Lill

remondijutt

Ma ikka praegu muigaks kui keegi tuleks ütleks, et ahh mis see kolm tuba teha on – nädal maksimum. Umbes nii nagu ühed mu lemmikud colinjajustin teevad. Viskavad toa tühjaks ja siis natuke siblimist ja ongi valmis. Noh tegelt ma ei ole kolme aastane ja saan aru, et kõik ei ole nii nagu paistab, aga ikkagi on vahel raske kui juba tead, et kõik võtab poole kauem aega kui algul plaan oli.  Kõik saavad ju nüüd sissejuhatusest aru, et meil ei ole veel valmis. Üleeelmise nädala lõpp ja uue algus on kohe eriti konarlik olnud. Esiteks otsustas Kalle ahju värvist puhastada ja kuna tema pole restaureerimise kursusel käinud (seal anti sulle puhastamiseks pisike kraabits või siis keemia) ning pani kohe relakaga ahju juurde. Kui ma siis mürina lõppedes oma kabineti ukse vahelt välja vaatasin, siis kujutage ette ühte vihast inimest ja keerake sealt veel võll üle. Ma olin ikka no nii vihane, et ma hakkasin nutma. Absoluutselt terve maja oli musta värvi tolmuga kaetud, sest Kalle tegi tööd nii, et kõik uksed olid majas lahti. See oli tema õnn ja vedamine, et ma linna tööle pidin minema, sest muidu ta vaeseke oleks ka ülejäänud päeva minu tortsumist kuulma pidanud. Nüüd sai lihtsalt ise rahus koristada.

Uue nädala alguses toodi põrandate lihvimismasin, millel pidi olema tolmukogumise kott. Ei olnud. Ise tegid ja ise koristasid ja uksed pandi kinni ja kiled ka veel ette….nii et seekord pääsesid kõik kergelt. Praegu tolmutab Kalle jälle, sest vannitoa seina sai savivana pakkumisel ja soovitusel valgem krohv, aga kuna sinna vist unustati savi sisse panna või mis iganes muul põhjusel kukkus see krohv sealt seinast kõik alla. Tundus kohe teistsugune, aga keegi ei osanud ka kohe öelda, et ehh see küll seinas ei seisa, siis kui ära kuivas, oli see selge. Kuna ehitajate tööpõld on ju nüüd pool euroopat, siis krohvija tuleb alles täna, et see sein uuesti teha.

Mis siis seis nüüd on…

Pisike koridor, kust trepp viib kolmandale ehk Kalle korrusele on kõige viimane ja siis tuleb veel laudis, mis peaks olema olemas ja 2 korda värvitud ning ühel heal päeval ka trepp. Kui ehitaja veel meiega kooselu välja kannatab, siis eks ta nikerdab seda ka kuni jõuludeni … Ja just õige. Ma pole Siberis käinud ja nagu sealt saatest selgus karm tõde, siis minus pole  grammigi alandlikkust ja mehele allumist ja tundub, et ehitajal on seda raske mõista ja seda pealt vaadata kuidas majaproua ei olegi igapäevaselt pühendunud majapidamisele, vaid kujutage ette, istub terve päeva arvutis ja ei tee mitte midagi :)

Teisel korrusel on 2 palkseina, mis on nagu on ja me ikka veel ei tea, mis me nendega teeme. Kas puhastame ära ja õlitame või värvime valgeks. Kuna me ei tea, siis me ei tee ka midagi praegu. Hullud inimesed otsustasid, et ahh teeme äkki suvel, saab jälle tolmutada..aga suvel saab ikka uksed lahti teha. Esialgu on plaan, et terve seinaulatuses on raamaturiiulid ja siis polegi ju vahet, mis seal taga on.

Vannituba on nunnu. Kahel pool on natuke palkseina, mis on juba puhastatud, aga veel töötlemata. Üks on kraanikausi kohal ja teine peldikopoti tagumine sein. Kui potilistuja on unustanud ukse kinni panna, nagu meil pidevalt juhtub, siis see, kes uksest sisse tormab, näeb ainult pead ;). Sees pool on riiul, kuhu saab peldikuraamatud panna ning peldikupaberit ka kohe varuga. Ustega oli ka jama, sest minuarust käivad need valetpidi, aga ega meil midagi valida ei olnud, sest mõlemad puuduolevad uksed olid ühtepidi ja nüüd siis ka mõlemad valetpidi. Noh nii nagu inglismaal, et uks ei käi mitte vastu seina, vaid toa poole nii, et sa ise jääd seina ja ukse vahele ja see uks laiutab nüüd keset tuba. Meie majas, kus kõik uksed on alati pärani lahti need uksed peavadki lahti olema, aga nüüd ei saa kahe seina äärde midagi panna. Üks see, kust tulema pead ja ukse lahtikäimiseks on ruumi vaja ning teine sein kuhu vastu uks siis lahtiolekus käib. Arusaadav onjuu…:)

Jälle oli mul vaja natuke aega, et sellega leppida ning mõelda edasi, et kuhu ja kuidas nüüd siis rätikud ja muud asjad tulevad ja vannituppa tugitooli ei saagi panna jne jne. Targad inimesed ju mõõtsid alles eile ära, kas uks radiaatorist ikka mööda mahub. Õnneks mahub 1cm om täiesti vaba ruumi selleks ;)

Teha on siin vaja siis nii palju, et värvida seinad ja lagi ükskord. Osad puitpinnad on üldse värvimata veel ja neid tuleb 3 korda värvida. Sein krohvitakse täna ja see ootab ka värvimist. Põrandad kah värvida, asjad sisse ja ongi valmis. Ma ei julge ühtegi tähtaega öelda…jõulud? ;)

Kärduka tuba tahab ahju juurest veel natuke pahteldust ja lihvimist. Laelauad on nii ilusti pandud, et otsustasime, et ühtegi liistu ei ole vaja, aga seal on üks pisike auk, et siis see tuleb täispahteldada. Tapeeti ja värvi ja põrandale liiste. Ja see mööbel, mis siia tulema peaks, on ka kõik tegemata – puhastada, parandada, viimistleda. Eks seda saab siis jaanuaris teha kui mul fototööpuhkus on.

kurjajuur ahi :) Nüüd ootab teine valget värvi ja siis on sõjakirves maha maetud ;).

Põrandatega on nii, et 100% puhtakse neid ei saagi. Need ei ole mingid ilusad põrandad, vaid peale sõda lapitud ja suvaliselt pandud…pealt naeltega näiteks. Puhastati nii palju, et oleks enam-vähem sile ja läheb nagunii kolmekordse värvi alla nagu ülejäänud maja. Kusjuures värv seisab vana laua peal minuarust palju paremini kui all uue laua peal. Uksi puhastame ka suvel – õues.

Ei tea veel kuidas Liisu magamiskohta lahendada. Lihtsalt madratsit ju põrandale panna ei saa – hakkab alt hallitama. Ei tea, mis lahendusi veel oleks? Kalle pakkus, et paneks madratsi alla selle voodipõhja ehk siis paelaga kinnipandud puulipid. Kas sellest oleks kasu või sõidab siis madrats üldse minema koos põhjaga? Keegi teab head lahendust?

Rubriigid: KODU, minu kodu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

13 kommentaari postitusele remondijutt

 1. Katariina kirjutab:

  Pean siinkohal Marisega nõustuma: see katusealune võiks talle jääda küll oma väikseks peidukaks, kus on tal mõnus pesa pehme küljealuse ning lambiga. Liisul oleks sellist kohta vaja küll, lisaks veel oma toale. Magamine võiks ikka olle ühes teie imekaunitest vooditest. Maas ei soovitata madratsit hoida, peab ikkagi toimuma mingi ventilatsioon, muidu ei ole hügieeniline. Ja mingi feng-shui asi oli ka sellega kuidagi seotud.

 2. heidi kirjutab:

  Lihtsalt nii Ilus Kodu:)

 3. maris kirjutab:

  ma just tahtsin küsida, et miks liisu voodis ei või magada. teil on ju neid voodeid küll ja veel, neid rauast. ma arvan, et seal kardina taga ja katuse all pole hea magada. parem mängida/asju hoida.

 4. Piret kirjutab:

  Tähtaeg Jõulud – jäta vaid täpsustamata, millise aasta omad ;)

 5. eve kirjutab:

  mina kaaluksin ka veel lisavoodi alust..st neid ratastel (mida saab blokeerida) madratsialuseid, mis voodi all peidus ja abivoodina kasutatakse. vt ikeast või eestis kasvõi on24. need on soodsad ja kui hiljem ikkagi voodi kasuks otsustate, siis leiab see kasutust ükskõik millise “päris-voodi” all..külalistele etc

 6. Kadi kirjutab:

  Kui põrand ei ole niiske, siis ei tohiks hallitama minna. Vana uks ( oluline, et madratsist suurem, et ka välja paistaks!!!) – uksele freesi augud sisse. Või siis vana uks ja alla pane väikesed tikutopsimõõtu klotsid.

  Alus on sinu jaoks liiga modernse kiiksuga lahendus.

 7. Krista kirjutab:

  see on see kui pean ilma meilita kommid üle vaatama, siis kõigil üks hea mõte. Peaks kohe uurima seda euroaluse asja.
  Meil oli kunagi ammu ühes vanas majas madratsi all kast ja siis hakkas hallitama nii see kast pealmine pind ise kui ka madrats. Aga tagantjärele ütleks, et võib-olla polnud ka vast parimad tingimused. Kuskil kellegil läks minuarust veel ja siis mõtlesngi, et rohkem eriti ei julge proovida.

  Üks mõte oli, et Liisu voodi tuleb sinna katuse alla ja kardin käib ette….siin postituse pole ühtegi pilti selles suunas. Teine võimalus on, et seal on lihtsalt mängupesa ja voodi on ikka jalgade peal ja seina ääres.

 8. Agne kirjutab:

  Mu kommentaar läks jälle modereerimisele :) ikka see mailiaadressi teema?

 9. Agne kirjutab:

  Euroalus!!! Uskumatu ki palju ägedaid asju neist teha saab. Mul on plaanis rõdule mööbel teha. Vaata mu FB seina!

 10. Heleena kirjutab:

  Ma olen 5 aastat elanud nii, et madrats oli põrandal. Esialgu polnud voodi ostmiseks raha :) ja pärast oli juba lihtsalt hea madalal magada. Ja siis kui lõpuks voodi saime, siis madratsi alt küll midagi hallitanud polnud…. :) Miks peaks?
  Madrats põrandal on mõnus, madal kukkumine ja puha. :)

 11. eve kirjutab:

  miks see madrats põrandal hallitama hakkaks? mingi korralikult kuivatamata bambus või?
  ma olen vist midagi maha maganud..kuhu see Liisu magamiskoht mõeldud on? nii tahaks nõu anda! :)

 12. Triine kirjutab:

  Euroalustest raam madratsi alla?

 13. Reeda kirjutab:

  Kas euroalustest madratsi alla lavatsit teha ei tahaks? Või kui näiteks täies kõrguses euroalust kasutada ei taha, siis sellel saab ju nt “jalad” alt võtta ja jääb see nn rest vaid alles. Sellel on ka massiivsus rohkem kui lipp-põhjal.
  Äkki leiad siit mingi meelepärase lahenduse: http://pinterest.com/search/pins/?q=wood+pallet+bed

  Edu kodu kasvamisel!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.