Lill

talv

Millal ei oleks talv ootamatult tulnud. Kuidas mulle meeldiks, et kõik inimesed vähemalt sellel esimesel päeval vaimustust üles näitaksid. Ma küll tunnen, et ma olen piisavalt vana ja piisavalt tubli, et kui mulle ikka need 5 kuud talve närvidele käiks, siis ma ei elaks siin :). Loomulikult olin ju mina see, kes eile oma suvekummidega Tallinna tänavatel ukerdas, aga nii armas oli vaadata, et ma ei olnud ainuke ja kõik teised autod olid ka kuidagi väga mõistvad. Mis siis, et valgusfoori tagant sai ainult 2 inimest minema ning maanteel sõitsime ühtlases rongis 45km/h. Seda rohkem aega oli aknast välja vaadata, sest ma ju olin soojas autos, mul ju tegelikult polnud häda midagi :).

Laste talvevarud sai ka alles eile hommikul üle vaadatud, kui hommikul kell pool üheksa enamus lapsi õue tahtsid minna. Kärdukale sai teiselt ringilt uus paks kombekas ja saapad ilusa teise ringi hinnaga ja kuigi ta ostuhetkel oli ise kahtleval seisukohal, siis pärast Ketlini ja Liisu takka kiitmist sobib see valik väga hästi. Jopesid on kah teistelt ringidelt rohkem kui vaja ja igas suuruses. Pükstega ainult jama. Ketlini omad ei ole veel talle väikseks jäänud, küll aga Liisu omad. Järelikult saab hoopis Liisu omale uued püksid :). Tallinnas käisimegi eile Liisuga kahekesi. Mina teenisin püksiraha ja siis koos lõime selle laiaks :). Kindaid igale ühele 2 paari, et oleks olemas ja ka kuivi koguaeg võtta.

Täna hommikul aknast välja vaadates oli jälle see tuttav tunne, et miks ma just siin elan. No nii ilus on. Kui ma siis lapsi tagant kiirustasin, sest oma suvesussidega pidin ikka täna ka veel linna minema ja arvestasin tunnise sõidu asemele kaks, siis ikka tegin fotokaga kah paar klõpsu. Praegu kui ma siin valisin, siis tuli kaks mõtet.

Kunagi ülikoolis pidime 10x10cm paberitele musta värviga jooni tegema. Järgmises tunnis võttis siis õppejõud siis jooned ette ja täiesti lõdva randmega võis need kõik prügikasti lennutada ja öelda, et need olid igavad ja järgmiseks tunniks olgu uued 15tk . Kui siis keegi mokaotsast julges öelda, et aga ta nägi nii palju vaeva, siis kõrgete kulmudega kinnitati, et vaev ei loe mitte midagi. Eks need meie kulmud kerkisid jälle siis kui parimaks tööks tunnistati üks jäme pintslijoon üle paberi. Igakord kui ma lähen õue ja peale esimest klõpsu on selline mõnus rahulolu tunne, siis tulevad need kõrged kulmud meelde :), mis siis, et ma vaeva ei näinud :)

Teine mõte oli, et kuidas küll osad suudavad välja valida ainult selle ühe pildi. Muidu kunstnikust saab ju veel aru, ta ju tegigi võib-olla selle ühe. Fotograaf ju ikka klõpsib ja kui juba see üks on nii hea, siis on kindlasti need teised ka. Kuidas sa siis neid ei jaga. Ma ei hakka mitte kunagi saama ühte välja valida. Esiteks on mul kolm last, mis juba ilmselgelt näitab seda.

Ja nüüd tagasi talve juurde… üks positiivne asi äkki saabunud talvega on veel. Nimelt kõik aias räigelt silma torkavad sügisesed tegemata tööd on nüüd nii kenasti valge lumevaiba all :)

Rubriigid: minu aed, minu kodu, muu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

5 kommentaari postitusele talv

 1. lennuk kirjutab:

  võrratu!!!

 2. Red Whortleberry kirjutab:

  Oi, Sa oled hakanud loodust pildistama, ja kohe nii õnnestunult! Minu arvates ei ole siinkohal midagi üleliia valitud, silm puhkab valge valguse peal ja mõningane kordus ainult süvendab esimest talvetunnet! Ohutut liiklemist ja kuivi kindaid!

 3. Solvi kirjutab:

  100% nõus. Väljas on nii ilus, et patt jätta pildistamata : -)

 4. Raguell kirjutab:

  Olen sinuga Krista täiesti teemas ja mõttes kui sinu postitust lugesin:) armas! Kõike kaunist sulle ja su perele!

 5. Mari-Ly kirjutab:

  ohhhh kui ilus! lumi ja see karge pàike! Meil sajab padukat :) ùldsegi mitte nii ilus!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.