Lill

sport

nii natuke rohkem kui kuu aega tagasi võtsin siis härjal sarvist kinni. Kui aastaid tagasi ma umbes 10 kilo kergemana olin paanikas, sest ma olin nii paks, siis tundub, et aastatega olen kahjuks liialt leebunud. Kogaeg on ka 100 põhjust, mille taha pugeda ja nii ta käest läkski. Tuli välja, et sellest kui naabermajas taastujad akna alt mööda jooksevad, ma kõhnemaks ei muutu, siis tuli ise midagi ette võtta. Joosta mulle ei meeldi – pistma hakkab ja tüütu on ka. Kõigele lisaks on väga lihtne lihtsalt seisma jääda ja mitte midagi ei juhtugi. Minu trenn peab ikka olema selline, kus kubjas hüppab ees ja mina järel. Noh ja kui siis seisma jääda, siis kõik teised vehkijad vaatavad ja kuna ma ikkagi pean vähemalt paistma väga tubli, siis seda ju ei või juhtuda.

Esimene trenn oli täitsa ok ja ei surnudki ära. Teises kah mitte ja nüüd ma siis olen juba 5 nädalat käinud. Ausalt pean tunnistama, et mingit silmaga nähtavat progressi veel ei ole, aga ma ei anna alla.

Kõik oleks muidugi väga tore, aga üks aga on ka. Mul on võimalus lähima 20km raadiuses käia kolmes erinevas kohas jumpamas ja naiivne inimene nüüd arvaks, et oooo ta saab käia ju kasvõi 7 päeva nädalas, aga kahjuks see nii ei ole. Absoluutselt mulle täiesti mõistetamatul põhjusel on kõik aktiivsed aeroobika trennid kas esmaspäeval või kolmapäeval. Kolmapäeval ma võiks minna näiteks nelja erinevasse trenni…teisipäeval – palun väga shaping (ja see ei ole kohe kindlasti mingi minu trenn). Ma kohe üldse ei üllatunud kui eile tuli ühte nendest klubidest uus trenn- zumba ja ma selle kolmapäeva pealt leidsin. Noh pühapäeval on ta ka, aga tundub, et pühapäeviti ma ikkagi pean tööd tegema :)

Tehke mis tahate, aga ma ei saa sellest aru, et selle asemel, et anda kohalikele võimalus, tõmmatakse vaesekesd kolmeks ja iga üks on siis uhke, et näed nad tulid minu trenni, aga sinu omasse ei tulnud. Kõik ju tunnevad üksteist…aa tema teeb seal. Leppige siis kokku, mina teen esmaspäeval, sina tee teisipäeval ja kuna praegu nagunii inimesed valima peavad, siis äkki mõni hull tuleb mõlemal päeval või, kes esmaspäeval ei saanud, saab teisipäeval. Äkki siin on isegi kamp inimesi, kes ei saa e ja k käia, aga teisipäev, neljapäev ja reede saaks….

Noh ühe klubi ühte kummalist trenni ma parem ei hakkagi kirjeldama. Vähemalt telefoni teel sain ma nii aru, et trenni nagu ei ole sellel ajal, kuna treener on ära, aga ta lihtsalt maksab saali eest ja siis keegi pidi seal siis omaette trenni tegema. Võib-olla ma sain ka valesti aru, aga võib-olla ei saanud ka.

Eks ta ikka on nii, et inimene märkab seda, kus tal king endal pigistama hakkab. Näiteks arstide streik jätab mind hetkel täitsa külmaks, sest ma käin seal ainult aastas korra lapsi mõõtmas-kaalumas :) ja seoses sellega…

Eile Kuku raadiost kuulasin, mida inimesed maksudest arvasid ja mulle väga meeldis üks mõte, et inimesed, kes on terved, võiksid saada aasta lõpus osa raha tagasi. Käiks vähemalt ükskord aastas tervise kontrollis ja kui arst sinna kõik linnukesed teeb, siis saadki preemiat selle eest…noh, et sinu tervisekindlustuse raha täiesti tühja ei jookseks. Inimesed mõtleks äkki siis rohkem mida ja miks nad söövad, käiks jala ja oleks muidu mõnusamad. Noh ja kui seda mõtet nüüd siit edasi arendada, siis kas see tervisekindlustus ei võiks olla rohkem seotud inimese enda kui tema palgaga. Noored aktiivsed ja terved inimesed, kes alles alustavad oma tööelu ja kellel palk nagunii napim, võiks ju vabalt vähem maksta  ja ongi konefitsendid nagu autodelgi, et ikka kui on logu, siis maksad rohkem ;)

Üks toss on kadunud, äkki unustasin trenni ;)

Rubriigid: Krista, muu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

18 kommentaari postitusele sport

 1. Õnneseen kirjutab:

  Mina käisin zumbas, aga sind ei näinud!
  Saladusekatte all ja huvi korral, võin sulle bodycombati kohta infot ja trenniaegu jagada,kui huvi on, anna märku!

 2. piret kirjutab:

  selline maksustamisidee viib välja ikkagi selleni, mida nägime filmis “meie elu 50 aasta pärast”, kus hommikul WC-s käies teostab pott pissiproovi ja peegel ja kraanikauss analüüsivad jumet ja hambapesuvett ning
  kindlustuskoeftisient tõuseb automaatselt, kui eelmisel õhtul oma tervist kahjustasid, nt glögi ja piparkooke pistsid.

 3. Anonüümne kirjutab:

  selline maksustamisidee viib välja ikkagi selleni, mida nägime filmis “meie elu 50 aasta pärast”, kus hommikul WC-s käies teostab pott pissiproovi ja peegel ja kraanikauss analüüsivad jumet ja hambapesuvett ning
  kindlustuskoeftisient tõuseb automaatselt, kui eelmisel õhtul oma tervist kahjustasid, nt glögi ja piparkooke pistsid.

 4. Sophie kirjutab:

  Ja see sõna uimane, no shaping on küll kõike muud kui uimane mu meelest. Igavaks võib ta minna küll nii kuu-paari pärast (sest kogu aeg on samad kavad), aga uimane mitte. Pigem ikka vastupidi, vehid ju pidevalt lihastrenni teha.

 5. Annika kirjutab:

  Kuna me käime trennis samas kohas, siis kommenteerin ka. Eelmisel aastal sai samas kohas käia 4 korda nädalas E-N ja see oli väga hea, valikut täitsa piisavalt, kahjuks sel aastal seda treenerit enam ei ole ja trenne kohe vähem. Sel aastal olen ka uurinud endale lähemaid kohti, neid on u 10 kilomeetri raadiuses 3 ja trennid jagunevad nii: E 2 trenni, K 3 trenni ja P 1 trenn. Ilusti annaks jaotada kuuele päevale nädalas, aga kahjuks peab piirduma ainult 3-ga.

 6. Krista kirjutab:

  Agne – noh niisama mõtlen omi mõtteid-omade argumentidega :). Samas kui ma maksan iga kuu auto-ja maja kindlustust ja kui kummagagi midagi ei juhtu, siis olen ju ka niisama kellegile teisele maksnud. Kui ma söön tervislikult, liigun aktiivselt, siis ma olen ka parem töötaja, siis ma pigem annaks oma maksu õpetajatele nii lasteada kui kooli :), sest nemad annavad paljuski selle, et minu päkatsid terved oleksid.
  Loomulikult vaataks ma asju teiselt poolt, kui mul arsti vaja on.
  Fre – seda teleka asja ma imestan siiamaani. Õnneks nüüd on olemas piiramatu salvestamisvõimalus, aga ikka on tobe.
  Helen – noh samas, ega ma praegu ei maksa ju ühtegi senti kui ma olen raseduse lõpus ja kolm aastat iga lapsega kodus, aga seda ma arvan küll, et makse võiks vanusega tõusta kui arst kinnitab, et ma olen ise hooletu olnud – suitsetan näiteks :)
  Gerly – mina tahaks ka hommikul käia. Viid lapsed lasteaeda ja lähed trenni. Nii mõnus oleks. Kunagi ammu ma Tallinnas käisin niimoodi. Esimene kord mõtlesin, et appi ma pärast olen äkki üksinda, aga ei olnud – saal oli rahvast täis.
  Mari – ma kardan, et see ikka nats liiga uimane muu jaoks. Jooga pole ka üldse minu rida…

 7. Mari kirjutab:

  Krista, miks sulle shaping ei meeldi?
  Usu või ära usu, aga oma 10a tagasi võtsin mina sellega 10kg alla ja nii on siiani ja rohkemgi veel ;)

 8. Gerly kirjutab:

  Kõige raskem ongi end kätte võtta ja esimesse trenni minna. Mina näiteks tahaksin hommikuti trennis käia ja ma ei saa üldse aru, miks ei võiks hommikuti mõni “võimlemine” olla. Kas tõesti ma olen ainuke, kes seal käiks…

 9. Helen kirjutab:

  Nii et sinu arvates peavad kõrgemat ravikindlustust maksma rasedad ja väikelaste emad – selles eluperioodis külastatakse arste rohkem kui terve eelneva elu peale kokku; pensionärid ja kroonilised haiged (nii kui onkoloogias arvele võetakse, hopsti maksumäär tõuseb)?

 10. Fre kirjutab:

  Trennide “üheajastamine” meenutab tõesti telekanalite kemplemist auditooriumi pärast, alati on ju vaja samale profiilile suunatud kõige lahedamad saated ühele ajale panna. Trennidega sama lugu. Otsisin kuivemal hooajal Tallinnast lähtuvaid harrastajate maanteerattatrenne ja vahepeal oli neid neljapäeviti lausa 4-5 tk ja neljapäev ainus päev nädalas mis mulle tõesti ei sobinud.

 11. Agne kirjutab:

  Krista, aga Eestis on ainult ca 500tuh töövõimelist isendit. Arsti juures tahab käija ca 1,3miljonit. Kes nende eest maksab? Ma küll loodan, et minu 2 päkatsit maksavad kord minu eest.

 12. Krista kirjutab:

  Triin jah…ma mõtlesin selle peale ka. Aga mul on näiteks auto kindlustatud ja maja ja ma loodan seda ka, et nendega midagi ei juhtu :). Ma mäletan, et kui ma olin kunagi Saksamaal lapsehoidja, siis mul oli seal selline tervisekindlustus, et iga kuu maksti üks kindel summa…Niimoodi tundub, et mida rohkem palka ma saan, seda haigem ma olen :).
  Kuskilt eile kõlas läbi ka, et Lätis on teistmoodi. Ei tea kuidas seal on?

 13. Sophie kirjutab:

  Shaping võib ka täitsa mõnus trenn olla, proovi järgi :)

 14. Triin kirjutab:

  Kusjuures ma olen mõelnud selle peale, et ma pole ju kunagi haige ja mis ma siis maksan… aga vat kaks korda elus olen osanud üle miljoni (otseses mõttes) kronu magama panna, üks kord seoses endaga ja teinekord lapsega. Ehk siis parem maksan, sest kunagi ei tea: võib juhtuda ka minuga ja hommepäev.

 15. Krista kirjutab:

  Õnneseen ;) – Sadolinis on zumba ja kummaline trenn on jah see, aga kalendris seda praegu ei ole ;)

 16. Õnneseen kirjutab:

  Kas see ühe klubi kummaline trenn on bodycombat :)

 17. Õnneseen kirjutab:

  Kuhu tuli zumba???

 18. Katariina kirjutab:

  Je-huu! Ja tsemppiä!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.