Lill

Tordivõistlus II

 img_7125.jpg

Sissejuhatus on siin…..

Sai siis teoks meie eelmisel aastal alustatud traditsioon. Kuna Kallel oli õigel päeval tööl, siis me lükkasime traditsiooni ühe päeva võrra edasi.

Nagu eelmine aasta sai lubatud, tuli nüüd rohkem ettevalmistada. Kuna meie pere pidi valmistama seekord soolase tordi nägi minu ettevalmistus välja järgmine. Esimene pool aasta ostsin kokku erinevaid kokaraamatuid. Teine poolaasta sirvisin neid aegajalt. Eelmine nädal aga valisin välja ühe ja proovisin seda teha. Ütleme nii, et tegemist ei olnud minu tippsaavutusega (loe: ei maitsenud mulle kohe üldse). See aga tähendas, et tuli valida midagi muud. Lappasin siis jälle oma uhkeid raamatuid ja valisin järgmise. Tulemus oli juba palju parem, aga noh…. sellega ei oleks küll midagi võitnud.

Selleks, et mitte alla anda tuletasin meelde kõik söögid, mida Kalle viimase aasta jooksul suure isuga söönud on ja valisin välja seenepiruka.

Võistluspäeva hommikul ei teinud ma mitte midagi. Sest esiteks piruka tegemine võtab aega 30 minutit ja teiseks aetakse toad nagunii sassi :))))

Igatahes olid pärast 5-te kõik võistlejad oma kohtadele asunud, kes tegi veel viimaseid kaunistusi ja kes degusteeris juba veini…. igatahes võistlus läks käima…

mmmmmmmmmm…. mmmmmmmm…. võtaks veel, aga äkki magus enam ei mahu. ahh…. kui ei mahu, siis ei mahu…..mmmmmmmmmmmmm

keegi just kõva häälega ei kommenteerinud, aga silmanurgast jäligiti ikka, kui suure isuga keegi midagi sööb.

img_7127.jpg 

Soolased tordid söödud, asuti ohke ja püksinööbi avamisega magusate juurde….. mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm uus mõmin….mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

aga nii uljalt ei söönud enam keegi…. kui mitte arvestada Ketlinit, kes tordi pealt kõik maasikad endale nõudis. Ta ei olnud küll ainuke laps, aga ainus, kes neid kõigile aru saadavas keeles nõuda oskas ja õigel ajal õiges kohas oli…aga see selleks.

img_7126.jpg 

Võib öelda, et mütsiga lööma ei olnud küll keegi tulnud ja eraldi süües oleks andnud kõigile esimese koha. Aga võistlus on ikkagi võistlus :)))

Kui kõik oli proovitus, hakkasime hindama. Vaatasin, et hindamissüsteem oli meil sama mis eelmine aasta, kuigi keegi ei mäletanud kuidas see oli :)

Mehed lugesid punktid kokku ja võitjale anti au ja kuulsus ära.

Kui eelmine aasta arutati, kuidas mehed ka võistlema hakkavad, siis see aasta  pandi lootus juba lastele ja tulevikus anname siis oma kokaraamatu välja ;)

Igatahes mina ei võitnud…. ja see kes eelmine aasta võitis, tema ka mitte….võitis Ingridi pere tehtud mangotort!

Pärast võistlust antud intervjuus ütles ta, et oli tõsiselt ettevalmistunud ja kindla peale läinud! 

………..Mis ma veel ütlen?

Ma saan järgmine aasta jälle magusat torti teha, äkki siis võidan mina ka.

img_7152.jpg 

ülejäänud tuba oli ka selline, aga kõik ei mahu korraga pildile. Aga suur tänu tehnikale, mis aitas mul poole tunniga kõik korda teha… eriline tänu nõudepesumasinale!

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

10 kommentaari postitusele Tordivõistlus II

 1. Pingback: Tordivõistlus III « mina ja mu väike pere

 2. Pille kirjutab:

  Lahe üritus! Me oleme küll sõpradega koos kokanud viimasel ajal, aga päris võistlust pole korraldanud. Hea mõte igatahes:)

 3. mercroc kirjutab:

  Kas retsepte ka saab.. või peab kokaraamatut ootama jääma.. :))

 4. krista kirjutab:

  see esimene oli kala ja sinihallitusjuustuga….väga mmmmmmmmmmmmmmm
  ja muide minu esimene katse oli kalamarjaga, see mis oli küll paljutõotav, aga ei maitsenud mulle… aga tegin sealt järleduse, et kalamari on ikka hapukoore ja sibulaga kõige parem, ei ole vaja seal midagi muud susserdada…

 5. maris kirjutab:

  kui kunagi mind ka kutsute, siis annan kõik oma hääled soolasele. näiteks kalamarjasaiale. et siis kui sa üleülejärgmisel korral jälle pead soolast tegema siis tea, kust hääli saad.

 6. Anu kirjutab:

  issand, mul hakkas suu vett jooksma… tahaks ka mmmmmmm teha:)

 7. maarja kirjutab:

  see kausis on seenepirukas jah?
  a mis tort see siin ees esimene on??

 8. mercroc kirjutab:

  Mmmmm, kui isuäratvad tordid..
  Ja traditsioon on väga armas :)

 9. krista kirjutab:

  aga palun :)…..

 10. Mari kirjutab:

  Kus selle aasta tortide pilt on?
  Väga maitsev traditsioon tundub olevat :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.