Lill

suvetöö

Suve alguses uurisin Ketlini sõbrannade emade käest, et kes kuhu laagrisse lapsed paneb. Ketlinil nimekiri oli A4 pikk, aga ta tahtis, et keegi ikkagi kaasa ka tuleks. Ja siis üks ema ütles, et ei tea siin midagi, tuleb töökasvatuslik suvi :)

aaaa…mmm…. lapsed suveks tööle, väga hea mõte. Oma lapsepõlvest mäletan aga seda, et vanemad suutsid mõelda siis meile välja just sellised vastikud tööd, nii et suvilasse minekut tuli iga hinna eest vältida. Välja nägi see umbes nii, et hommikul vara oli vaja uksest välja hiilida ja siia maja nurga taga oodata, kuni vanematel kannatus katkes ja nad ilma meieta minema sõitsid. Toimis üllatavalt hästi. Samas tpl-i nimekirja panime ennast ise ja see neli tundi tööd päevas oli väga mõnus, isegi kui see oli 9kordse korrusmaja trepikoja pühkimine :) aga see selleks….

Rivistasin siis oma kolm juntsut ka üles ja ütlesin, et nüüd tuleb tööle hakata. Töö peate ise välja mõtlema ja tasu ka. Nats vaatasin neid tõllarattaid, aga ei hakanud ju kohe mingeid vihjeid andma. Kärdukas muidu soovib koguaeg vihjeid ;). Liisul oli lihtne. Tema pakkus välja, et tema koristab maja. Mis saab minul selle vastu olla :) Ma ei hakanud kohe ju hõiskama, aga juba mitu nädalat toimib see väga hästi. Koguaeg ei pea kõik läikima, aga kui on oht, et keegi võõras (loe- kliendid tulevad pildistama) sisse astub, siis pole vaja karta, et mingi jama oleks. Tasu tundus ka õiglane ja nii me siis püüame kahekesi maja korras hoida.

Ketlin mõtles ka ja pakkus välja, et tema teeb süüa. Tasuga oli natuke keerulisem, sest tema nii väga koristada ei armasta, aga söögitegemise juurde käib ju ka köögi koristamine. Arutasime asja läbi ja leidsime ka väga hea lahenduse. Noh, ma nüüd muidugi ei tea, kas tema suur soov magustoite teha, on just see parim lahendus mulle, aga salateid teeb ja liha grillis ja sobib see töö talle väga hästi. Kuna ta ikkagi tundis, et tema panus on kuidagi väiksem kui Liisu oma, no näiteks meie lõuna täna oli arbuus :), siis pakkus ta, et ta teeb mulle plaadi ümbriseid. Näidise tegi juba valmis ja saime kaubale.

Kärdukas vaatas paar päeva kadedusega pealt ja pakkus siis välja, et tema peseb nõusid :) Kui masinasse jõuab enamus, siis piisavalt jääb üle, et tal ka tegevust oleks. Eile sai lausa pahaseks kui Ketlin nõud ise ära pesi.

Päris mõnus on kõrvalt nüüd neid jälgida. Liisu nõuab, et teised oma asju ära paneks, vahel on tunne nagu restoranis, eriti kui soove loetakse silmist ja tundub, et töökasvatuse mõttes on ka kõik ok ….Sai nüüd ilus roosamanna jutt, aga et nii roosa ei tunduks, siis eile näiteks arutasime, et kui Ketlin ja Kärt tahavad, et Liisu nende toas asju ära paneks, siis nad peavad talle ise maksma. Päris elus niimoodi käibki, ei saa midagi niisama käsutada ja ma võin siis vähemalt kolm A4 kirja panna, mida kõike meie kodus veel peab tegema ja seal hulgas on näiteks rohimine, mida vist mitte kellegile eriti ei meeldi teha…ok kui siis Liisule :)

ma arvan, et ma ei liialda üldse kui ütlen, et meie pere on sellel aastal vähemalt 100kg maasikaid juba ära söönud.

Rubriigid: Krista, muu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.