Lill

Oskaja

img_7100.jpg 

Kui Ketliniga uurisin ma iga kuu raamatu järgi mida laps peab oskama, siis Keit on täitsa ise hakkama saanud. Kui mingi oskus selge on, siis mõnikord olen Ketliniga võrrelnud, aga enamus asju on täpselt samasse auku läinud.

Mõned oskused on aga Keidist täitsa mööda läinud. Näiteks ei tea ta siiamaani kuidas rõngaid torni otsa panna. Ketlin küll tema vanuses oskas :))) Aga samas pole mina temaga ka järjekindlalt istunud ja neid sinna tal toppida lasknud. Täpselt sama põhjusel ei oska ka Keit ühtegi loomahäält järgi teha, ega raamatust näpuga näidata. Seda raamatut pole me veel isegi lahti teinud :)))))

Nii ei mingit muud ega määd. Ja kas peakski? Äkki õpiks kohe nagu normaalne inimene suhtlema, et näe see on lammas ja see on lehm :).

Samas on tal mõned oskused täitsa varakult omandatud. Ükspäev avastasin ta näiteks akulaadijat pistiku pessa toppimast. Täitsa õigel teel oli. Laadija õiget pidi ja otsad juba augus, aga jõudu nappis natuke, et see sinna päriselt sisse lükata.

Kui mul kumbki laps ei ole ei ltui ega lutipudeliga midagi teha osanud, siis Keidist lähevad ka nokaga tassid millegi pärast kaarega mööda. Mitte et meil neid poleks, aga kui Ketlin juba 8 kuuselt täiesti osavalt sealt vett jõi, siis Keit ei oska valikus oleva kolme tassiga midagi peale tassiga vehkmise teha. Samas oskab ta kõrrest juua.

Söömiseks võttis ta mul ka ükspäev lusika käest ja esimene amps läks täitsa edukalt ise sisse… teisega hakkas pullima, nagu Ketlin ütles.

Äkki ta ongi selline, kes tahab olla kohe suur ja igasuguse titevärgi jätab lihtsalt vahele, või pole meil peres kedagi, kes talle neid titeasju õpetaks.

Sel juhul oleks hea teada, mis põhjus ja tagamõte tal näiteks sellisel tegevusel on?

img_7091.jpg

Kuna ta käsu peale ju selliseid asju ei tee, siis ei jõudnud ma välku fotokale külge keerata. Aga kui keegi küsib, et milleks on vaja fotokale lisa välku, siis ilma selle välguta saab selliseid tondiga pilte, aga koos välguga sellise pildi nagu üleval on. Ilma välguta ei saa ma praegusel ajal toas ühtegi pilti teha :)

Rubriigid: Keit Liis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

3 kommentaari postitusele Oskaja

  1. liina kirjutab:

    Lähen vist täna välku ostma :)

  2. Katrin kirjutab:

    Nagu ma aru sain, oli ühel lastest enne jõule just sünnipäev. Kas see oli see väike poti kallal asjataja? Sellisel juhul tahaks öelda, et tähtkujudel on vist ikka mingi tõsi taga, sest kaljukitse laps peakski olema selline väike täiskasvanu, kes tite asjadega nö. tegeleda ei viitsi. :)

  3. inga kirjutab:

    Keit on nii vahva:) isepidi tüüp on ta kohe kindlasti. ta jälgib ümbritsevat ja siis omal hetkel teeb talle vajaliku järgi. ma ikka kahtlustan, et ta on kusagilt näinud, et rinnahoidja klosetti käib.. hmmm

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.