Nii vahva maja ja väga lahedad retropildid Ketlinist. Jõudu Krista ja pere :)

 5. Tinn kirjutab:

  6nnitlused uue kodu puhul!
  Meie kodus on seinad tehtud roomattidega ja peal on savikrohv. Seinad on v2rvitud kohupiima-v2rviga.Lagi on ka roomattidest. Laetalad(kunagised elektripostid)on yle toodeldud 6luga, millele on lisatud natuke heledat pigmenti.Tulemus on k6ike seda tood v22rt.(kui lihtne oleks olnud kips seina lyya) Kusjuures too tegi 2ra k6ik oma mees.

 6. Helen kirjutab:

  Meil on ka vana maja. Oleme kasutanud väga erinevaid variante. Soojustasime väljast ja alumisele korrusele jätsime palgi välja nii palju kui sai. Kuna tubade jaotus muutus, siis ühe siseseina ehitasime tellistest, ülejäänud fibost ja kavatseme krohvida savikrohviga. Kipsi oleme kasutanud seal, kus muud variandid puuduvad, näiteks ülemisel korrusel, mis oli vanasti lahtine katusealume. Veel oleme kasutanud vanu laelaudasid seinte tegemiseks. Nad on väga huvitava profiiliga ja õnneks lubjatud olnud (värvi ei saaks sealt kuidagi kätte). Põrandaga tegime nii, et esimesele korrusele panime uue laudpõranda ja sealt ülesvõetud lauad puhastasin ära ning tahame üles maha panna. Tõesti, see fööniga laudade puhastamine on üks kole töö ja aega kulub palju. Olen seda tööd terve suve igal vabal hetkel teinud ja tulemus on ainult 30m2. Suure lihvijaga läheb palju kiiremini, nagu me oma eelmises üürikas tegime. Aga vana põrandat polnud võimalik esimesel korrusel säilitada, seda lihtsalt polnud piisavalt palju. Lasime kiirema sissekolimise huvides teha tervele korrusele uue põranda ja nüüd sees elades nokitseme vaikselt vanu laudu teise korruse tarvis puhtaks (seal polnud enne üldse mingit põrandat). Kipsi oleme vältinud seal kus võib niiskusega probleem tekkida, mujal olema teda ikkagi kasutanud. Kui peaks uuesti alustama, võib-olla väldiks kipsi täiesti, aga ma ei arva, et sellest ka mingeid probleeme tuleks, kuna meie seinad on erinevatest materjalidest kombineeritud. Värvitud kipsseinad on minu jaoks liiga steriilsed, aga tapetseeritult pole mul nende vastu suurt midagi. Tõesti, ehitusmeestega vaidlemine on päris naljakas asi. Mina tahtsin ühte seina punastest tellistest, aga nii korralikku, et ei peaks krohvima, samas mitte puhast vuuki. Väga kõvasti tuli ladujatega vaielda, et nad loobuksid oma puhta vuugi ideaalist ja lõpuks tegid nad ikkagi seina tagumise külje täpselt sellise nagu ma tahtsin, aga esimese, köögipoolse, ikkagi puhta vuugi! Vuukisime siis ise seina sellest küljest üle.

 7. Fre kirjutab:

  Targutan niisama, aga…
  *minuteada on olemas ka ökokipsplaat (või mingi muu nimetusega öko ja hea analoog kipsplaadile)
  * äkki sobib värvi mahavõtmiseks speedheater http://www.tapeedil.com/speedheater/speedheater.htm

 8. krista kirjutab:

  oh lahe, mul on nüüd piisavalt argumente, et targematele (loe ehitusmeestele) vastu vaielda :)

  Meil ükls mõte oli, et paneks need põrandalauad hoopis seina…et nagu vaheseinaks…

  aga jah…krohv ja roomatid tulevad nagunii….

 9. maris kirjutab:

  ma ka mõtlen, et kui üks kolimise põhjus oli ju ka see, et vanas majas on rohkem õhku, mida hingata, siis pole ju mõtet jälle kipsiga ummistada.

 10. ann kirjutab:

  meil hiljuti Stalini-aegses majas kapremont tehtud, lasime kõik seinad üle krohvida, mõni sirgem, mõni jäi vähem sirge, ei kasutanud kipsi. arutlesime just täna mehega ka gyproci üle, mees ütleb, et ok, koostiselt jah suht looduslik, aga see materjal ei hinga, niiskus jääb selle pinnale, ta ei ima sisse nagu krohv ega anna seda niiskust hiljem välja, kui toas õhk kuiv. see ongi kipsi ja hingava materjali vahe. sellest ka niiskus -> hallitus.

 11. Kristiina kirjutab:

  Võtan ka sõna kipsi teemal. Ostsime kunagi umbes samasuguses korras pool maja ja kõige lihtsam tundus olevat kõik seinad kipsiga üle lüüa. Sirge ja ilus, eks. Tulemuseks oli, et midagi ei olnud enam hingata. Eelpoolnimetatud peenike kipsitolm, hingamisteede haigused ja allergiad olid meie igapäevased kaaslased. Lisaks jah see, et kui väike laps klotsiga vastu seina virutab, siis on auk sees. :D
  Praegu elame ka kipsiga vooderdatud korteris, aga see on pandud ammu ja ilmselt enam ei tolma niimoodi. Ja lapsed on ka suured – neile ei mõju enam kõik asjad nii tugevalt.
  Kõige tervislikum on ilmselt tõesti laud. Igasugused puitmassid jmt on veel hullemad.

  Vahvad olete! Tõeliselt hullud muidugi, aga see just ongi tore ;)

 12. triin kirjutab:

  mina teeks ka lauast. Ma usun, et see tuleb ka suhteliselt odav. Ja pärast saab üle krohvida nt. Ja vaheseina peab ju nagunii tegema topelt. Olgu see siis kips või laud. Sisevoodriga on palju võimalusi. Mina valiksin krohvimise.

 13. Mari kirjutab:

  Palju õnne imekena maja puhul! Jään huviga postitusi ootama, kuidas sellest vanast majast uhke ja hubane kodu saab. Te ju eelmistki linnamaja korduvalt ümber disainisite ja minu meelest oli seegi imearmas.
  Tahaks ka väga ühel heal päeval enda maja vaikses kohas, kui vaid mees seda sooviks, linnahärra nagu ta on :P

 14. kukupai kirjutab:

  OO:))))
  Õnnitlused! Suure töö olete ette võtnud :)

 15. Erru kirjutab:

  Üks peamine alternatiiv kipsile ongi vist tõesti rooplaat. Kui me ise vahepeal ühe maja korrastamise ja laiendamise peale mõtlesime, siis kaalusime ka servamata laudadest vaheseina ehitamist.

 16. maris kirjutab:

  aga millised on üldse alternatiivid kipsile? need mingid puitkiudplaadid on vaatamata nimes sisalduvale puidule veelgi hullemad, nende valmistamisel on kasutatud ülimürgist liimi. siis jääb vist roomatt ja savikrohv? võite ju uurida ka neid hinnapakkumisi. kipsplaat on muidugi odavam. aga äkki kui kahekordne kips panna, siis polegi enam niipalju odavam?

 17. Villu kirjutab:

  Muideks, unustasin lisada, et jube kihvti vana tapeedi leidsin mina omal ajal Majatohtri vahendatavast Soome firmast. (minu teada nad enam ei too seda sisse aga tellida saab Soomest ka otse). Nemad pakuvad ka sellist teenust, et võivad leitud tapeeditükkide järgi teha trükiplaadid ja saad täiesti restaureerida oma vana tapeedi. Link on siin http://www.tapettitalo.fi/luettelot_en/collections.php

 18. Villu kirjutab:

  Kaunis, kaunis maja! Vanade majade taastamine on alati tänuväärne. Vaatan vahest kahetsusega kuidas inimesed ilusa vana maja maha lammutavad, et uus kole betoonmürakas peale ehitada. Nagu tühje krunte vähe oleks.
  Mis puutub kipsi, siis olin ka oma vana maja renoveerimise puhul algul skeptik ja mitte öko kaalutlustel (öko on tore asi aga sellega ei maksa liiale minna) vaid mulle lihtsalt tundus see sobimatu materjal vana maja jaoks. Siiski on ta parim olemasolevatest ja hapruse vältimiseks pannakse teda kahekordselt (siis ei teki ka seda tobedat kuminat kui vastu koputada). Hallitust ei pea kartma kui oma maja ikka normaalselt soojustate ja kütate. Halitus on pigem nende öko inimeste probleem, kes lähtuvad maja remontimisel ökonoomiast (teevad lohakalt ja odavalt).
  Samuti tellisin uued ilusad puitaknad, sest vanad olid kahjuks ühekordsed (villa oli kasutusel suvilana). Uued on sama moodi kititud klaasiga ja sooja peavad vägade häste (elan juba 5 aastat sees ja ei kurda). Lisaks on klaasijaotus ilus, mitte nagu koleda pakettklaasi puhul.
  Põrandad jäävad ikkagi ilusad kui on värv eemaldatd fööniga ;)) Läheb palju vaeva aga see on seda väärt. Meil oli üks kena vene mees, kes selle töö üsna kiiresti ära tegi ;))) Edu Teile!

 19. Lennuk kirjutab:

  Kui tore uus maja! Õnnitlused!

  Juba enne oli siin blogil alati tore vaatamas käia, siis nüüd läheb veel põnevamaks ja ärevamaks! Super!
  Loodan, et tuleb ilus pikka sügis!

 20. tuul kirjutab:

  vau, kui põnev! minugi poolt õnnitlused ja imetlused, Krista! (:
  (ise otsin ka uut kodu – suurt aiaga üürikorterit kesklinnas – ühe leidsingi paar päeva tagasi, aga kuna see päris kõvasti remonti vajas, siis tundsime, et liiga suur ettevõtmine hetkel. no aga teie olete kangelased, tõepoolest (: )

 21. Erru kirjutab:

  Ma just lõpetasin järjekordselt kinnisvarakuulutuste lappamise. Teil ikka läks hästi kui te nii kiiresti endale sobiva variandi leidsite ning oma elamise ka müüdud saite.

 22. M. kirjutab:

  Põranda probleemi üks lahendus võiks olla selline, et enne ülesvõtmist lihvite vanast värvist puhtaks. Sest praegu on nad kõvasti kinni ja ei liigu ja saab suure-kiire masinaga lihvida, nagu näiteks selles kodus tehti :
  http://kodukodu.blogspot.com/search/label/p%C3%B5rand
  (aga seal tehti kahjuks vastupidises järjekorras peale kallite õppetundide kättesaamist :p)

 23. krista kirjutab:

  aitäh kõigile ja nüüd siis tean, et kui kips kuskile üldse kõne alla tulla võiks on see keset maja vaheseinaks :)…eriti veel selliseks puhuks kui on vaja kiirelt läbi seina minna ;)
  hallitust küll ei taha…..

  Krentu – see teie põrand on mu vaieldamatu lemmik ja näiteks meie suurde tuppa alla selle ei tule kõne allagi …. no ja kui keegi neid laudu puhastama ei hakka…siis tuleb mõnda teise tuppa ka…

  põrgukiz – see on jah parim küsimus. Üks mõte on minu vanemad. Kes vist on juba leppinud sellega, et nende lapsed vahelduva eduga rohkem ja vähem nende juures elavad. Vend lõpetas oma maja ehitust ja elas paar kuud aasta alguses seal …. no ja nüüd kolis kõrval majja ja teine vend oma perega elab ema-isa peal. nüüd siis meie….

 24. Erru kirjutab:

  Palju õnne jah! Väga uhke vana maja. Meie pere on küll kadedusest roheline :) Mulle ka kangesti just sellise kujuga majad meeldivadki.

  Mis kipsi puutub, siis ka minu kaasa väidab, et see ju puha looduslik materjal. Samas pelgame mõlemad just hallitust. Endal (nii palju, kui teame) kogemust pole, aga lugenud olen küll igasugu kolejutte. Seetõttu oma unistuste kodusse seda materjali hea meelega ei laseks.

 25. p6rgukiz kirjutab:

  Palju õnne :D Igavesti äge vana maja, kuhu saate kõik oma ikusad unistused täide viia :)
  Aga mul tekkis küsimus, kui üks on maha müüdud ja teine vajab remonti, kuhu teie siis kolite vahepeal? :P

 26. Katrin kirjutab:

  Palju õnne!!!
  Väga lahe, et ümber maja on ka suuri puid. Oh, nüüd jääme huviga kõik ootama Sinu uut aeda :)

 27. Krentu kirjutab:

  Palju õnne! Palun istutage nüüd Kärdi pärn ka ära :)
  Ja kuigi selle ehitamise ja sisustamisega on täpselt nii, et esimese maja teed vaenlasele, teise sõbrale ja kolmanda endale, siis mina ei viitsiks küll hetkel otsast alustada… See on ikka üks suur töö, isegi siis kui sa ise ei ehita. Jõudu ja rõõmu teile selleks!
  Ah jaa, nende põrandalaudadega on küll nii, et ma alati mõtlen, et kui palju inimestel siis seda aega on, et nad on võimelised kõik ise kenasti vanast värvist puhastama… see on nii ropp töö ja niimoodi ei saa ju mitu aastat sisse kolida. Aga äkki on mingi kiirem viis nende puhastamiseks? Meie pere soovitab igastahes tamme põrandat, see on üks parimaid otsusei meie majas. Ja ma lähen Thredahlia jutu peale kohe Andrese käest küsima, et kas meie üks ja ainus kipssein ei kujuta endas ohtu….

 28. Katariina kirjutab:

  Oo! Sellest augu-tegemisest tean ma nii mõndagi :) Meil on nii kuiv ja soe, et kips ei ole (siiani) turtsakaks läinud :)

 29. maris kirjutab:

  minu teada on nii, et selle valmistamine on väga mahukas ehk siis mitte ökoloogiline, võttes palju aega ja energiat ja vett. ja ta eraldab endast ülipeent kipsitolmu, mis kahjustab kopse. ja nõrk on ta ka – kõvema paugu virutad on auk sees.

 30. killuke kirjutab:

  See teie eelmine maja paistis piltide järgi nii kenake, kuid saan täiesti aru, miks ‘lageda’ maa peale uue muretsesite. Mina teeks ka nii, kui ainult tööle sõit nii kaugeks ei läheks…

 31. nelladella kirjutab:

  Ja palju õnne ka muidugi, majaomanikud!

 32. nelladella kirjutab:

  Mõnus. Ma välimiste tööde kohta ei oska öelda, aga need sisemised tööd, mille puhul naised osutavad – see siia ja see sinna, on ikka eriliselt mõnusad teha. Maja paistab armas. Meie maja katus tuleb ka selline, aga rootsi ümar nurk on ka veel sees.

  Kipsplaadiga ongi see hallituse probleem kõige suurem. Muidu ta on jah puhta mahe.

 33. margaretiemme kirjutab:

  Vähemalt poolel meie perest (sellel vanemal poolel siis)läheb mööda Eestit sõites ikka seda tüüpi katuseharjaga maju nähes silm särama pähe:)

 34. kommid kirjutab:

  Ilus murtud katusega maja! Palju õnne!
  Minu keskkonnateadlik mees ütleb ka, et kipsplaat on puhas ökomaterjal. Et koostises täielikult looduslik kraam. :)
  Äkki see Kärdi tuba oli hoopis sahver.

 35. Thredahlia kirjutab:

  Ülilahe. Ja palju-palju jõudu!!!

  Kinnisvarapildid… pildis on tegija nägemus ja koduomanik näeb oma kodu ikka hoopis teistmoodi kui maakler :P

  Miks ökoinimestele kipsplaat ei meeldi, mina ei tea, aga isiklik kogemus näitab, et hallitab ta eduliselt nii eest kui tagantpoolt esimesel korrusel ahiküttega majas. Ja seda hallitust on mõnesugust: halba ja veel halvemat – meie konkreetse pärast mul jalad paar aastat seelikut kanda ei kannata, ägeda allergia tulemusel (ja ma pole üldse “allergiline inimene”). Lisaks maja põlisasukate kroonilised nohud, laste põskkoopapõletikud ja muud naljad… Kusjuures näha seda kurilast enne igaks-juhuks-lammutust ei olnud (hea, et ise arstidest hoolimata seeni kahtlustasin) ja mükoloogide väitel kipubki kips just tagantpoolt hallitma ja “haige maja sündroomi” soodustama. Eriti kõikuva temperatuuriga ja seega kõikuva õhuniiskusega kohtades, suuremate ja väiksemate ehitusvigade korral (nt. maja seestpoolt soojustamine, külmasillad, valesti paigaldatud niiskus- ja aurutõkked jne.), välisseina vastu paigaldatud mööbli taga jne. Ja lahti saab hallitusest ainult selle ehituslikke tekkepõhjuseid likvideerides – uus viimistlus kahjuks ei aita. Meie kolisime lihtsalt kodust jäädavalt välja.

  Ei taha hirmutada, aga kipsist hoian küll kauge kaarega eemale peale seda.

 36. Liis kirjutab:

  Palju õnne teile ja edu uue eluga! :) Elan blogi vahendusel kindlasti igapäevaselt kaasa.

 37. triin kirjutab:

  oi-oi! Väga lahe! Teie elu on nagu raamat. Koguaeg on tunne, et ei see ei saa päriselt olla. Niimoodi elatakse ainult unistustes :).

 38. Liina kirjutab:

  Lahe!
  Väga mõnusa kujuga maja, minu lemmik!
  Palju õnne ja jõudu tööle.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.