Lill

välk ja pauk

Ma nüüd esimest korda elus saan öelda, et päriselt ise nägin :). Pühapäeva öösel vastu esmaspäeva kuskil kella kuue ajal varahommikul kuulsin kuidas vihm sajab otse tuppa. Vähemalt tunne oli selline. No me magame ju kõik aknad pärani lahti ja see poleks ka mingi ime. Ühesõnaga tõusin üles et aknaid kinni panna ja jäin siis suurt äikesetormi niisama aknast välja vaatama. Läksin veel ekstra koridori akna juurde, et kuulata, kas see on torm, mis vannitoas mühises või midagi muud ja kus siis käis korraga kõmakas. Nagu mingi suur pomm oleks vastu maja seina, nii minust umbes meetri kaugusele visatud. Signa hakkas tööle, aga nii vaikselt, et suuremad lapsed ei ärganud isegi üles mitte.

Kalle siis proovis signat maha saada. Selleks oli esimene käik suvaliste nuppude plõksimine, aga see ei aidanud. Kuna korgid oli välja löönud, siis järgmine käik oli tormis peakilibi juurde minek. Ühesõnaga pikk jutt, aga signa pidi ikkagi signameeste juhendamisel maha võtma.

Täiesti rahulikult läksime magasime edasi ja paanikat haakasime alles hommikul tegema kui üks arvuti ei läinud käima ja teises arvutis internetti ei tulnud. Kui siis selgus, et sooja vett ka ei ole, siis hakkasid Kallel juba numbrid silme ees jooksma. Järgmised tunnid veetsime telefonide ooteliinidel ja lõunaks oli selge, et kahjud tulevad mitme nulliga.

Mina võtsin oma arvuti ja viisin kohalikku parandusse. Silmade volksutamise peale lubati tunniga hakkama saada. Mul nimelt oli järgmine hommik töö ja mul polnud õrna aimugi kliendi telefoninumbrist ja kui asi on ainult arvutis, siis on ju jama :)

Kalle käik Elioni päädis kahe tutika karbiga ja soojast veest ikka veel mitte mõhkugi. Vot see soe vesi, tuli meile tagasi alles täna hommikul ja see, kas see nii ka jääb on veel küsimärk :)

Igatahes tuleb kindlustus kiirelt ümber teha, sest teist korda ma küll ei taha, et äike meile mingi jama siin korraldab. Ja nädalane uurimustöö on näidanud, et 100% aitab ainult kõikide juhtmete seinast välja tõmbamine, aga mõned juhtmed peavad koguaeg seinas olema ;)

Aga muust….

Majal võeti järgmine sein kile alt välja ja nüüd on jäänud ainult natukene ülemisi laudu veel panna. Seejärel on Kallel austav ülesanne maja lauad neljanda kihiga katta. Ta täna just mainis kuhu maani tal nende laudade värvimisest on, aga lõpuks on uhke tunne küll, et ta üksinda terve maja ära on värvinud :)

Meie tüdrukud leidsid endale ka esimese sõbra. Meil on 2 naabrit  ja ühel neist käib vanaema juures suvitamas kohe kooli minev Karoliine. Täpselt 5 minutit läks neil aega tutvumiseks ja nüüd on nad juba 2 päeva käinud kambakesi kahe maja vahet.

Täna hommikul tuli siis ka soe vesi meie majja ja algatuseks panin kohe kolm tüdrukut vanni ja küürisin kohe harjaga puhtaks…  ja lõpuks lõikasin isegi juukseid :)…aga hästi natukene…ise nad tahtsid :)

Pärast vanni meeldib tüdrukutel muna olla. Selleks tuleb käterätik kõvasti ümber kerid ja otsa kaelavahelepanni ning siis istuma tõsta. Kärdu ei tahtnud enam väga muna olla kui ma teise tuppa fotokat otsima läksin :)

Aga muidu näete jah…mulon selline vannituba, kus on ruumi suurele potilillele ja kolmele tüdrukule vanni kõrvale…oi kuidas mulle mu vannituba meeldib. Kui see nüüd ainult lõplikult valmis ka saaks ;)

Rubriigid: kes teab...., KODU, kodu korda. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.
Saada E-mail

6 kommentaari postitusele välk ja pauk

 1. N. kirjutab:

  Kärdu on vaatamata kurvale olekule imearmas!!! Ja teised pliksid muidugi ka:)

 2. liina kirjutab:

  Tõesti, täitsa printsessimaja!

 3. Inga kirjutab:

  ahh, kui ilus maja tuleb kile alt välja! ja kui ilusad kolm muna:)

 4. KK kirjutab:

  Miskised erilised piksekaitseseadmed on olemas, alles hiljuti kirjutas kas Kodukirjas või Eesti Naises.
  Mina maal kardan õudselt äikest :(

 5. Andres kirjutab:

  Meil lõi ka välk vooluvõrku. Isegi Elioni wimax oli kuni hommikuni kadunud. Elektrikilbis päästis meie digiajastu seadmeid mitmendat korda OBO Coordinated LightningController MCD 50-B x 3 tk + SurgeController V20-C x 3 tk. Soovitan kõikidele soojalt maja peakilbi projekteerimisel need või analoogsed plokid lisada. Meie el.kilp on WC kõrval ja olen juba seal istudes kaks korda kuulnud kuidas need äikese ajal ragisedes reageerivad.

 6. Agne kirjutab:

  jestas, loodetavasti aitavad volksuvad ripsmed teid ikka kindlustusega asjaajamisel ka.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.